Zakup i dostawa artykułów spożywczych do salonu Business Lounge i Terminalu VIP w 2026 i 2027 roku
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę w okresie od 1.01.2026 roku do 31.12.2027 roku, w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice (dalej: Kraków Airport lub MPL), artykułów spożywczych do salonu Business Lounge i Terminala VIP i będzie udzielone w następujących częściach: 1) Część A zamówienia: Dostawa alkoholu mocnego. 2) Część B zamówienia: Dostawa piwa. 3) Część C zamówienia: Dostawa słodyczy. 4) Część D zamówienia: Dostawa nabiału. 5) Część E zamówienia: Dostawa dodatków. 6) Część F zamówienia: Dostawa produktów Premium (produkty przeznaczone do Terminala VIP). 7) Część G zamówienia: Dostawa wina. Zamawiający wymaga dostarczenia próbek degustacyjnych. 8) Część H zamówienia: Dostawa kawy i herbaty. Zamawiający wymaga dostarczenia próbek degustacyjnych. 9) Część I zamówienia: Dostawa napojów bezalkoholowych. 2. W ramach Przedmiotu Zamówienia gwarantowane jest dostarczanie artykułów spożywczych (CZĘŚĆ A, B, C, D, E, F, G, H, I) w okresie od 01.01.2026 roku do 31.12.2026 roku. 3. Drugi rok Umowy tj. od 01.01.2027 roku do 31.12 2027 roku będzie realizowany w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. Zastosowanie prawa opcji odnosi się do CZĘŚCI G, H, I zamówienia tj. dostawa wina, kawy i herbaty oraz napojów bezalkoholowych. 4. Szczegóły dotyczące poszczególnych CZĘŚCI ZAMÓWIENIA zostały opisane w Dokumentach Zamówienia.
TerminTermin składania ofert wynosił 2025-10-20. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2025-09-12.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • Amka sp. z o.o.
- • Brokreacja SA
- • Frito Lay Poland sp. z o.o.
- • Global Coffee Group sp. z o.o.
- • PPHU Specjał Sp. z o.o.
- • Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Małopolskie › Krakowski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2025-09-12 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2025-10-16 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-03-27 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup i dostawa artykułów spożywczych do salonu Business Lounge i Terminalu VIP w 2026 i 2027 roku
Numer referencyjny:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25
Krótki opis:
Produkty/usługi: Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 9
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ A
Tytuł: Dostawa alkoholu mocnego.
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krakowski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ B
Tytuł: Dostawa piwa.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ C
Tytuł: Dostawa słodyczy.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ D
Tytuł: Dostawa nabiału.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ E
Tytuł: Dostawa dodatków.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ F
Tytuł: Dostawa produktów Premium (produkty przeznaczone do Terminala VIP).
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ G
Tytuł: Dostawa wina.
Opis zamówienia:
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryterium jakości (nazwa): Jakość (walory smakowe oferowanych win)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ H
Tytuł: Dostawa kawy i herbaty.
Opis zamówienia:
Kryterium jakości (nazwa): Jakość (walory smakowe oferowanych kaw i herbat)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
9️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
MPL/PF/FZ/241/3/06/25 CZĘŚĆ I
Tytuł: Dostawa napojów bezalkoholowych.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0009
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Główne aspekty procedury:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-10-20 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-10-20 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma Zakupowa
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2025-10-20 10:30:00 📅
Miejsce: Platforma Zakupowa
Informacje dodatkowe:
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie: umowa konsorcjum
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Rozliczenia dokonywane będą w walucie PLN zgodnie z zapisami Wzoru Umowy.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z Dokumentami Zamówienia,
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 6761336952
Adres pocztowy: ul. Kpt. M. Medweckiego 1
Kod pocztowy: 32-083
Miasto pocztowe: Balice
Region: Krakowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zakupów
E-mail: zamowienia@krakowairport.pl 📧
Telefon: +48 12 639 31 04 📞
URL: www.krakowairport.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://krakowairport-pzp.logintrade.net/ 🌏
Główna działalność
Działalność dotycząca portów lotniczych
Komunikacja
Dokumenty URL: https://krakowairport-pzp.logintrade.net/zapytania_email,209368,831c98f45b43e32ea742d6c9562528a3.html 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://krakowairport-pzp.logintrade.net/zapytania_email,209368,831c98f45b43e32ea742d6c9562528a3.html 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: +48224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/kontakt2 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z Dokumentami Zamówienia.
Źródło: OJS 2025/S 176-599770 (2025-09-12)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-10-27 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-10-27 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2025-10-27 10:30:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania i otwarcia ofert
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 599770-2025
Źródło: OJS 2025/S 200-684611 (2025-10-16)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 2272621.28 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Numer umowy:
MPL/U/063/95/26
Data zawarcia umowy: 2026-02-20 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 88799.67 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
Browar Brokreacja SA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Browar Brokreacja SA
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Brokreacja SA
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 6762565643
Adres pocztowy: ul.Staszica 33
Kod pocztowy: 32-640
Miasto pocztowe: Zator
Region: Oświęcimski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 244940.75 PLN 💰
Identyfikator oferty:
PPHU Specjał
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: PPHU Specjał sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: PPHU Specjał sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5170199121
Adres pocztowy: Aleja Jana Pawła II 80/5
Kod pocztowy: 00-175
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 5
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 5
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 5
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 188716.99 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 7220002329
Adres pocztowy: ul.Ludowa 122
Kod pocztowy: 18-200
Miasto pocztowe: Wysokie Mazowieckie
Region: Łomżyński 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 3
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 722008.4 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Amka sp. z o.o.
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0007
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Amka sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Amka sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 9512292915
Adres pocztowy: Al.Rzeczpospolitej 18/83
Kod pocztowy: 02-972
5️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 225807.5 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Global Coffee Group sp. z o.o.
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0008
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Global Coffee Group sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Global Coffee Group sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5482576148
Adres pocztowy: ul. Katowicka 265A
Kod pocztowy: 43-450
Miasto pocztowe: Ustroń
Region: Bielski 🏙️
6️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0009
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 802347.97 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Frito Lay Poland sp. z o.o
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0009
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Frito Lay Poland sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Frito Lay Poland sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5291347721
Adres pocztowy: ul.Zachodnia 1
Kod pocztowy: 05-825
Miasto pocztowe: Grodzisk Mazowiecki
Region: Warszawski zachodni 🏙️
7️⃣
Informacja o nie przyznaniu dotacji
Nie otrzymano żadnych ofert ani wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie zostały odrzucone
Powód, dla którego nie wyłoniono zwycięzcy: Inne
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
8️⃣
Powód, dla którego nie wyłoniono zwycięzcy: Nie otrzymano żadnych ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału lub projektów
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
9️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
Źródło: OJS 2026/S 062-216300 (2026-03-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 2272621.28 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 88799.67 PLN 💰
244940.75 PLN 💰
188716.99 PLN 💰
722008.4 PLN 💰
225807.5 PLN 💰
802347.97 PLN 💰
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer sekcji: RES-0001
Nowa wartość
Tekst:
Numer sekcji: RES-0002
Nowa wartość
Tekst:
- Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne (>20 nowe zamówienia)
- Napoje, tytoń i produkty podobne (3)
- Oleje i tłuszcze zwierzęce lub roślinne (5)
- Owoce, warzywa i podobne produkty (13)
- Pasza dla zwierząt (4)
- Produkty mleczarskie (13)
- Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych (5)
- Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne (>20)
- Ryby przetworzone i konserwowane (6)
- Różne produkty spożywcze (>20)