Całoroczne utrzymanie dróg w mieście Legnica od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Gmina Legnica - Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości oraz zimowe utrzymanie sieci dróg i chodników, ścieżek rowerowych, parkingów bezpłatnych w granicach administracyjnych miasta Legnicy.
TerminDeadline 2026-10-05
Kto? Co?- • Usługi naprawcze i konserwacyjne › Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
- • Usługi sprzątania i zamiatania ulic › Usługi zamiatania ulic
- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi odśnieżania
- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi usuwania oblodzeń
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-03 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Całoroczne utrzymanie dróg w mieście Legnica od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane 📦
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 19023066.52 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Legnicko-głogowski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: brak
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas reakcji – …… minut
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 12:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-02
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-05 12:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-02
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Legnica - Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Wojska Polskiego 10
Kod pocztowy: 59-220
Miasto pocztowe: Legnica
Region: Legnicko-głogowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zdm@zdm.legnica.eu 📧
Telefon: 767564600 📞
URL: https://www.zdm.legnica.eu 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365478 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365478 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-610828 (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Całoroczne utrzymanie dróg w mieście Legnica od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości oraz zimowe utrzymanie sieci dróg i chodników, ścieżek rowerowych, parkingów bezpłatnych w granicach administracyjnych miasta Legnicy.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane 📦
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 19023066.52 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:
7.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
7.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Wykonawca musi posiadać wymagane przepisami uprawnienia do zbiórki, przeładunku, przechowywania i transportu materiałów ubocznych pochodzenia zwierzęcego kategorii 1, w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia.
7.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
7.4. Zdolność techniczna lub zawodowa:
7.4.1. Doświadczenie. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) wykonał należycie usługi oczyszczania minimum 150 km dróg w mieście liczącym ponad 50 tys. mieszkańców, o wartości co najmniej 700 000,00 zł brutto, w tym prowadził zamiatanie ulic na odcinkach o długości nie mniejszej niż 50 km w ciągu tygodnia; oraz
b) wykonał należycie co najmniej 1 zadanie związane z zimowym utrzymaniem dróg o łącznej długości minimum 150 km, w mieście o liczbie mieszkańców powyżej 80 tys., o wartości co najmniej 1 200 000,00 zł brutto.
Na potwierdzenie warunku Wykonawca składa, na wezwanie Zamawiającego, wykaz usług wraz z dowodami określającymi, czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych - w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.
W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji w postępowaniu Zamawiający dopuszcza, aby wykaz usług dotyczył usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
7.4.2. Osoby skierowane do realizacji zamówienia. Wykonawca musi dysponować co najmniej:
a) 2 osobami do kierowania pracami objętymi przedmiotem zamówienia, posiadającymi doświadczenie w kierowaniu co najmniej 1 zadaniem związanym z utrzymaniem czystości w mieście - Kierownicy prac;
b) 8 osobami posiadającymi uprawnienia wymagane do obsługi urządzeń stanowiących niezbędne techniczne wyposażenie Wykonawcy;
c) 6 osobami do wykonywania ręcznych prac związanych z utrzymaniem chodników
i pasów drogowych.
Skład personelu faktycznie skierowanego do realizacji zamówienia musi być adekwatny do rodzaju i zakresu wykonywanych czynności oraz zapewniać bezpieczeństwo pracowników i użytkowników dróg.
Na potwierdzenie warunku Wykonawca składa, na wezwanie Zamawiającego, wykaz osób wraz z informacjami wymaganymi w SWZ oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami.
7.4.3. Potencjał techniczny. Wykonawca musi wykazać, że dysponuje co najmniej następującym wyposażeniem:
a) samochód samowyładowczy o ładowności dopuszczalnej nie mniejszej niż 6 Mg, ze skrzynią ładunkową dostosowaną do transportu zanieczyszczeń/odpadów - 1 szt.;
b) samochód dostawczy ze skrzynią ładunkową dostosowaną do transportu zanieczyszczeń/odpadów o DMC do 5 t - 1 szt.;
c) samochód dostawczy ze skrzynią ładunkową dostosowaną do transportu zanieczyszczeń/odpadów - 2 szt.;
d) zamiatarki mechaniczne uliczne - 2 szt., wyposażone zgodnie z wymaganiami wniosku i OPZ, w tym w sprawny zespół szczotek, system zraszania, rejestrację prędkości roboczej, GPS i kamery rejestrujące obszar roboczy;
e) zamiatarki samojezdne mechaniczne chodnikowe - 2 szt., o mocy silnika min. 55 kW, szerokości zamiatania od 140 cm i pojemności zbiornika na zmiotki min. 1,40 m3, wyposażone również w szczotki do mechanicznego usuwania darni i chwastów;
f) ręczne zamiatarki chodnikowe - min. 2 szt.;
g) odchwaszczarki spalinowe o szerokości roboczej min. 40 cm i mocy min. 3,5 kW, typu pchanego lub z napędem na oś - 2 szt.;
h) zamiatarka elewatorowa o pojemności zmiotek min. 3,0 m3 - min. 1 szt., wyposażona zgodnie z wymaganiami wniosku i OPZ;
i) pługopiaskarki - min. 6 szt., wszystkie z urządzeniami do stosowania środków chemicznych (np. solarkami), z możliwością zwiększenia liczby jednostek do 8 szt.;
Pługopiaskarki muszą znajdować się na podwoziach samochodowych o ładowności dopuszczalnej nie mniejszej niż 6 ton, posiadać sprawny system GPS oraz kamerę z rejestracją obrazu w obszarze roboczym do 10 m przed pojazdem.
