Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej – Grupa Zakupowa nr XXV/2019 Voltra

Gmina Andrzejewo

Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej (Dostawa energii elektrycznej - Grupa Zakupowa nr XXV/2019 Voltra) dla jednostek wskazanych w sekcji I.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2019-10-24. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2019-09-17.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2019-09-17 Ogłoszenie o zamówieniu
2020-01-31 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2019-09-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Elektryczność
Krótki opis:
Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej (Dostawa energii elektrycznej - Grupa Zakupowa nr XXV/2019 Voltra) dla jednostek wskazanych w sekcji I.
Metadane ogłoszenia
Język oryginału: polski 🗣️
Typ dokumentu: Ogłoszenie o zamówieniu
Rodzaj zamówienia: Dostawy
Regulacja: Unia Europejska
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Elektryczność 📦
Dodatkowy kod CPV: Elektryczność 📦
Miejsce wykonania
Region NUTS: Polska 🏙️

Procedura
Typ procedury: Procedura otwarta
Typ oferty: Wniosek dotyczący wszystkich partii
Kryteria przyznawania nagród
Najniższa cena

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Typ instytucji zamawiającej: Inne
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Andrzejewo
Adres pocztowy: ul. Warszawska 36
Kod pocztowy: 07-305
Miasto pocztowe: Andrzejewo
Kontakt
Adres internetowy: http://www.voltra.pl 🌏
E-mail: zpu@voltra.pl 📧
Telefon: +48 222588032 📞
URL dokumentów: http://voltra.pl 🌏

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2019-09-17 📅
Termin składania ofert: 2019-10-24 📅
Data publikacji: 2019-09-20 📅
Data rozpoczęcia: 2020-01-01 📅
Data końcowa: 2021-12-31 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2019/S 182-442419
Numer Dz.U.-S: 182
Informacje dodatkowe
Otwarcie ofert odbędzie się poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych na platformie miniPortal UZP ofert.

Obiekt
Zakres zamówienia
Szacowana wartość całkowita: 6891006.97 PLN 💰
Nazwa części: Dostawa energii elektrycznej dla podmiotów wskazanych w załączniku nr 1.a do SIWZ – część 1 – oświetlenie uliczne
Numer części: 1
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi Ustawy PE oraz przepisami wykonawczymi w szczególności Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 r. w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego dla podmiotowych punktów poboru biorących udział w postępowaniu, których wykaz znajduje się w załączniku nr 1.a.
Pokaż więcej
Wartość szacunkowa bez VAT: 1772647.47 PLN 💰
Nazwa części: Dostawa energii elektrycznej dla podmiotów wskazanych w załączniku nr 1.b do SIWZ – część 2 – Taryfa Cxx i Gxx pozostałe obiekty.
Numer części: 2
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi Ustawy PE oraz przepisami wykonawczymi w szczególności rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 r. w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego dla podmiotowych punktów poboru biorących udział w postępowaniu, których wykaz znajduje się załączniku nr 1.b do SIWZ.
Pokaż więcej
Wartość szacunkowa bez VAT: 4941578.02 PLN 💰
Nazwa części: Dostawa energii elektrycznej dla podmiotów wskazanych w załączniku nr 1.c do SIWZ – część 3 – taryfa Bxx pozostałe obiekty
Numer części: 3
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi Ustawy PE oraz przepisami wykonawczymi w szczególności rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 r. w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego dla podmiotowych punktów poboru biorących udział w postępowaniu, których wykaz znajduje się załączniku nr 1.c do SIWZ.
Pokaż więcej
Wartość szacunkowa bez VAT: 176781.48 PLN 💰

