Prace eksploatacyjne w zakresie obsługi rozdzielń i urządzeń elektrycznych na powierzchni i w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum Ruch Bobrek i Ruch Centrum
Kompania Węglowa S.A.
Prace eksploatacyjne w zakresie obsługi rozdzielń i urządzeń elektrycznych na powierzchni i w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum Ruch Bobrek i Ruch Centrum.
TerminTermin składania ofert wynosił 2014-08-12. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2014-07-18.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Kto? Co?- • Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn › Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2014-07-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2014-08-05 | Dodatkowe informacje |
| 2014-08-26 | Dodatkowe informacje |
| 2014-09-22 | Dodatkowe informacje |
| 2014-10-14 | Dodatkowe informacje |
| 2014-11-04 | Dodatkowe informacje |
| 2015-02-02 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Ogłoszenie o zamówieniu (2014-07-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń
Wielkość lub zakres:
Język oryginału: polski 🗣️
Typ dokumentu: Ogłoszenie o zamówieniu
Rodzaj zamówienia: Usługi
Regulacja: Unia Europejska
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń 📦
Procedura
Typ procedury: Procedura otwarta
Typ oferty: Wniosek dotyczący wszystkich partii
Kryteria przyznawania nagród
Najniższa cena
Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Typ instytucji zamawiającej: Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
Nazwa instytucji zamawiającej: Kompania Węglowa S.A.
Adres pocztowy: ul. Powstańców 30
Kod pocztowy: 40-039
Miasto pocztowe: Katowice
Kontakt
Adres internetowy: http://www.kwsa.pl 🌏
E-mail: j.pawelczak@kwsa.pl 📧
Telefon: +48 327181180 📞
Fax: +48 327181174 📠
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-07-18 📅
Termin składania ofert: 2014-08-12 📅
Data publikacji: 2014-07-22 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 138-248584
Odnosi się do ogłoszenia: 2013/S 223-388889
Numer Dz.U.-S: 138
Informacje dodatkowe
Obiekt
Zakres zamówienia
Kategoria usług: 1
Krótki opis:
Numer referencyjny: 011400085
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum, ul. Konstytucji 76, 41-905 Bytom.
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej:
Sytuacja gospodarcza i finansowa:
Zdolności techniczne i zawodowe:
Realizacja zamówienia
Wymagane depozyty i gwarancje:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Procedura
Okres ważności oferty: 60 dni
Data otwarcia ofert: 2014-08-12 📅
Języki
Język: polski 🗣️
Instytucja zamawiająca
Kontakt
Punkt kontaktowy: Oddział KWK Bobrek-Centrum, ul. Konstytucji 76, 41-905 Bytom
Jolanta Pawełczak
Adres profilu nabywcy: http://www.kwsa.pl/dostawcy/przetargi 🌏
Odniesienie
Daty
Data publikacji: 2013-11-16 📅
Identyfikatory
Rodzaj wcześniejszej publikacji: Periodic_indicative_notice
Numer ogłoszenia w Dz.U. S: 2013/S 223-388889
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Fax: +48 224587700 📠
Informacje o terminach składania odwołań: Dział VI ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamowień publicznych
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Źródło: OJS 2014/S 138-248584 (2014-07-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń
Wielkość lub zakres:
Prace eksploatacyjne w zakresie obsługi rozdzielń i urządzeń elektrycznych na powierzchni i w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum Ruch Bobrek i Ruch Centrum.
Metadane ogłoszenia
Język oryginału: polski 🗣️
Typ dokumentu: Ogłoszenie o zamówieniu
Rodzaj zamówienia: Usługi
Regulacja: Unia Europejska
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń 📦
Procedura
Typ procedury: Procedura otwarta
Typ oferty: Wniosek dotyczący wszystkich partii
Kryteria przyznawania nagród
Najniższa cena
Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Typ instytucji zamawiającej: Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
Nazwa instytucji zamawiającej: Kompania Węglowa S.A.
