Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego
Muzeum Wojska Polskiego
Przedmiotem zamówienia są Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego. Zamówienie podzielone jest na 4 części: 1) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej obejmujące następujące obiekty: Pawilon Południowy, budynki nr 1, 5, 6, 82, budynek nr 26 (kaplica) oraz toalety przy parkingu autobusowym 2) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Katyńskiego – Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego 3) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 4) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy; 2) w art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, tj. w stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający stosuje również środek, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 poz. 835 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą sankcyjną”. 4. Ponadto Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania, w przypadkach wskazanych w: 1) art. 5k rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem (UE) 2022/576, z dnia 9 kwietnia 2022 r., w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz 2) art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. 5. W związku z powyższym Zamawiający wykluczy z niniejszego postępowania: 1) wykonawców działających na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 2) Wykonawców: a) wymienionych w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanych na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; b) których beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; c) których jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej. 6. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 5 k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące czynności fizyczne (sprzątania) bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia były w okresie realizacji zamówienia zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie Umowy o pracę w rozumieniu przepisów art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Szczegółowe wymagania dotyczące zatrudnienia na podstawie Umowy o pracę oraz zasady kontroli spełniania wymagań Zamawiającego określa załącznik nr 5 do SWZ – projektowane postanowienia Umowy.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-01-08. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2025-12-23.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • Cleaner Sp. z o.o.
- • Spółdzielnia "Dozór" w Gnieźnie
- • Zakłady Usługowe "Centrum - Usługa" sp. z o.o.
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2025-12-23 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-01-05 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-01-09 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-21 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego
Numer referencyjny:
30/2025/MM
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi sprzątania 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4
1️⃣
Tytuł: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej obejmująca następujące obiekty: Pawilon Południowy, budynki nr 5, 6, 82, budynek nr 26 (kaplica), budynek nr 1 oraz toalety przy parkingu autobusowym
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Dymińska 13
Kod pocztowy: 01-519
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-02-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie Koordynatora Serwisu Sprzątającego
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie Pracowników Serwisu Sprzątającego
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Katyńskiego – Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 01-521
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 60-421 Poznań
Miejscowość: Poznań
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Tytuł: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 02-920
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Opis
Adres pocztowy: ul. 3 Pułku Lotniczego 4
Kod pocztowy: 60-421
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-01-08 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-01-08 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Otwarcie ofert nie będzie miało charakteru publicznego.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-01-08 10:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Otwarcie ofert nie będzie miało charakteru publicznego.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu ryzyka zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
+ jeszcze 15
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Muzeum wojska polskiego
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 7010053504
Adres pocztowy: ul. Aleje Jerozolimskie 3
Kod pocztowy: 00-495
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetarg@muzeumwp.pl 📧
Telefon: (22)6295271 📞
URL: www.muzeumwp.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Organizacja wypoczynku, kultura i religia
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-962c7764-d3a1-4ba6-a60a-e164681f61ac 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-962c7764-d3a1-4ba6-a60a-e164681f61ac 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-12-23+01:00 📅
Źródło: OJS 2025/S 249-863987 (2025-12-23)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-01-13 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-01-13 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-01-13 10:30:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-01-05+01:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 90b5569d-a703-47f9-8b3b-ebf88dc09e4d-02
Źródło: OJS 2026/S 004-005943 (2026-01-05)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-01-15 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-01-15 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-01-15 10:30:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-01-09+01:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: f8e96f66-3f29-45eb-9873-fa69ff4b675f-02
Źródło: OJS 2026/S 007-015510 (2026-01-09)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1073118.20 PLN 💰
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-02-03 📅
2026-06-01 📅
2026-04-01 📅
2026-02-04 📅
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
Umowa z dnia 3.02.2026 r.
Data zawarcia umowy: 2026-02-03 📅
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 784 740 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Oferta Zakłady Usługowe "Centrum Usługa" Sp. z o.o. cz. 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Zakłady Usługowe "Centrum - Usługa" sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Zakłady Usługowe "Centrum - Usługa" sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
5270204123
Adres pocztowy: ul. Strąkowa 22
Kod pocztowy: 01-100
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: info@centrum-usluga.com.pl 📧
Telefon: +48 22 837 11 18 📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 107671.25 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Oferta Zakłady Usługowe "Centrum-Usługa" sp. z o.o. cz. 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Całkowita wartość umowy/działki: 208273.61 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Oferta Spółdzielni "Dozór" w Gnieźnie
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Spółdzielnia "Dozór" w Gnieźnie
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Spółdzielnia "Dozór" w Gnieźnie
Krajowy numer rejestracyjny:
7840041571
Adres pocztowy: ul. Żwirki i Wigury 19a
Kod pocztowy: 62-200
Miasto pocztowe: Gniezno
Region: Poznański 🏙️
E-mail: sekretariat@dozor.pl 📧
Telefon: (061) 428-66-73 📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 119173.33 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Oferta Cleaner sp. z o.o.
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Cleaner sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Cleaner sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
7251840586
Adres pocztowy: ul. Piotrkowska 209/4
Kod pocztowy: 90-451
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
E-mail: cleaner@cleaner.com.pl 📧
Telefon: 601769186 📞
Instytucja zamawiająca
Komunikacja
ID dokumentu z przepisami podatkowymi:
generated_id
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-582927 (2026-08-21)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi w zakresie sprzątania i odkażania (>20)
- Usługi sprzątania (>20)
- Usługi czyszczenia konstrukcji rurowych
- Usługi czyszczenia pieców i kominów (1)
- Usługi czyszczenia pojemników na odpadki
- Usługi czyszczenia sprzętu telefonicznego
- Usługi czyszczenia urządzeń transportowych (1)
- Usługi czyszczenia zbiorników i rezerwuarów (1)
- Usługi sprzątania biur i szkół oraz czyszczenia urządzeń biurowych (15)
- Usługi sprzątania parkingów (14)
- Usługi sprzątania/czyszczenia miejsc noclegowych, budynków i okien (>20)