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej:
1. O udzielenie zamówienia może się ubiegać Wykonawca, który:
1) nie podlega wykluczeniu z Postępowania na podstawie okoliczności wskazanych w:
a) art. 24 ust. 1 ustawy Pzp;
b) art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 ustawy Pzp;
2) spełnia określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w ust. 2.
2. O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy Pzp, tj.:
1) posiada kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią zgodnie z ustawą z kwietnia 1997 roku – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 220 ze zm.), potwierdzającą posiadanie uprawnień do prowadzenia działalności w zakresie obrotu energią elektryczną (niniejszy warunek udziału w postępowaniu dotyczy wszystkich części przedmiotu zamówienia). W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten z Wykonawców składających ofertę wspólną, który w ramach konsorcjum będzie odpowiadał za realizację zadań objętych koncesją.
Pokaż więcej
Sytuacja gospodarcza i finansowa:
1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ww. warunek jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia:
a) dla części I przedmiotu zamówienia 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony 00/100);
b) dla części II przedmiotu zamówienia 5 000 000 PLN (słownie: pięć miliony 00/100);
c) dla części III przedmiotu zamówienia 1 000 000 PLN (słownie: jeden milionów 00/100).
W przypadku wykonawcy składającego ofertę w zakresie więcej niż jednej części, wykonawca może wykazać na potwierdzenie spełnienia warunku to samo ubezpieczenie dla większej liczby części, z zastrzeżeniem, iż suma gwarancyjna ubezpieczenia nie może być niższa niż ich minimalna, wymagana suma gwarancyjna ubezpieczenia dla danej części. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się̨ o udzielenie zamówienia powyższe wymagania może spełniać jeden, kilku lub łącznie wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się̨ o udzielenie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
2. Ocena spełniania przez Wykonawców wymaganych przez Zamawiającego warunków będzie oparta na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczeń i dokumentów określonych w rozdziale VII SIWZ.
3. Zgodnie z art. 22a ustawy Pzp Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach w odniesieniu do zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
Pokaż więcej
4. W celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów, które określają w szczególności:
Pokaż więcej
1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia;
4) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
5. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, zgodnie z ust. 5, pozwalają̨ na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w:
Pokaż więcej
1) art. 24 ust. 1 pkt 13-22 ustawy Pzp;
2) art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 ustawy Pzp.
6. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Pokaż więcej
Zdolności techniczne i zawodowe:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ww. warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizował należycie co najmniej 3 dostawy energii elektrycznej na podstawie 3 odrębnych umów, z których każda dostawa energii elektrycznej obejmowała:
Pokaż więcej
— w zakresie części 1 przedmiotu zamówienia: co najmniej 4 GWh w ciągu 12 kolejnych miesięcy,
— w zakresie części 2 przedmiotu zamówienia: co najmniej 10 GWh w ciągu 12 kolejnych miesięcy,
— w zakresie części 3 przedmiotu zamówienia: co najmniej 2 GWh w ciągu 12 kolejnych miesięcy.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się̨ o udzielenie zamówienia powyższe wymagania może spełniać 1, kilku lub łącznie wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego. W przypadku wykonawcy składającego ofertę̨ w zakresie więcej niż 1 części, wykonawca może przedstawić na potwierdzenie spełnienia warunku to same zamówienie (dostawę) dla większej liczby części, z zastrzeżeniem, iż wielkość dostawy nie może być niższa niż minimalna, wymagana wielkość dla danej części.
Pokaż więcej
Realizacja zamówienia
Warunki realizacji zamówienia:
1. Wykonawcy przystępujący do postępowania są̨̨ zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości:
— część 1: 35 000,00 PLN (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych, 00/100),
— część 2: 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych, 00/100),
— część 3: 3 500,00 PLN (słownie: trzy tysiące pięćset złotych, 00/100).
2. Wadium musi obejmować́ cały okres związania ofertą a beneficjentem musi być́ pełnomocnik Zamawiającego. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu należy dokonać̨́ wpłaty na konto pełnomocnika Zamawiającego prowadzone przez Santander Bank Polska S.A., nr konta 33 1090 2590 0000 0001 3750 8446. Szczegóły w dokumentacji przetargowej.
Pokaż więcej

Procedura
Podstawa prawna: 32014L0024
Czas składania ofert: 11:00
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Okres ważności oferty: 2 miesięcy
Data otwarcia ofert: 2019-10-24 📅
Czas otwarcia ofert: 13:00
Miejsce: Voltra Sp. z o.o., ul. Krasnobrodzka 5, 03-214 Warszawa, POLSKA
Informacje dodatkowe:
Otwarcie ofert odbędzie się poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych na platformie miniPortal UZP ofert.