Adres pocztowy: ul. Powstańców 30
Kod pocztowy: 40-039
Miasto pocztowe: Katowice
Kontakt
Adres internetowy: http://www.kwsa.pl 🌏
E-mail: j.pawelczak@kwsa.pl 📧
Telefon: +48 327181180 📞
Fax: +48 327181174 📠
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-07-18 📅
Termin składania ofert: 2014-08-12 📅
Data publikacji: 2014-07-22 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 138-248584
Odnosi się do ogłoszenia: 2013/S 223-388889
Numer Dz.U.-S: 138
Informacje dodatkowe
I. SIWZ jest dostępna na stronie internetowej: http://kwsa.pl/dostawcy/przetargi
II. Sposób przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień i informacji w postępowaniu
1. Zamawiający ustala następujący sposób komunikowania się z Wykonawcami:
a) Wykonawcy z Zamawiającym:
— zapytania do SIWZ
— faksem na nr +48 (32) 757-20-27 lub
— drogą elektroniczną na adres: przetargi@kwsa.pl
— uzupełnianie dokumentów
— pisemnie na adres: KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum, 41-905 Bytom, ul. Konstytucji 76
— wyjaśnienia treści ofert, dokumentów, rażąco niskiej ceny
— faksem na nr +48 327181174 (Oddział KWK „Bobrek-Centrum”)
— pozostałe oświadczenia i wnioski:
— faksem na nr +48 327181174 (Oddział KWK „Bobrek-Centrum”)
Zgodnie z art. 27 ust. 3 ustawy „zawsze dopuszczalna jest forma pisemna”.
b) Zamawiający z Wykonawcami:
Zawiadomienia, wezwania oraz informacje będzie przekazywał Wykonawcom:
— pisemnie lub
— faksem na numer wskazany w ofercie lub
— drogą elektroniczną:
— na adres poczty elektronicznej wskazany w ofercie lub
— poprzez zamieszczenie zawiadomień lub informacji dotyczących postępowania na stronie internetowej w profilu nabywcy www.kwsa.pl/dostawcy/przetargi/
2. Zamawiający i Wykonawca, na żądanie każdej ze stron, niezwłocznie potwierdzą fakt otrzymania informacji przesłanej faksem lub drogą elektroniczną.
3. Osobami udzielającymi informacji w sprawach formalnych ze strony Zamawiającego są:
— Przewodniczący Komisji Przetargowej: Barbara Radajewicz-Bryś - tel. +48 327181670
— Sekretarz Komisji Przetargowej: Jolanta Pawełczak - tel. +48 327181180
Informacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00
4. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
5. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął po upływie terminu składania wniosku, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania ww. wniosku.
6. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dokonaną zmianę SIWZ Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ, a także zamieści ją na stronie internetowej.
7. Jeżeli w wyniku zmiany treści SIWZ nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym Wykonawców, którym przekazano Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia oraz zamieści informację na stronie internetowej.
Pokaż więcej
Obiekt
Zakres zamówienia
Kategoria usług: 1
Krótki opis:
Prace eksploatacyjne w zakresie obsługi rozdzielń i urządzeń elektrycznych na powierzchni i w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum Ruch Bobrek i Ruch Centrum.
Czas trwania: 24 miesięcy Numer referencyjny: 011400085
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum, ul. Konstytucji 76, 41-905 Bytom.
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej:
Dokumenty i oświadczenia przedkładane w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą:
1. oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia złożonego na druku Formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 2 do SIWZ;
2. aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2) ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
Pokaż więcej
3. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Pokaż więcej
4. aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Pokaż więcej
5. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4)-8) ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9) ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
7. w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5)-8) ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5)-8) wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem;
Pokaż więcej
8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 2), 3), 4), 6) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
Pokaż więcej
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
Pokaż więcej
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 5) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym, w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4)-8) ustawy.
Pokaż więcej
10. Dokumenty, o których mowa w pkt 8) lit. a) i c) oraz w pkt 9), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a dokument, o którym mowa w pkt 8) lit. b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Pokaż więcej
11. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 8), 9) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy określone w pkt 10) stosuje się odpowiednio.
Pokaż więcej
12. Oświadczenia złożonego na druku Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik Nr 2 do SIWZ, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów.
W przypadku, gdy Wykonawca należy do grupy kapitałowej, zobowiązany jest załączyć do oferty listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku nr 8 do SIWZ.
13. Dokumenty należy przedłożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z przepisami § 7 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.2.2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
Pokaż więcej
1. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące sytuacji finansowej, to znaczy: Wykonawcy, którzy posiadają środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN.
Pokaż więcej
W przypadku Wykonawców, którzy wykażą środki finansowe lub zdolność kredytową w walucie obcej, Zamawiający dokona przeliczenia wykazanej kwoty według średniego kursu NBP z dnia poprzedzającego dzień, w którym upływa termin składania ofert.
2. Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą: informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy lub podmiotu, na którego zdolnościach finansowych Wykonawca polega, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Pokaż więcej
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu oraz potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania zamówienia oraz zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności za dowód przyjmuje się oryginał pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Pokaż więcej
4. Dokumenty należy przedłożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z przepisami § 7 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.2.2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
Pokaż więcej
1. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia, to znaczy: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują) co najmniej 3 usługi w zakresie związanym z obsługą i utrzymaniem ruchu elektrycznego urządzeń instalacji i sieci elektroenergetycznych, (np. stacji 110 kV, rozdzielń 6 kV, stacji wentylatorów głównego przewietrzania, maszyn wyciągowych górniczych wyciągów szybowych, przeglądami
Pokaż więcej
i naprawami silników o mocy do 5 kVA, urządzeń elektrycznych ZPMW na powierzchni zakładu górniczego), niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, o łącznej wartości netto nie mniejszej niż 4 500 000,00 PLN,
W przypadku Wykonawców, przedstawiających wartości wykonanych usług w walutach obcych, Zamawiający dokona przeliczenia wykazanej kwoty według średniego kursu NBP ogłoszonego ostatniego dnia roku, w którym usługi wykonano, a w przypadku usług wykonanych w bieżącym roku według średniego kursu NBP ogłoszonego dnia poprzedzającego dzień w którym upływa termin składania ofert. W związku z powyższym wartości wykonanych usług określone w walutach obcych należy wyszczególnić oddzielnie dla każdego roku kalendarzowego.
Pokaż więcej
2) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, to znaczy: dysponują lub będą dysponować osobami posiadającymi kwalifikacje określone w Załączniku nr 1a do SIWZ.
Pozostają w mocy decyzje, świadectwa, zaświadczenia oraz inne dokumenty dotyczące kwalifikacji osób oraz ograniczeń ich wykonywania, wydane na podstawie przepisów obowiązujących do 31.12.2011 r. a uprawnienia uzyskane przed wejściem Ustawy Prawo geologiczne i górnicze z dnia 9 .6. 2011 r. uznaje się za odpowiadające uprawnieniom tej samej kategorii uzyskanym po dniu wejścia w życie wymienionej ustawy.
Pokaż więcej
2. Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą:.
1) wykazu wykonanych / wykonywanych usług polegających na obsłudze i utrzymaniu ruchu elektrycznego urządzeń instalacji i sieci elektroenergetycznych (np. stacji 110 kV, rozdzielń 6 kV, stacji wentylatorów głównego przewietrzania, maszyn wyciągowych górniczych wyciągów szybowych, przeglądami i naprawami silników o mocy do 5 kVA, urządzeń elektrycznych ZPMW na powierzchni zakładu górniczego) oraz załączenia dowodów, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SIWZ.
Pokaż więcej
Dowodami są:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie usług zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów.
Wykonawca w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie lub wykonywanie usług.
2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SIWZ wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadane kwalifikacje,
3) oświadczenie Wykonawcy o uzyskaniu stwierdzenia kwalifikacji dla osób mających pełnić funkcję osoby dozoru średniego lub wyższego, które na etapie składania oferty nie posiadają stwierdzenia kwalifikacji.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu oraz potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania zamówienia oraz zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności za dowód przyjmuje się oryginał pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Pokaż więcej
4. Dokumenty należy przedłożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z przepisami § 7 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.2.2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 80 000,00 PLN
2. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Wymagany termin płatności wynosi 120 dni od daty wpływu faktury do Zamawiającego wystawionej na podstawie dokumentu odbioru przedmiotu zamówienia potwierdzonego przez Zamawiającego. Wyklucza się stosowanie zaliczek i przedpłat.
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.
2. W przypadku, o którym mowa w pkt 1) Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wszelką korespondencję związaną z prowadzonym postępowaniem Zamawiający będzie prowadził wyłącznie z ustanowionym pełnomocnikiem.
Pokaż więcej
3. W przypadku, kiedy kilku Wykonawców składa ofertę wspólnie wraz z ofertą dodatkowo należy przedłożyć:
a) pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie,
b) dokumenty wymienione w części VII SIWZ wystawione indywidualnie dla każdego z Wykonawców (w tym oświadczenia zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SIWZ wystawione indywidualnie dla każdego z Wykonawców).
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że warunki określone w części VI spełniają łącznie i na tę okoliczność załączyć dokumenty wymienione w części VIII SIWZ. Jeżeli jeden z Wykonawców spełnia określone przez Zamawiającego warunki można przedłożyć tylko dokumenty jego dotyczące.
Pokaż więcej
5. Jeżeli jeden z Wykonawców spełnia określone przez Zamawiającego warunki można przedłożyć tylko dokumenty jego dotyczące.
