Przedmiotem zamówienia są dostawy modułów fotowoltaicznych oraz falowników
ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawy fabrycznie nowych paneli fotowoltaicznych oraz falowników przez okres 48 miesięcy, w ramach umowy ramowej. Część I: „Zawarcie umowy ramowej na dostawę modułów fotowoltaicznych” Część II: „Zawarcie umowy ramowej na dostawę falowników” Dostawy urządzeń realizowane będą na podstawie zamówień wykonawczych do wskazanych przez Zamawiającego inwestycji (farmy fotowoltaiczne w budowie), na terenie całej Polski. Maksymalny wolumen zamówienia nie przekroczy wartości 317,61 MW mocy dla wszystkich planowanych instalacji fotowoltaicznych, dla których będą realizowane dostawy modułów fotowoltaicznych i falowników na podstawie umowy ramowej.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-04-09. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-03-04.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Mazowiecki regionalny › Radomski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Wielkopolskie › Miasto Poznań
- • Wielkopolskie › Poznański
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-04 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-03-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-03-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-04-10 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-06 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Przedmiotem zamówienia są dostawy modułów fotowoltaicznych oraz falowników
Numer referencyjny:
OFZ.ORK.PW.2100.2.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Instalacje słoneczne 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OFZ.ORK.PW.2100.2.2026-Część I:„Zawarcie umowy ramowej na dostawę modułów fotowoltaicznych"
Tytuł: Część I: „Zawarcie umowy ramowej na dostawę modułów fotowoltaicznych”
Ilość: 317 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Czas trwania: 48 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OFZ.ORK.PW.2100.2.2026 - Część II: „Zawarcie umowy ramowej na dostawę falowników”
Tytuł: Część II: „Zawarcie umowy ramowej na dostawę falowników”
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Dodatkowe produkty/usługi: Słoneczne moduły fotoelektryczne 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-09 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-09 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Siedziba Wydziału Zakupów Enea Nowa Energia sp. z o.o. Poznań ul. F. Nowowiejskiego 11
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Otwarcie ofert elektroniczne, bez udziału Wykonawców
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Informacja o umowie ramowej lub dynamicznym systemie zakupów
Umowa ramowa z jednym operatorem ✅
Maksymalna liczba uczestników: 5
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-04-09 11:00:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ, OPZ i Umową
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
384813168
Departament: Wydział Zakupów
Adres pocztowy: ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 17
26-610
Kod pocztowy: 26-610
Miasto pocztowe: Radom
Region: Radomski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Marta Kozłowska
E-mail: marta.kozlowska@enea.pl 📧
Telefon: +48(61)8848376 📞
URL: https://www.enea.pl/pl/nowaenergia 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epzgk.enea.pl/platform/demand/notice/public/current/list 🌏
Lider grupy ✅
Adres profilu nabywcy: https://epzgk.enea.pl/platform/demand/notice/public/current/list 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sprawy gospodarcze i finansowe
Sektor elektroenergetyczny
Informacja o wspólnych zamówieniach
Umowa obejmuje wspólne zamówienia ✅
Komunikacja
Dokumenty URL: https://epzgk.enea.pl/platform/demand/notice/public/current/list 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://epzgk.enea.pl/platform/demand/notice/public/current/list 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://epzgk.enea.pl/platform/demand/notice/public/current/list 🌏
Nazwa: Platforma Zakupowa EPZ jako główna strona prowadzonego postepowania
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17
02-676
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov 📧
Telefon: +48(22)458 78 01 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-03-09Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 047-163417 (2026-03-04)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-10 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-10 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-04-10 11:00:00 📅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-03-19Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 163417-2026
Źródło: OJS 2026/S 055-190984 (2026-03-18)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-14 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-14 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-04-14 11:00:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-03-23Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 190984-2026
Źródło: OJS 2026/S 057-196289 (2026-03-20)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-20 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-20 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-04-20 11:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-04-13Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 196289-2026
Źródło: OJS 2026/S 071-250523 (2026-04-10)
Obiekt
Zakres zamówienia
Maksymalna wartość umów ramowych w tym ogłoszeniu: 193 709 660 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 255876730.35 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 174332158.88 💰
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
OFZ.ORK.PW.2100.2.2026
Data zawarcia umowy: 2026-07-13 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 3
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 255876730.35 💰
Najniższa oferta: 174332158.88 💰
Maksymalna wartość umowy ramowej: 193 709 660 PLN 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 157 532 856 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
GRODNO SA
Lider uczestnika przetargu ✅
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców ✅
Nazwa strony oferującej: ENEA Nowa Energia
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Prosac Productos SL
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP:5263826148
Adres pocztowy: Aranda 13
Kod pocztowy: 09471
Miasto pocztowe: Fuentelcésped
Region: Burgos 🏙️
Kraj: Hiszpania 🇪🇸
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Nazwa: Grodno sa
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5361097644
Adres pocztowy: ul. Kwiatowa, nr 14
Kod pocztowy: 05-126
Miasto pocztowe: Michałów-Grabina
Region: Warszawski zachodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
Nazwa: Gaia solar sa
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 7252288441
Adres pocztowy: ul. Składowa, Nr 14
Kod pocztowy: 92-701
Miasto pocztowe: Teolin
Region: Łódzki 🏙️
Miejsce na liście zwycięzców: 2
Identyfikator oferty:
GAIA SOLAR SA
Miejsce na liście zwycięzców: 3
Identyfikator oferty:
PROSAC PRODUCTOS SL
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 29885512.95 💰
Najniższa oferta: 29342593.59 💰
3️⃣
Tak samo jak: Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
4️⃣
Instytucja zamawiająca
Informacja o wspólnych zamówieniach
Zamówienie jest udzielane przez centralną jednostkę zakupującą ✅
Źródło: OJS 2026/S 151-547663 (2026-08-06)
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)
- Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa (>20)
- Energia słoneczna (>20)
- Baterie słoneczne (>20)
- Instalacje słoneczne (14)