Zakup aparatury pomiarowo-badawczej do analiz chemicznych
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Przedmiotem zamówienia jest: Zakup aparatury pomiarowo-badawczej do analiz chemicznych” realizowanego w ramach programu FEnIKS 2021-2027 z podziałem na części: CZĘŚĆ 1: „Zakup spektrometrów ICP-MS wraz z wyposażeniem” CZĘŚĆ 2: „Zakup mineralizatorów do przygotowywania próbek pyłów” CZĘŚĆ 3: „Zakup chromatografów cieczowych wraz z wyposażeniem” CZĘŚĆ 4: „Zakup ekstraktorów do przygotowywania próbek pyłów” CZĘŚĆ 5 „Zakup urządzeń do automatycznego zatężania i odparowywania próbek” Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia” – odpowiednio dla każdej części.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-05-04. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-03-31.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • AGA Analytical Sp. z o. o
- • Analityk Ewa Kowalczyk
- • Shim-Pol A.M. Borzymowski” E. Borzymowska-Reszka, A. Reszka Spółka jawna
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-04-29 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-05-04 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-05-07 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup aparatury pomiarowo-badawczej do analiz chemicznych
Numer referencyjny:
DAG-WZP.26.1.25.2026.ESJ
Krótki opis:
Produkty/usługi: Chromatografy 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 6906638.8 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 5
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
DAG-WZP.26.1.25.2026.ESJ cz.1
Tytuł: Część 1 – „Zakup spektrometrów ICP-MS wraz z wyposażeniem
Wartość szacunkowa bez VAT: 3577235.76 PLN 💰
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-04-30 📅
Data końcowa: 2026-08-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Spektrometr posiadający podwójny kwadrupolowy analizator mas (dwa identyczne kwadrupole rozdzielone komorą zderzeniowo-reakcyjną
Kryterium jakości (waga): 5
Kryterium jakości (nazwa): Czułość min dla 115 In w trybie bez gazu
Stabilność długoterminowa ( min 2 h)
Aparat rozbudowany o trzecią linię gazową (umożliwiający pracę z innymi gazami reakcyjnymi (tlenem)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
DAG-WZP.26.1.25.2026.ESJ cz.2
Tytuł: Część 2 - „Zakup mineralizatorów do przygotowywania próbek pyłów”
Wartość szacunkowa bez VAT: 827 500 PLN 💰
Opis zamówienia:
Data rozpoczęcia: 2026-04-16 📅
Data końcowa: 2026-11-15 📅
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja na mineralizator
Gwarancja na naczynia
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Kontrola i pomiar temperatury zewnętrznej naczyń bezkontaktowym czujnikiem indywidualnie dla każdego naczynia podczas mineralizacji w celu zabezpieczenia naczyń przed zniszczeniem wskutek przegrzania
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
DAG-WZP.26.1.25.2026.ESJ cz.3
Tytuł: Część 3 - „Zakup chromatografów cieczowych wraz z wyposażeniem”
Wartość szacunkowa bez VAT: 1140987.16 PLN 💰
Opis zamówienia:
Cena (waga): 50
Kryterium jakości (nazwa): Gradientowy układ dozujący eluenty dokładność przepływu co najmniej ±0,1%
Gradientowy układ dozujący eluenty: mieszalnik gradientu o objętości nie większej niż 200 μl z funkcją automatycznego rozpoznania
Detektor fluorescencyjny (FLD): czułość linii Ramanowskiej wody (S/N) co najmniej 9000:1 (względem ciemnego szumu) – parametr będzie podlegał sprawdzeniu podczas instalacji
Autosampler: taca na co najmniej 216 próbek do vialek 1,5/2 ml
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
DAG-WZP.26.1.25.2026.ESJ cz.4
Tytuł: Część 4 - „Zakup ekstraktorów do przygotowywania próbek pyłów”
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 039 000 PLN 💰
Opis zamówienia:
Kryterium jakości (nazwa): Aparat minimum 24 stanowiskowy, umożliwiający wykonanie zaprogramowanego procesu ekstrakcji rozpuszczalnikiem organicznym dla partii 24 próbek
Aparat wyposażony w czujnik IR stwierdzający obecność pojemnika kolekcyjnego oraz poziom ekstraktu zapewniający bezobsługową pracę
Aparat wyposażony w czujnik obecności lotnych węglowodorów zapewniający bezobsługową pracę
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
DAG-WZP.26.1.25.2026.ESJ cz.5
Tytuł: Część 5 - „Zakup urządzeń do automatycznego zatężania i odparowywania próbek”
Wartość szacunkowa bez VAT: 321915.88 PLN 💰
Opis zamówienia:
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-04 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-04 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): 1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-05-04 10:15:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunki realizacji zamówienia:
Właściwe prawo transgraniczne:
Podstawa wykluczenia:
+ jeszcze 15
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Krajowy numer rejestracyjny:
526-16-50-857
Adres pocztowy: ul. Chmielna 132/143
Kod pocztowy: 00-805
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@gios.gov.pl 📧
