Całodzienne wyżywienie pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Małkini Górnej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Przedmiotem zamówienia jest sporządzanie i dostarczanie całodziennego wyżywienia pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Małkini Górnej wraz z wynajmem pomieszczeń. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do niniejszej SWZ.
TerminDeadline 2026-10-06
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Mazowiecki regionalny › Ostrołęcki
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Całodzienne wyżywienie pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Małkini Górnej
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi przygotowywania posiłków 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 7934064.34 PLN 💰
Opis
Opis zamówienia:
Promowany cel społeczny: Inne
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Ostrołęcki 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-02 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Opis
Opis odnowień:
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium "jakość"
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Adres pocztowy: ul. Stanisława Duboisa 68
Kod pocztowy: 07-300
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Oferty składane elektronicznie poprzez Platformę MarketPlanet
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-06 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Oferty składane elektronicznie poprzez Platformę MarketPlanet
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Stanisława Duboisa 68
Kod pocztowy: 07-300
Miasto pocztowe: Ostrów Mazowiecka
Region: Ostrołęcki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@szpitalostrowmaz.pl 📧
Telefon: 297463703 📞
URL: www.szpitalostrowmaz.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa MarketPlanet
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-603948 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Całodzienne wyżywienie pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Małkini Górnej
Numer referencyjny:
SPZZOZ.XII.381.23/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sporządzanie i dostarczanie całodziennego wyżywienia pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Małkini Górnej wraz z wynajmem pomieszczeń. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do niniejszej SWZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi przygotowywania posiłków 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 7934064.34 PLN 💰
Opis
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest sporządzanie i dostarczanie całodziennego wyżywienia pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Małkini Górnej wraz z wynajmem pomieszczeń. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) określa Załącznik Nr 2 do niniejszej SWZ. Przy realizacji zamówienia należy przestrzegać uwarunkowań zawartych w Opisie Przedmiotu Zamówienia – Załącznik Nr 2 do SWZ i w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik Nr 5 do SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Ostrołęcki 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-02 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Opis
Opis odnowień:
Usługa żywienia pacjentów ma charakter powtarzający się. W celu zapewnienia ciągłości usługi Zamawiający przewiduje ogłosić kolejne postępowanie na przedmiotowę usługę przed upływem 36 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium "jakość"
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Opis
Adres pocztowy: ul. Stanisława Duboisa 68
Kod pocztowy: 07-300
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Oferty składane elektronicznie poprzez Platformę MarketPlanet
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-06 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Oferty składane elektronicznie poprzez Platformę MarketPlanet
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości:
160 000,00 (słownie: sto sześćdziesiąt tysięcy złotych 00/100)
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 06.10.2026 r. i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
3.1. Pieniądzu;
3.2. Gwarancjach bankowych – oryginał gwarancji w postaci elektronicznej;
3.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych – oryginał gwarancji w postaci elektronicznej;
3.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 20 ustawy
z dna 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoje Przedsiębiorczości (Dz.U.
z 2020 r. poz. 299) – oryginał poręczenia w postaci elektronicznej.
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto:
Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej 08 8923 0008 0023 8009 2000 0150
z dopiskiem: „Wadium - nr postępowania SPZZOZ.XII.381.23/2026”. Tytuł przelewu winien umożliwić identyfikację postępowania, którego dotyczy wadium oraz określać podmiot,
w którego imieniu jest wpłacane.
Dokument potwierdzający dokonanie powyższej operacji Wykonawca winien dołączyć do oferty
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w formie elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
5.1. musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie p.z.p.
5.2. z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
5.3. powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
5.4. termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5.5. w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
5.6. beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej;
5.7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art.58 p.z.p.), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj.: zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
5.8. Musi być złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie:
6.1. pieniężnej – zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty;
6.2. poręczeń lub gwarancji – wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą
7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona (zgodnie
z art. 226 ust. 1 pkt 14 p.z.p.)
