Budowa infrastruktury OZE dla rozwoju funkcjonowania Klastra Energii Brama Podhala – projekt demonstracyjny wodorowego magazynu energii

Gmina Rabka-Zdrój

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji wodorowej magazynowania energii z OZE wraz z instalacja fotowoltaiczną wytwarzania energii.

Termin

Deadline 2026-10-02

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-31 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Budowa infrastruktury OZE dla rozwoju funkcjonowania Klastra Energii Brama Podhala – projekt demonstracyjny wodorowego magazynu energii
Numer referencyjny: WOM.271.38.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji wodorowej magazynowania energii z OZE wraz z instalacja fotowoltaiczną wytwarzania energii.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Akumulatory elektryczne 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Opis
Wewnętrzny identyfikator: WOM.271.38.2026
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji wodorowej magazynowania energii z OZE wraz z instalacja fotowoltaiczną wytwarzania energii, dalej jako „Instalacja”. 2. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż, integracja oraz uruchomienie demonstracyjnej instalacji magazynowania energii wykorzystującej technologię wodorową w ramach systemu. Celem instalacji jest wytwarzanie wodoru z energii elektrycznej, jego magazynowanie oraz późniejsza konwersja zmagazynowanej energii na energię elektryczną, umożliwiająca demonstrację i eksploatację systemu w warunkach rzeczywistych. Instalacja ma mieć charakter mobilny, składający się z modułu wytwórczego i modułu magazynującego wodór.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Podejście do ograniczania wpływu na środowisko: Adaptacja do zmian klimatu
Zamówienia na innowacje: Zamawiane roboty budowlane, dostawy lub usługi są nowatorskie lub znacznie ulepszone w porównaniu z innymi robotami budowlanymi, dostawami lub usługami już dostępnymi na rynku.
Adres pocztowy: Ul. Sądecka 2
Szkoła Podstawowa nr 2 im. W. Orkana
Kod pocztowy: 34-700
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nowotarski 🏙️
Czas trwania: 7 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): b) Moc elektrolizera PEM (M)
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Dodatkowa gwarancja (G)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Adres pocztowy: ul. Sądecka 2

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-02 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-02 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-02 10:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający, aby oferta Wykonawcy była zabezpieczona wadium w wysokości 15.000,00 zł (piętnaście tysięcy złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą. 3. Wadium wnosi się w jednej lub w kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku – o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2024 r. poz. 419 tj.). 4. Uwaga: Wadium wnoszone w formie gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, poręczenia bankowego powinno zawierać następujące elementy: określenie terminu obowiązywania poręczenia lub gwarancji przez cały okres związania ofertą; a) określenie kwoty poręczenia lub gwarancji; b) wskazanie gwaranta poręczenia lub gwarancji; c) wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji; d) zapis, iż poręczyciel / gwarant zobowiązuje się bezwarunkowo tj. na pierwsze żądanie, do zapłaty pełnej kwoty zabezpieczenia na rzecz beneficjenta, e) nieodwołalność poręczenia lub gwarancji. 5. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej należy je wpłacić przelewem na konto Zamawiającego: Nazwa banku: PKO BP S.A. Numer konta: 27 1020 3466 0000 9402 0004 3802. powołując się na nazwę postępowania, nr sprawy oraz podając nazwę banku i numer swojego konta, na które należy zwrócić wadium. 6. Za skuteczne wniesione wadium w pieniądzu, Zamawiający uważa wadium, które w oznaczonym terminie (przed upływem terminu składania ofert lub wniosków) znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego (decyduje data uznania rachunku Zamawiającego). 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 8. Zasady zwrotu i zatrzymania wadium określa PZP. 9. Złożenie przez Wykonawcę wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 2 Ustawy Pzp powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX Ustawy Pzp.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Rabka-Zdrój
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 7351006084
Adres pocztowy: ul. ul. Parkowa 2
Kod pocztowy: 34-700
Miasto pocztowe: Rabka-Zdrój
Region: Nowotarski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: urzad@rabka.pl 📧
Telefon: +48 18 2692000 📞
URL: www.rabka.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/rabka 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/rabka 🌏
Identyfikator funduszy UE: B2.2.2
Więcej informacji na temat funduszy UE:
G1.1.2: Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne
Program funduszy UE: Instrument Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy (EURI) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 4587840 📞
Fax: +48 22 458 78 00 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
4. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 6. Terminy wnoszenia odwołań: 1) Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a). 2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, 3) Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4) Jeżeli Zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty lub nie zaprosił Wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki - ogłoszenia o wyniku postępowania albo ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, zawierającego uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-605438 (2026-08-31)