Telefon: +48225775112 📞
URL: https://www.gov.pl/gios 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa
Identyfikator funduszy UE: Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, działania FENX.01.05 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury (typ projektu: Monitoring przyrody, powietrza i hałasu) w ramach projektu pt. „Rozwój i modernizacja wyposażenia do badań jakości powietrza oraz wspieranie ocen jakości powietrza” i współfinansowanie krajowego.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17 A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Określone w Dziale IX Rozdział 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 064-225540 (2026-03-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 6906638.8 PLN 💰
Opis
3577235.76 PLN 💰
827 500 PLN 💰
1140987.16 PLN 💰
1 039 000 PLN 💰
321915.88 PLN 💰
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-08 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-08 10:15:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-05-08 10:15:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst: Zmiana terminu składania ofert
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania ofert
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 225540-2026
Źródło: OJS 2026/S 084-299735 (2026-04-29)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 6906638.8 PLN 💰
Opis
3577235.76 PLN 💰
827 500 PLN 💰
1140987.16 PLN 💰
1 039 000 PLN 💰
321915.88 PLN 💰
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-11 10:15:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-05-11 10:15:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst: Zmiana terminu składania ofert
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
LOT-0002
LOT-0005
LOT-0004
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 299735-2026
Źródło: OJS 2026/S 086-304705 (2026-05-04)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 6906638.8 PLN 💰
Opis
3577235.76 PLN 💰
827 500 PLN 💰
1140987.16 PLN 💰
1 039 000 PLN 💰
321915.88 PLN 💰
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-14 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-14 10:15:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-05-14 10:15:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst: Zmiana terminu składania ofert
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
LOT-0002
LOT-0005
LOT-0004
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania ofert
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 304705-2026
Źródło: OJS 2026/S 089-317364 (2026-05-07)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 6906638.8 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 6 162 207 PLN 💰
Identyfikator funduszy UE: Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, działania FENX.01.05 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury (typ projektu: Monitoring przyrody, powietrza i hałasu) w ramach projektu pt. „Rozwój i modernizacja wyposażenia do badań jakości powietrza oraz wspieranie ocen jakości powietrza
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 3577235.76 PLN 💰
827 500 PLN 💰
1140987.16 PLN 💰
1 039 000 PLN 💰
321915.88 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Informacja o nie przyznaniu dotacji
Nie otrzymano żadnych ofert ani wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie zostały odrzucone
Powód, dla którego nie wyłoniono zwycięzcy: Wszystkie oferty, wnioski o dopuszczenie do udziału lub projekty zostały wycofane lub uznane za niedopuszczalne
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
1
Data zawarcia umowy: 2026-08-20 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 3
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
2️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 891 750 PLN 💰
Identyfikator oferty:
1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Analityk ewa kowalczyk
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Analityk ewa kowalczyk
Krajowy numer rejestracyjny:
9511148731
Kod pocztowy: 02-784
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 1 041 687 PLN 💰
Identyfikator oferty:
2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: SHIM-POL A.M. BORZYMOWSKI” E. Borzymowska-Reszka, A. Reszka Spółka Jawna
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: SHIM-POL A.M. BORZYMOWSKI” E. Borzymowska-Reszka, A. Reszka Spółka Jawna
Krajowy numer rejestracyjny:
1181788600
Kod pocztowy: 05-080
Miasto pocztowe: Izabelin
Region: Warszawski zachodni 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 1 228 770 PLN 💰
Identyfikator oferty:
3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: AGA Analytical Sp. z o. o
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: AGA Analytical Sp. z o. o
Krajowy numer rejestracyjny:
9512414471
Kod pocztowy: 02-83
5️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Źródło: OJS 2026/S 162-582862 (2026-08-20)
- Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) (>20 nowe zamówienia)