Wykonawca na czas realizacji usługi zapewni specjalistyczne oprogramowanie GPS z mapą Legnicy, umożliwiające bieżące monitorowanie i archiwizowanie danych o pracy pojazdów oraz dostęp Zamawiającego do danych.
Zamawiający wymaga 4 licencji dostępowych do serwera usług.
j) pojazd ciężarowy typu hakowiec do przewozu kontenerów na odpady - 1 szt.;
k) koparka - 1 szt.;
l) ładowarka z dodatkowym osprzętem w postaci wideł - 1 szt.;
m) aktywny telefon komórkowy dla każdego kierowcy/operatora sprzętu mechanicznego;
n) ciągnik z pługopiaskarką i pojemnikiem na mieszankę do obsługi wąskich ulic - min. 2 szt.;
o) stacja wytwarzania lub wytwornica roztworu środków chemicznych (np. solanki) wraz ze zbiornikiem z zapasem roztworu - 1 zestaw;
p) mikrociągnik wyposażony w zestaw do mechanicznego usuwania darni z chodników i strefy przykrawężnikowej - 1 komplet (dopuszcza się sprzęt równoważny do wskazanego przykładowo we wniosku);
q) mikrociągnik lub inny małogabarytowy pojazd do odśnieżania chodników i wąskich ulic - 2 szt.;
r) stacja meteo na terenie miasta Legnicy - 1 zestaw;
s) Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji zamówienia
zapewnić bazę magazynowo-transportową zlokalizowaną na terenie
miasta Legnicy lub w odległości nie większej niż 10 km od granic
administracyjnych miasta Legnicy, spełniającą wymagania określone
w OPZ.
W okresie zimowego utrzymania dróg, zgodnie z okresami wskazanymi w
OPZ, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bazę
magazynowo-transportową zlokalizowaną w granicach administracyjnych
miasta Legnicy.
W okresie zimowego utrzymania dróg baza musi zapewniać w
szczególności możliwość stacjonowania i utrzymywania w gotowości
sprzętu przeznaczonego do realizacji zimowego utrzymania dróg, w tym
wymaganej liczby pługopiaskarek, możliwość obsługi jednostek
sprzętowych niezależnie od pory doby i warunków atmosferycznych
oraz możliwość magazynowania wymaganej ilości materiałów do
zwalczania śliskości zimowej.
Wykonawca zobowiązuje się do złożenia potwierdzenia posiadania bazy na czas trwania umowy pred jej podpisaniem
t) drobny sprzęt, w tym zamiatarki, łopaty, widły, grabie, dmuchawy i inny sprzęt niezbędny do prawidłowej realizacji usług oczyszczania i zimowego utrzymania dróg - w ilości niezbędnej do realizacji zamówienia.
Sprzęt przeznaczony do pracy w pasie drogowym musi spełniać wymagania dokumentów zamówienia, być dopuszczony do pracy na drodze pod ruchem oraz posiadać wymagane prawem zezwolenia, badania i legalizacje.
Na potwierdzenie warunku Wykonawca składa, na wezwanie Zamawiającego, wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych wraz z informacją o podstawie dysponowania zasobami.
7.4.4. Weryfikacja potencjału. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji informacji zawartych w oświadczeniach i podmiotowych środkach dowodowych, w szczególności w wykazie sprzętu i bazy.
Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o umożliwienie oględzin wskazanej bazy technicznej oraz sprzętu, narzędzi, wyposażenia i urządzeń technicznych wykazanych na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu.
Z czynności weryfikacyjnych Zamawiający może sporządzić protokół, dokumentację fotograficzną lub inną dokumentację potwierdzającą dokonane ustalenia.
Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca przedłoży dokument potwierdzający możliwość dysponowania bazą na okres realizacji umowy, zgodnie z wymaganiami dokumentów zamówienia.
8. Ocena spełniania warunków udziału nastąpi na podstawie JEDZ oraz podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z zasadą spełnia/nie spełnia.
9. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie oraz polegania na zasobach innych podmiotów zastosowanie mają odpowiednie przepisy Pzp, w szczególności art. 117 i art. 118-123 Pzp.
10. Uprawnienia do wykonywania działalności, o których mowa w pkt 7.2, musi posiadać Wykonawca, który będzie wykonywał czynności wymagające tych uprawnień.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Legnicko-głogowski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: brak
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas reakcji – …… minut
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 Pzp - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 12:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-02
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-05 12:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-02
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Legnica - Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy
Krajowy numer rejestracyjny:
6910011742
Adres pocztowy: Wojska Polskiego 10
Kod pocztowy: 59-220
Miasto pocztowe: Legnica
Region: Legnicko-głogowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zdm@zdm.legnica.eu 📧
Telefon: 767564600 📞
URL: https://www.zdm.legnica.eu 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/um_legnica 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365478 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365478 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-610828 (2026-09-03)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane (>20)
- Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych (1)
- Usługi odśnieżania (>20)
- Usługi sprzątania i zamiatania ulic (>20)
- Usługi sprzątania plaż
- Usługi usuwania azbestu
- Usługi usuwania graffiti
- Usługi usuwania oblodzeń (>20)
- Usługi w zakresie dezynfekcji oraz tępienia szkodników na obszarach miejskich lub wiejskich