6. W przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Procedura
Okres ważności oferty: 60 dni
Data otwarcia ofert: 2014-08-12 📅
Języki
Język: polski 🗣️
Instytucja zamawiająca
Kontakt
Punkt kontaktowy: Oddział KWK Bobrek-Centrum, ul. Konstytucji 76, 41-905 Bytom
Jolanta Pawełczak
Adres profilu nabywcy: http://www.kwsa.pl/dostawcy/przetargi 🌏
Odniesienie
Daty
Data publikacji: 2013-11-16 📅
Identyfikatory
Rodzaj wcześniejszej publikacji: Periodic_indicative_notice
Numer ogłoszenia w Dz.U. S: 2013/S 223-388889
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Fax: +48 224587700 📠
Informacje o terminach składania odwołań: Dział VI ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamowień publicznych
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Źródło: OJS 2014/S 138-248584 (2014-07-18)
Dodatkowe informacje (2014-08-05)
Obiekt
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Dodatkowe informacje
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-08-05 📅
Termin składania ofert: 2014-09-01 📅
Data publikacji: 2014-08-09 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 152-273882
Odnosi się do ogłoszenia: 2014/S 138-248584
Numer Dz.U.-S: 152
Źródło: OJS 2014/S 152-273882 (2014-08-05)
Obiekt
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Dodatkowe informacje
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-08-05 📅
Termin składania ofert: 2014-09-01 📅
Data publikacji: 2014-08-09 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 152-273882
Odnosi się do ogłoszenia: 2014/S 138-248584
Numer Dz.U.-S: 152
Źródło: OJS 2014/S 152-273882 (2014-08-05)
Dodatkowe informacje (2014-08-26)
Obiekt
Metadane ogłoszenia
Rodzaj zamówienia: Dostawy
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-08-26 📅
Termin składania ofert: 2014-09-26 📅
Data publikacji: 2014-08-28 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 164-294050
Numer Dz.U.-S: 164
Źródło: OJS 2014/S 164-294050 (2014-08-26)
Obiekt
Metadane ogłoszenia
Rodzaj zamówienia: Dostawy
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-08-26 📅
Termin składania ofert: 2014-09-26 📅
Data publikacji: 2014-08-28 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 164-294050
Numer Dz.U.-S: 164
Źródło: OJS 2014/S 164-294050 (2014-08-26)
Dodatkowe informacje (2014-09-22)
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-09-22 📅
Termin składania ofert: 2014-10-21 📅
Data publikacji: 2014-09-26 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 185-326941
Numer Dz.U.-S: 185
Źródło: OJS 2014/S 185-326941 (2014-09-22)
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-09-22 📅
Termin składania ofert: 2014-10-21 📅
Data publikacji: 2014-09-26 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 185-326941
Numer Dz.U.-S: 185
Źródło: OJS 2014/S 185-326941 (2014-09-22)
Dodatkowe informacje (2014-10-14)
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-10-14 📅
Termin składania ofert: 2014-11-07 📅
Data publikacji: 2014-10-18 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 201-355979
Numer Dz.U.-S: 201
Źródło: OJS 2014/S 201-355979 (2014-10-14)
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-10-14 📅
Termin składania ofert: 2014-11-07 📅
Data publikacji: 2014-10-18 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 201-355979
Numer Dz.U.-S: 201
Źródło: OJS 2014/S 201-355979 (2014-10-14)
Dodatkowe informacje (2014-11-04)
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-11-04 📅
Termin składania ofert: 2014-11-21 📅
Data publikacji: 2014-11-06 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 214-379838
Numer Dz.U.-S: 214
Źródło: OJS 2014/S 214-379838 (2014-11-04)
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2014-11-04 📅
Termin składania ofert: 2014-11-21 📅
Data publikacji: 2014-11-06 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2014/S 214-379838
Numer Dz.U.-S: 214
Źródło: OJS 2014/S 214-379838 (2014-11-04)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2015-02-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia: 10 448 407,50 💰
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Procedura
Typ oferty: Nie dotyczy
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2015-02-02 📅
Data publikacji: 2015-02-06 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2015/S 026-044166
Numer Dz.U.-S: 26
Obiekt
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum.
Źródło: OJS 2015/S 026-044166 (2015-02-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia: 10 448 407,50 💰
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Procedura
Typ oferty: Nie dotyczy
Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2015-02-02 📅
Data publikacji: 2015-02-06 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2015/S 026-044166
Numer Dz.U.-S: 26
Obiekt
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: KW S.A. Oddział KWK Bobrek-Centrum.
Źródło: OJS 2015/S 026-044166 (2015-02-02)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi naprawcze i konserwacyjne (>20 nowe zamówienia)