Rozbudowa systemów dziedzinowych HIS, RIS/PACS, LIS

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorob Płuc i Gruźlicy

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów dziedzinowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku w ramach w ramach projektu: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku nr KPOD.07.03-IP.10-0156/25: 1) Pakiet nr 1: Rozbudowa systemu HIS 2) Pakiet nr 2: Rozbudowa systemu RIS/PACS 3) Pakiet nr 3: Rozbudowa systemu LIS

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-02-17. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-01-15.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-01-15 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-01-27 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-02-16 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-02-17 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-02-26 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-02 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-01-15)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Rozbudowa systemów dziedzinowych HIS, RIS/PACS, LIS
Numer referencyjny: 3/PN/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów dziedzinowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku w ramach w ramach projektu: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku nr KPOD.07.03-IP.10-0156/25: 1) Pakiet nr 1: Rozbudowa systemu HIS 2) Pakiet nr 2: Rozbudowa systemu RIS/PACS 3) Pakiet nr 3: Rozbudowa systemu LIS
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część I
Tytuł: Rozbudowa systemu HIS - Część I
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów dziedzinowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku w ramach w ramach projektu: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku nr KPOD.07.03-IP.10-0156/25: 1) Rozbudowa systemu HIS
Pokaż więcej
Miejscowość: Otwock
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Warszawski wschodni 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-02-17 📅
Data końcowa: 2026-04-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część II
Tytuł: Rozbudowa systemu RIS/PACS - Część II
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów dziedzinowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku w ramach w ramach projektu: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku nr KPOD.07.03-IP.10-0156/25: Rozbudowa systemu RIS/PACS
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część III
Tytuł: Rozbudowa systemu LIS - Część III
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów dziedzinowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku w ramach w ramach projektu: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku nr KPOD.07.03-IP.10-0156/25: Rozbudowa systemu LIS
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-02-17 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-02-17 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert zostanie dokonane poprzez rozszyfrowanie ofert złożonych za pośrednictwem Platformy zakupowej. Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępni na Platformie zakupowej kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-02-17 12:00:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert zostanie dokonane poprzez rozszyfrowanie ofert złożonych za pośrednictwem Platformy zakupowej. Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępni na Platformie zakupowej kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca składający ofertę jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 35 000, 00 zł (słownie: trzydzieści pięć tysięcy 00/100 złotych)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy
Krajowy numer rejestracyjny: 5321664002
Kod pocztowy: 05-400
Miasto pocztowe: Otwock
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat.otw@otwock-szpital.pl 📧
Telefon: (22) 344 64 00 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://otwock-szpital.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://otwock-szpital.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie: 1. 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo w terminie 15 dni – jeżeli informacja została przekazana w inny sposób. 2. 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej – wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec dokumentów zamówienia. 3. 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia – wobec czynności innych niż określone w pkt 1 i 2.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 011-033706 (2026-01-15)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-01-27)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-02-18 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-02-18 12:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-02-18 12:00:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 33706-2026
Źródło: OJS 2026/S 020-067415 (2026-01-27)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-02-16)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-03-02 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-03-02 12:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-03-02 12:00:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 67415-2026
Źródło: OJS 2026/S 033-111240 (2026-02-16)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-02-17)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-03-05 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-03-05 12:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-03-05 12:00:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 111240-2026
Źródło: OJS 2026/S 035-119397 (2026-02-17)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-02-26)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-03-10 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-03-10 12:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-03-10 12:00:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 119397-2026
Źródło: OJS 2026/S 041-137893 (2026-02-26)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 3560431.8 PLN 💰

Udzielenie zamówienia

1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Numer umowy: 10/3PN/2026
Data zawarcia umowy: 2026-04-29 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 383 400 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty: pakiet 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: alteris s.a. część 2
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Alteris S.a.
Krajowy numer rejestracyjny: 6312421111
Adres pocztowy: Ceglana 35
Kod pocztowy: 40-514
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże

2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 2 949 171 PLN 💰
Identyfikator oferty: pakiet 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Mednow sp. z o.o. część 1
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Mednow sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6751811676
Adres pocztowy: ul. Johna Baildona 64 a
Kod pocztowy: 40-115
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo

3️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 174856.8 PLN 💰
Identyfikator oferty: pakiet 3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Marcel s.a. część 3
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Marcel s.a.
Krajowy numer rejestracyjny: 1130010546
Adres pocztowy: ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11
Kod pocztowy: 05-220
Miasto pocztowe: Zielonka
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Źródło: OJS 2026/S 170-609355 (2026-09-02)