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Dąbrówno
Adres pocztowy: ul. Kościuszki 21
Miasto pocztowe: Dąbrówno
Kod pocztowy: 14-412
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Nur
Adres pocztowy: ul. Drohiczyńska 2
Miasto pocztowe: Nur
Kod pocztowy: 07-322
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Mokobody
Adres pocztowy: pl. Chreptowicza 25
Miasto pocztowe: Mokobody
Kod pocztowy: 08-124
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Brok
Adres pocztowy: pl. Kościelny 6
Miasto pocztowe: Brok
Kod pocztowy: 07-306
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Dąbrowa Tarnowska
Adres pocztowy: Rynek 34
Miasto pocztowe: Dąbrowa Tarnowska
Kod pocztowy: 33-200
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Stoczek
Adres pocztowy: ul. Kosowska 5
Miasto pocztowe: Stoczek
Kod pocztowy: 07-104
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Wiązowna
Adres pocztowy: ul. Lubelska 59
Miasto pocztowe: Wiązowna
Kod pocztowy: 05-462
Nazwa instytucji zamawiającej: Powiat Bieruńsko-Lędziński
Adres pocztowy: ul. św. Kingi 1
Miasto pocztowe: Bieruń
Kod pocztowy: 43-155
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Sulęczyno
Adres pocztowy: ul. Kaszubska 26
Miasto pocztowe: Sulęczyno
Kod pocztowy: 83-320
Nazwa instytucji zamawiającej: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników
Adres pocztowy: ul. M. Skłodowskiej-Curie 55
Miasto pocztowe: Toruń
Kod pocztowy: 87-100
Inny rodzaj instytucji zamawiającej: jednostki samorządu terytorialnego oraz ich jednostki organizacyjne, jednostki służby zdrowia, instytuty badawcze
Kontakt
Punkt kontaktowy: Bartosz Milewski
Dokumenty URL: http://voltra.pl 🌏

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 02-679
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Fax: +48 224587800 📠
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Źródło: OJS 2019/S 182-442419 (2019-09-17)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2020-01-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej (dostawa energii elektrycznej – grupa zakupowa nr XXV/2019 Voltra) dla jednostek wskazanych w sekcji I.
Całkowita wartość zamówienia: 6762137.23 PLN 💰
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Procedura
Typ oferty: Nie dotyczy

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2020-01-31 📅
Data publikacji: 2020-02-05 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2020/S 025-056180
Odnosi się do ogłoszenia: 2019/S 182-442419
Numer Dz.U.-S: 25

Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi ustawy PE oraz przepisami wykonawczymi, w szczególności rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 r. w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego dla podmiotowych punktów poboru biorących udział w postępowaniu, których wykaz znajduje się w załączniku nr 1.a.
Pokaż więcej
Nazwa części: Dostawa energii elektrycznej dla podmiotów wskazanych w załączniku nr 1.b do SIWZ – część 2 – taryfa Cxx i Gxx pozostałe obiekty
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi ustawy PE oraz przepisami wykonawczymi, w szczególności rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 r. w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego dla podmiotowych punktów poboru biorących udział w postępowaniu, których wykaz znajduje się załączniku nr
1.b do SIWZ.
1.c do SIWZ.

Udzielenie zamówienia
Data zawarcia umowy: 2019-12-10 📅
Nazwa: PGE Obrót S.A.
Adres pocztowy: ul. 8 Marca 6
Miasto pocztowe: Rzeszów
Kod pocztowy: 35-959
Kraj: Polska 🇵🇱
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Nazwa instytucji zamawiającej: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników
Źródło: OJS 2020/S 025-056180 (2020-01-31)