8. Zasady zwrotu wadium określa art. 98 p.z.p.
Pokaż więcej
Zasady finansowe określono w Projektowanych postanowieniach umowy - Załącznik Nr 5 do SWZ
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki dotyczące realizacji zamówienia określono w SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Krajowy numer rejestracyjny:
PL7591436186
Adres pocztowy: ul. Stanisława Duboisa 68
Kod pocztowy: 07-300
Miasto pocztowe: Ostrów Mazowiecka
Region: Ostrołęcki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@szpitalostrowmaz.pl 📧
Telefon: 297463703 📞
URL: www.szpitalostrowmaz.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://szpitalostrowmaz.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa MarketPlanet
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postepowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 p. z. p. oraz 109 ust. 1 pkt 4 Pzp. 3. Ponadto o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania:
1) na podstawie art. 7 ust. Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514),
Zamawiający wskazuje, iż w zakresie przesłanki wykluczenia art. 7 ust. Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514), Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”.
Zamawiający wskazuje, iż w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa powyżej Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. Ponadto Zamawiający, w ramach weryfikacji przesłanek wykluczenia, o których mowa powyżej, zastrzega możliwość wezwania Wykonawcy do złożenia wyjaśnień.
2) na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L.2014.229.1). Na potwierdzenie tych okoliczności Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik Nr 6.
12. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe:
12.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowania należy złożyć następujące dokumenty:
12.1.1. Zaświadczenie właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego o wpisie do rejestru zakładów produkcyjnych lub wprowadzających do obrotu żywność, podległych urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej według wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2007 roku w sprawie wzoru dokumentów dotyczących rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących i wprowadzających żywność do obrotu podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej;
12.1.2. Dokument, potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł. (pięćset tysięcy złotych);
12.1.3. Wykaz usług (co najmniej 1) w zakresie całodziennego wyżywienia pacjentów –
w podmiocie leczniczym o ilości łóżek min. 150 (sto pięćdziesiąt) o wartości nie mniejszej niż 700.000,00 zł. brutto (siedemset tysięcy złotych) w skali roku wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składnia ofert, a jeżeli okres powadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których usługi te zostały wykonane z załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje, bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty oraz wskazujących, czy zostały wykonane należycie - potwierdzenie warunku dotyczącego posiadania doświadczenia w świadczeniu usługi w zakresie całodziennego wyżywienia pacjentów – druk wykazu stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ;
12.1.4. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień do wykonania przedmiotowego zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – - potwierdzenie spełniania warunku dotyczącego posiadania zdolności zawodowej – druk wykazu stanowi Załącznik Nr 10 do SWZ;
12.2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia należy złożyć następujące dokumenty
12.2.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
1) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”;
2) Art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o udzielenie zamówienie publiczne tytułem środka karnego;
- sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
12.2.2. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
12.3. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzonym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanego dalej „JEDZ”, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp;
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego – dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp;
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji;
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp;
oraz oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, dotyczącym odrębnych przesłanek wykluczenia, o których mowa w:
- art. 7 ust. Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514),
- art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576
w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) - zgodnie z Załącznikiem Nr 11;
12.4. Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z Załącznikiem Nr 12 do SWZ;
Zgodnie z art. 4 ustęp 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w przypadku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 8–10 Prawa zamówień publicznych, potwierdzeniem braku istnienia podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia nie są objęte zdarzenia będące podstawą wykluczenia, zaistniałe w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym wykonawca ubiega się o udzielenie zamówienia.
Uwaga!!! Zamawiający odstąpi od wezwania Wykonawcy do złożenia oświadczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, jeśli
w postepowaniu zostanie złożona tylko jedna oferta.
13. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast:
13.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o którym mowa w pkt 12.2.1) powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt 12.1 wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem;
13.2. odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 12.2.2 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej
z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
13.3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 13.1 lub 13.2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób up
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1.Odwołanie wnosi się w terminie:
1.1. 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana za pomocą środków komunikacji elektronicznej;
1.2. 15 dni od dna przekazania informacji o czynności Zamawiającego, stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 6.1
2. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach, stanowiących podstawę jego wniesienia.
3. Na orzeczenie Izby oraz Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy p.z.p., stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
4. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
5. Skargę wnosi się d Sądu Okręgowego w Warszawie sądu zamówień publicznych, zwanego dalej „sądem zamówień publicznych”
6. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 14 dni o dnia dręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 stawy p.z.p., przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.
7. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-603948 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