BZ.26.393.2026 - WR BKiP Wrocław usługi medycyny pracy - Wałbrzych

Poczta Polska Spółka Akcyjna

Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A., obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydział Regionalny Biura Kadr i Płac we Wrocławiu, na terenie miasta Wałbrzycha i okolic. Wykonawca zobowiązany będzie do sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A., po wystąpieniu o wykonanie badań profilaktycznych, w szczególności w zakresie: 1) przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników: wstępnych, okresowych i kontrolnych przewidzianych w Kodeksie pracy zgodnie ze wskazówkami metodycznymi przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników określonymi w rozporządzeniu z dnia 30 maja 1996r. (Dz. U. z 2023r. poz. 607 z późn. zmianami), jak również innych dodatkowo zleconych przez lekarza przeprowadzającego badanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, 2) przeprowadzania badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym (wózki widłowe), 3) przeprowadzenia badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, 4) przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych kierowców prowadzących pojazdy do 3,5 tony oraz pow. 3,5 tony; 5) przeprowadzania badań lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych; 6) wydawania orzeczeń lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku lub przeciwwskazania zdrowotne do pracy na określonym stanowisku zgodnie z obowiązującymi wzorami, 7) monitorowania stanu zdrowia pracowników, w szczególności w celu identyfikacji ewentualnych chorób zawodowych, a także przyczyn wypadków przy pracy, 8) inicjowania działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji, 9) prowadzenia i przechowywania dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami, 10) udziału lekarza medycyny pracy w pracach zakładowych komisji BHP. W okresie obowiązywania umowy przedmiotem zamówienia objętych będzie około 834 usług /badań dla pracowników Poczty Polskiej S.A. i kandydatów do pracy w PP S.A.

Termin

Deadline 2026-09-07

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-21 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-21)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: BZ.26.393.2026 - WR BKiP Wrocław usługi medycyny pracy - Wałbrzych
Numer referencyjny: BZ.26.393.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A., obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydział Regionalny Biura Kadr i Płac we Wrocławiu, na terenie miasta Wałbrzycha i okolic. Wykonawca zobowiązany będzie do sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A., po wystąpieniu o wykonanie badań profilaktycznych, w szczególności w zakresie: 1) przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników: wstępnych, okresowych i kontrolnych przewidzianych w Kodeksie pracy zgodnie ze wskazówkami metodycznymi przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników określonymi w rozporządzeniu z dnia 30 maja 1996r. (Dz. U. z 2023r. poz. 607 z późn. zmianami), jak również innych dodatkowo zleconych przez lekarza przeprowadzającego badanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, 2) przeprowadzania badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym (wózki widłowe), 3) przeprowadzenia badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, 4) przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych kierowców prowadzących pojazdy do 3,5 tony oraz pow. 3,5 tony; 5) przeprowadzania badań lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych; 6) wydawania orzeczeń lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku lub przeciwwskazania zdrowotne do pracy na określonym stanowisku zgodnie z obowiązującymi wzorami, 7) monitorowania stanu zdrowia pracowników, w szczególności w celu identyfikacji ewentualnych chorób zawodowych, a także przyczyn wypadków przy pracy, 8) inicjowania działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji, 9) prowadzenia i przechowywania dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami, 10) udziału lekarza medycyny pracy w pracach zakładowych komisji BHP. W okresie obowiązywania umowy przedmiotem zamówienia objętych będzie około 834 usług /badań dla pracowników Poczty Polskiej S.A. i kandydatów do pracy w PP S.A.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi medyczne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: BZ.26.393.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: na terenie miasta Wałbrzycha
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Wałbrzyski 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
1. W okresie obowiązywania umowy przedmiotem zamówienia objętych będzie około 834 usług /badań dla pracowników Poczty Polskiej S.A. i kandydatów do pracy w PP S.A. Liczba usług może ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia lub zwiększenia liczby usług w granicach maksymalnego wynagrodzenia określonego w Umowie i w oparciu o ceny jednostkowe określone w Umowie. 2. Zamawiający gwarantuje realizację Umowy na poziomie 70% wartości Umowy. Wartość Umowy może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 30% wartości. Niewykorzystanie wartości Umowy w zakresie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, nie może stanowić podstawy do żadnych roszczeń finansowych i odszkodowawczych ze strony Wykonawcy, z tytułu niezrealizowania Umowy.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Miejscowość: Wałbrzych

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Główne aspekty procedury:
Zamówienie na usługi społeczne, jednoetapowe, prowadzone w procedurze odwróconej, dokumenty dostępne na stronie internetowej prowadzonego postępowania
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-07 14:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-07 14:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie ofert na Platformie
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-07 14:30:00 📅
Miejsce: Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie ofert na Platformie
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Strony ustalają 30-dniowy termin płatności od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej zbiorczej faktury za każdy miesiąc wraz z prawidłowo sporządzonym rozliczeniem
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Szczegółowe zasady realizacji przedmiotu zamówienia, w tym także warunki zmiany umowy, zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Poczta Polska Spółka Akcyjna
Krajowy numer rejestracyjny: 5250007313
Adres pocztowy: ul. Rodziny Hiszpańskich 8
Kod pocztowy: 00-940
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia.centrala@poczta-polska.pl 📧
Telefon: +48 22 65 65 804 📞
URL: www.poczta-polska.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl. 🌏
Adres profilu nabywcy: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl 🌏
Komunikacja
Dokumenty URL: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 392 ust. 2 pkt 1 PZP, nie wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. 2. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ oraz oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 3.1 w zakresie braku podstaw wykluczenia: 1) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ; 2) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniach, o których mowa w Rozdziale IX ust. 2 SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w Rozdziale VII SWZ – zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. UWAGA: W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o zamówienie oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IX ust. 2 oraz ust. 3 pkt 3.1 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; oświadczenia sporządza się w formie elektronicznej. 4. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. 2020r. poz. 2415 z późn. zmianami).
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Urząd Zamówień Publicznych
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 2
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +22 458 78 01 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w PZP jak dla postępowań o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 PZP. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt. 15 PZP, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Szczegółowe przepisy dotyczące środków ochrony prawnej zawarte są w Dziale IX PZP.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-582697 (2026-08-21)