85/ZP/26 DOSTAWA NARZĘDZI RĘCZNYCH, ELEKTRONARZĘDZI, NARZĘDZI PNEUMATYCZNYCH ORAZ WYPOSAŻENIA WARSZTATOWEGO

31 Wojskowy Oddział Gospodarczy

Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, narzędzi pneumatycznych oraz wyposażenia warsztatowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ – formularzu cenowym. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert i jest zgodny z deklaracją Wykonawcy złożoną w Załączniku nr 2 – formularzu ofertowym, jednak nie może być krótszy niż 24 miesiące od daty odbioru towaru.

Termin

Deadline 2026-09-25

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: 85/ZP/26 DOSTAWA NARZĘDZI RĘCZNYCH, ELEKTRONARZĘDZI, NARZĘDZI PNEUMATYCZNYCH ORAZ WYPOSAŻENIA WARSZTATOWEGO
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, narzędzi pneumatycznych oraz wyposażenia warsztatowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ – formularzu cenowym. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert i jest zgodny z deklaracją Wykonawcy złożoną w Załączniku nr 2 – formularzu ofertowym, jednak nie może być krótszy niż 24 miesiące od daty odbioru towaru.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Narzędzia 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 9
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 9

1️⃣
Tytuł: Zadanie nr 1 – narzędzia/przyrządy warsztatowe
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ – formularzu cenowym.
Informacje dodatkowe:
Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu. 17. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca oferuje produkt równoważny względem produktu wskazanego przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularzu cenowym. 18. Wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do SWZ nazwy własne, modele, symbole producentów lub inne oznaczenia identyfikujące konkretne produkty służą wyłącznie określeniu minimalnych wymagań jakościowych, technicznych, funkcjonalnych i użytkowych przedmiotu zamówienia. 19. Zamawiający dopuszcza składanie ofert obejmujących produkty równoważne, pod warunkiem że oferowane produkty posiadają parametry nie gorsze niż wskazane przez Zamawiającego oraz zapewniają osiągnięcie co najmniej tych samych funkcji, właściwości i standardów użytkowych. 20. Przez produkt równoważny należy rozumieć produkt, który pod względem jakościowym, technicznym, funkcjonalnym oraz użytkowym spełnia wszystkie wymagania określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia. 21. W przypadku zaoferowania produktu równoważnego Wykonawca jest zobowiązany wykazać jego równoważność poprzez złożenie wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zawierających informacje pozwalające na ocenę zgodności oferowanego produktu z wymaganiami Zamawiającego. 22. Przedmiotowymi środkami dowodowymi mogą być w szczególności:  karty katalogowe producenta,  specyfikacje techniczne producenta,  deklaracje zgodności,  certyfikaty,  świadectwa dopuszczenia,  dokumentacja techniczna,  oświadczenia producenta,  inne dokumenty potwierdzające spełnianie wymaganych parametrów. 23. Złożone przedmiotowe środki dowodowe muszą jednoznacznie identyfikować oferowany produkt oraz umożliwiać Zamawiającemu weryfikację spełniania wszystkich wymaganych parametrów określonych w SWZ i OPZ. 24. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia każdego przedmiotowego środka dowodowego poprzez wskazanie numeru pozycji Formularza cenowego, której dany dokument dotyczy. 25. Jeżeli z treści złożonych przedmiotowych środków dowodowych nie będzie wynikać spełnianie przez oferowany produkt wszystkich wymagań określonych przez Zamawiającego, przyjmuje się, że Wykonawca nie wykazał równoważności oferowanego produktu. 26. Zamawiający przewiduje możliwość wezwania do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych na zasadach określonych w art. 107 ustawy PZP, z zastrzeżeniem przypadków, w których przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu cech lub parametrów ocenianych w ramach kryteriów oceny ofert.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Łódzki 🏙️
Czas trwania: 30 dni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Zgodnie z art. 441 ustawy PZP, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, do 100% wartości zamówienia podstawowego w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania. Realizacja zamówienia opcjonalnego nastąpi po takich samych cenach jednostkowych jak w zamówieniu podstawowym, zgodnie z ofertą złożoną przez Wykonawcę. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, z którego skorzystanie rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Tytuł: Zadanie nr 2 – układ klimatyzacji
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Tytuł: Zadanie nr 3 – zasilanie akumulatorowe
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Tytuł: Zadanie nr 4 – podnośniki
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Tytuł: Zadanie nr 5 – urządzenia warsztatowe
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Tytuł: Zadanie nr 6 – kable diagnostyczne
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Tytuł: Zadanie nr 7 – montażownica
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

8️⃣
Tytuł: Zadanie nr 8 – szafka serwisowa
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

9️⃣
Tytuł: Zadanie nr 9 – gilotyna
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Pneumatyczne lub silnikowe narzędzia ręczne 📦

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 10:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-23
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-25 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-23
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Krajowy numer rejestracyjny: 7322159359
Adres pocztowy: Konstantynowska 85
Kod pocztowy: 95-100
Miasto pocztowe: Zgierz
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: e.adamkiewicz@ron.mil.pl 📧
Telefon: +48261442098 📞
URL: https://31wog.wp.mil.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/31wog 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/31wog 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Obronność
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359474 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359474 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-578842 (2026-08-20)