4WOG.1200.2712.66.2026 Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych oraz drobiu i wędlin drobiowych w podziale na 4 części
4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach
Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych oraz drobiu i wędlin drobiowych w podziale na 4 części: Część 1 – Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice Część 2 – Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała Część 3 – Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice Część 4 – Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
TerminDeadline 2026-10-06
Kto? Co?- • Mięso › Drób
- • Mięso › Wieprzowina
- • Produkty mięsno-wędliniarskie › Wędliny › Wędliny drobiowe
- • Tłuszcze › Tłuszcze zwierzęce
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: 4WOG.1200.2712.66.2026 Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych oraz drobiu i wędlin drobiowych w podziale na 4 części
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wieprzowina 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4
1️⃣
Tytuł: Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Tytuł: Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Opis zamówienia:
Produkty/usługi: Drób
📦
Dodatkowe produkty/usługi: Wędliny drobiowe 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Tytuł: Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 07:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 07:35:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-06 07:35:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Generała Władysława Andersa 47
Kod pocztowy: 44-121
Miasto pocztowe: Gliwice
Region: Gliwicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: 4wog.kancelaria@ron.mil.pl 📧
Telefon: 261111229 📞
URL: https://4wog.wp.mil.pl/pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/4wog 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/4wog 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Obronność
Komunikacja
Dokumenty URL: https://4wog.wp.mil.pl/pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://4wog.wp.mil.pl/pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-608037 (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: 4WOG.1200.2712.66.2026 Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych oraz drobiu i wędlin drobiowych w podziale na 4 części
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych oraz drobiu i wędlin drobiowych w podziale na 4 części:
Część 1 – Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Część 2 – Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Część 3 – Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Część 4 – Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Wieprzowina 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4
1️⃣
Tytuł: Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Opis zamówienia:
Część 1 – Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki:
• załącznik nr 2 – formularze cenowe dla części 1-4
• załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia
• załącznik nr 4 – projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu wezwany przez Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) • aktualną decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii:
o zatwierdzeniu zakładu do produkcji lub obrotu, określająca rodzaj i zakres działalności (art. 20. ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego Dz.U.2023.872 t.j. )
lub
• aktualną decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego:
o zatwierdzeniu zakładu do wprowadzania do obrotu produktów pochodzenia zwierzęcego, nieobjętego urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej, określająca rodzaj i zakres działalności (art. 61 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia Dz.U.2023.1448 t.j. )
lub
• aktualne zaświadczenie o objęciu zakładu nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wymaganym zakresie
b) oświadczenie stwierdzające fakt pozostawania wolnym od aktualnej decyzji Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej zakazującej zaopatrywania Sił Zbrojnych w oparciu o zakład Wykonawcy
Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
4.1. W celu wykazania braku podstaw wykluczenia wezwany przez Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 6 do SWZ;
3) oświadczenie wykonawcy, o którym mowa art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ,
4) oświadczenie wykonawcy, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 - wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
5) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. (JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
− art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
− art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, − art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, − art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
− art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
− w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. – wzór zawarty jest w załączniku nr 8 do SWZ
Pokaż więcej
PL229 - Gliwicki
PL225 - Bielski
Kraj: Polska 🇵🇱
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Na podstawie art. 441 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji, do 100% wartości zamówienia podstawowego dla każdej części z osobna w sytuacji, gdy wysokość środków przeznaczonych na realizację zamówienia podstawowego, zostanie wyczerpana, a potrzeba dotycząca realizacji dostawy, która stanowi przedmiot zamówienia nie ustanie w okresie trwania umowy.
W ramach prawa opcji Zamawiający zakłada, że:
1) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach, jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy;
2) cena jednostkowa dostaw w ramach prawa opcji będzie identyczna jak zamówienia podstawowego i będzie liczona według cen jednostkowych, które wynikają z formularza cenowego;
3) usługa zamówiona w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego;
4) o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem;
5) Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w przypadku braku rzeczywistych potrzeb przedmiotu umowy, bądź nieprzyznania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie, co niniejszym Wykonawca akceptuje przez podpisanie niniejszej umowy;
6) obowiązującą formą poinformowania Wykonawcy o zamiarze skorzystania z prawa opcji jest forma pisemna;
7) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ,
8) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy – pisemna forma powiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji przez Zamawiającego jest wiążąca dla Wykonawcy w zakresie realizacji wszystkich warunków określonych niniejszej umowie. o którym mowa w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp, zgodnie z zasadami opisanymi w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
Pokaż więcej
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Opis zamówienia:
Część 2 – Dostawa mięsa czerwonego, wędliny z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki:
• załącznik nr 2 – formularze cenowe dla części 1-4
• załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia
• załącznik nr 4 – projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Opis zamówienia:
Część 3 – Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Andersa 47, 44-121 Gliwice
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki:
• załącznik nr 2 – formularze cenowe dla części 1-4
• załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia
• załącznik nr 4 – projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Wędliny drobiowe 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Tytuł: Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Opis zamówienia:
Część 4 – Dostawa drobiu i wędlin drobiowych - ul. Bardowskiego 3, 43-300 Bielsko – Biała
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki:
• załącznik nr 2 – formularze cenowe dla części 1-4
• załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia
• załącznik nr 4 – projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
4. Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp wyznacza termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 07:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 07:35:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-06 07:35:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach
Krajowy numer rejestracyjny:
6312541341
Adres pocztowy: Generała Władysława Andersa 47
Kod pocztowy: 44-121
Miasto pocztowe: Gliwice
Region: Gliwicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: 4wog.kancelaria@ron.mil.pl 📧
Telefon: 261111229 📞
URL: https://4wog.wp.mil.pl/pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/4wog 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/4wog 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Obronność
Komunikacja
Dokumenty URL: https://4wog.wp.mil.pl/pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://4wog.wp.mil.pl/pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
W celu wykazania braku podstaw wykluczenia wezwany przez Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 6 do SWZ;
3) oświadczenie wykonawcy, o którym mowa art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ,
4) oświadczenie wykonawcy, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 - wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
5) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. (JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
− art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
− art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, − art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, − art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
− art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
− w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022,
str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. – wzór zawarty jest w załączniku nr 8 do SWZ.
Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu wezwany przez Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) • aktualną decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii:
o zatwierdzeniu zakładu do produkcji lub obrotu, określająca rodzaj i zakres działalności (art. 20. ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego Dz.U.2023.872 t.j. )
lub
• aktualną decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego:
o zatwierdzeniu zakładu do wprowadzania do obrotu produktów pochodzenia zwierzęcego, nieobjętego urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej, określająca rodzaj i zakres działalności (art. 61 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia Dz.U.2023.1448 t.j. )
lub
• aktualne zaświadczenie o objęciu zakładu nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wymaganym zakresie
b) oświadczenie stwierdzające fakt pozostawania wolnym od aktualnej decyzji Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej zakazującej zaopatrywania Sił Zbrojnych w oparciu o zakład Wykonawcy
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-608037 (2026-09-02)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne (>20 nowe zamówienia)