Całodobowa obsługa instalacji gazów medycznych 2026-2029 - POWTÓRKA

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na całodobowej obsłudze instalacji gazów medycznych, dokonywaniu konserwacji i przeglądów technicznych instalacji gazów medycznych wraz z elementami, wszystkich urządzeń Zamawiającego wykazanych w pkt 2 poniżej, zgodnie z zaleceniami producentów oraz usuwaniu awarii źródeł zasilania urządzeń i instalacji gazów medycznych w budynkach i na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 73A we Wrocławiu oraz ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem, w szczególności z normą PN-EN ISO 7396 – 1 określającą wymagania dotyczące systemów rurociągowych do gazów medycznych. 2.Szczegółowy wykaz urządzeń oraz zakres czynności związanych ze świadczeniem usługi określa Załącznik nr 8 do SWZ – OPZ.

Termin

Deadline 2026-09-09

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Całodobowa obsługa instalacji gazów medycznych 2026-2029 - POWTÓRKA
Numer referencyjny: Szp-241/FZ-058A/2026
Krótki opis:
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na całodobowej obsłudze instalacji gazów medycznych, dokonywaniu konserwacji i przeglądów technicznych instalacji gazów medycznych wraz z elementami, wszystkich urządzeń Zamawiającego wykazanych w pkt 2 poniżej, zgodnie z zaleceniami producentów oraz usuwaniu awarii źródeł zasilania urządzeń i instalacji gazów medycznych w budynkach i na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 73A we Wrocławiu oraz ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem, w szczególności z normą PN-EN ISO 7396 – 1 określającą wymagania dotyczące systemów rurociągowych do gazów medycznych. 2.Szczegółowy wykaz urządzeń oraz zakres czynności związanych ze świadczeniem usługi określa Załącznik nr 8 do SWZ – OPZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi naprawcze i konserwacyjne 📦
Opis
Tytuł: Zadanie - Całodobowa obsługa instalacji gazów medycznych
Informacje dodatkowe:
1) Ofertę należy złożyć zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozdziale XXI SWZ. 2) Wymagania dotyczące oferty wspólnej zawiera Rozdział XII SWZ. 3) Wymagania dotyczące dokumentów składanych przez podmioty zagraniczne zawiera Rozdział XIII SWZ.
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 51124
Miejscowość: Wrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia awarii (T)
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury: nd
Procedura przyspieszona:
Zamawiający skraca termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje całodobową obsługę instalacji gazów medycznych, których nieprzerwane funkcjonowanie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Obowiązująca umowa wygasa z dniem 30 września 2026 r., a zachowanie ciągłości świadczenia usług od dnia rozpoczęcia obowiązywania nowej umowy jest niezbędne. Wcześniejsze wszczęcie postępowania było obiektywnie utrudnione z uwagi na konieczność przygotowania i przeprowadzenia licznych postępowań o udzielenie zamówień publicznych realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), których zakończenie było wymagane do końca czerwca 2026 r. Postępowania te wymagały zaangażowania zasobów organizacyjnych Zamawiającego oraz zachowania terminów wynikających z harmonogramów projektów współfinansowanych ze środków KPO. Dodatkowo, niniejsze postępowanie jest postępowaniem powtórkowym, co również wpłynęło na ograniczenie czasu pozostającego Zamawiającemu na przeprowadzenie procedury i zawarcie nowej umowy przed upływem okresu obowiązywania dotychczasowej umowy. Konieczność ponownego przeprowadzenia postępowania, przy jednoczesnej potrzebie zapewnienia nieprzerwanej realizacji usługi o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania podmiotu leczniczego, powoduje wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości realizacji przedmiotowej usługi i umożliwienia zawarcia umowy w terminie pozwalającym na zachowanie ciągłości świadczenia usług po wygaśnięciu obecnie obowiązującej umowy. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy uczciwej konkurencji ani dostępu wykonawców do postępowania, gdyż przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, umożliwiający profesjonalnym wykonawcom przygotowanie i złożenie ofert w skróconym terminie.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-09 09:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-09 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363363
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-09 09:30:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363363
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: Zgodnie z Rozdziałem XXI SWZ - Wymagania dotyczące wadium
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z zapisami projektu umowy - Załącznik nr 2 do SWZ

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny: 8951645574
Adres pocztowy: ul. H. Kamieńskiego 73a
Kod pocztowy: 51124
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zp@wssk.wroc.pl 📧
Telefon: 713270491 📞
URL: https://www.wssk.wroc.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.platformazakupowa.pl/pn/wssk_wroclaw 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wssk_wroclaw 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363363 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363363 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Departament: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587800 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej, o których mowa w Dziale XXVII " Środki ochrony prawnej" uPzp
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 163-584683 (2026-08-24)