Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych: – na obszarze Gminy Szemud i/lub Gminy Żukowo i/lub Gminy Wejherowo i/lub Miasta Rumi, – łączących Gminę Szemud i/lub Gminę Żukowo i/lub Gminę Wejherowo i/lub Miasto Rumia z miastami sąsiednimi: Miastem Gdynia i/lub Miastem Gdańsk
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni jednostka budżetowa Gminy Gdynia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego – przewozu regularnego w ramach lokalnego transportu zbiorowego, tj. komunikacji miejskiej, zgodnie z rozkładami jazdy przygotowywanymi przez Zamawiającego, na liniach komunikacyjnych: - na obszarze Gminy Szemud i/lub Gminy Żukowo i/lub Gminy Wejherowo i/lub Miasta Rumi, - łączących Gminę Szemud i/lub Gminę Żukowo i/lub Gminę Wejherowo i/lub Miasto Rumia z miastami sąsiednimi: Miastem Gdynia i/lub Miastem Gdańsk (na dzień ogłoszenia postępowania są to linie: Z, 85, 171, 191, 193, 288). Szacunkowa liczba wozokilometrów w okresie zamówienia: - autobusy SN – 3.566.900 wozokm, - autobusy PN – 5.990.300 wozokm. 2. Usługi mają być świadczone autobusami miejskimi, spełniającymi wymagania Zamawiającego dotyczące ich parametrów techniczno-użytkowych oraz wyposażenia, określone w Załączniku nr 1 - Opis Przedmiotu Zamówienia oraz szczegółowo we Wzorze Umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ, w wymaganej przez Zamawiającego liczbie nie mniejszej niż: - 6 autobusów typu SN, w tym maksymalnie 6 w ruchu, - 9 autobusów typu PN, w tym maksymalnie 8 w ruchu.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-03-11. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-02-08.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • BP TOUR Regio Sp. z o.o.
- • IREX OLSZTYN sp. z o.o.
- • IREX-TRANS Sp. z o.o.
- • PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o.
- • Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z o.o.
- • Przewozy Autobusowe GRYF Sp. z o. o. S.K.
- • RELOBUS Transport Polska Sp. z o.o.
- • Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
- • Usługi w zakresie transportu drogowego › Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Trójmiejski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-02-08 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-03-05 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-03-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych: – na obszarze Gminy Szemud i/lub Gminy Żukowo i/lub Gminy Wejherowo i/lub Miasta Rumi, – łączących Gminę Szemud i/lub Gminę Żukowo i/lub Gminę Wejherowo i/lub Miasto Rumia z miastami sąsiednimi: Miastem Gdynia i/lub Miastem Gdańsk
Numer referencyjny:
ZKM/ZP/02/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
ZKM/ZP/02/2026
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-10-01 📅
Data końcowa: 2036-09-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-03-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-03-11 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-03-11 10:15:00 📅
Miejsce: https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni jednostka budżetowa Gminy Gdynia
Krajowy numer rejestracyjny:
5861051214
Adres pocztowy: ul. Zakręt do Oksywia 10
Kod pocztowy: 81-244
Miasto pocztowe: Gdynia
Region: Trójmiejski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni
E-mail: zkm@zkmgdynia.pl 📧
Telefon: +48 586605415 📞
Fax: +48 586233022 📠
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Fax: +48 224587800 📠
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 028-095078 (2026-02-08)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-03-25 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-03-25 10:15:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-03-25 10:15:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Dokumenty zamówienia zmieniono w dniu ✅
Data zmiany dokumentów zamówienia: 2026-03-05 📅
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta publikującego
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 95078-2026
Źródło: OJS 2026/S 047-160806 (2026-03-05)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-01 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-01 10:15:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-04-01 10:15:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst: Zmiana terminu składania ofert
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Dokumenty zamówienia zmieniono w dniu ✅
Data zmiany dokumentów zamówienia: 2026-03-18 📅
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 160806-2026
Źródło: OJS 2026/S 056-195872 (2026-03-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 132356668.68 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 184946289.12 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 132356668.68 💰
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
ZKM/ZP/02/2026
Data zawarcia umowy: 2026-06-10 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 5
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 5
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 5
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 184946289.12 💰
Najniższa oferta: 132356668.68 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 132356668.68 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Identyfikator oferty:
2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: RELOBUS TRANSPORT POLSKA Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: RELOBUS TRANSPORT POLSKA Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
5272185559
Adres pocztowy: ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 8/24
Kod pocztowy: 87-100
Miasto pocztowe: Toruń
Region: Bydgosko-toruński 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 166149780.12 PLN 💰
Identyfikator oferty:
1
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: BP TOUR REGIO Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: BP TOUR REGIO Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
9462697595
Adres pocztowy: ul. Długa 15
Kod pocztowy: 20-346
Miasto pocztowe: Lublin
Region: Lubelski 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 184946289.12 PLN 💰
Identyfikator oferty:
3
Lider uczestnika przetargu ✅
Informacje o przetargach
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców ✅
Nazwa strony oferującej: Konsorcjum: IREX-TRANS Sp. z o.o. i IREX OLSZTYN sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: IREX-TRANS Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
5542923005
Adres pocztowy: Ul. Mokra 3
Kod pocztowy: 85-834
Miasto pocztowe: Bydgoszcz
Nazwa: IREX OLSZTYN sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
7394006760
Adres pocztowy: ul. Lubelska 33
Kod pocztowy: 10-900
Miasto pocztowe: Olsztyn
Region: Olsztyński 🏙️
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 143969403.24 PLN 💰
Identyfikator oferty:
4
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Przewozy Autobusowe GRYF sp. z o.o. sp.k.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Przewozy Autobusowe GRYF Sp. z o. o. S.K.
Krajowy numer rejestracyjny:
5892010854
Adres pocztowy: ul. Armii Krajowej 1D
Kod pocztowy: 83-330
Miasto pocztowe: Żukowo
Region: Trójmiejski 🏙️
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 153204618.24 PLN 💰
Identyfikator oferty:
5
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Konsorcjum: PKS TARNOBRZEG Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: PKS TARNOBRZEG Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
8672056844
Adres pocztowy: ul. Zwierzyniecka 30
Kod pocztowy: 39-400
Miasto pocztowe: Tarnobrzeg
Region: Tarnobrzeski 🏙️
Nazwa: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
7750000114
Adres pocztowy: ul. 18 Stycznia 36
Kod pocztowy: 09-500
Miasto pocztowe: Gostynin
Region: Włocławski 🏙️
Źródło: OJS 2026/S 170-607272 (2026-09-01)
- Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów) (>20 nowe zamówienia)