Dostawa 4-osiowego specjalnego samochodu ciężarowego ssąco-płuczącego z systemem odzysku wody, do czyszczenia kanalizacji sanitarnej

Gdańskie Wodociągi Sp. z o.o.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego specjalnego pojazdu ciężarowego ssąco-płuczącego z systemem odzysku wody, do hydrodynamicznego czyszczenia kolektorów sanitarnych odprowadzających ścieki o charakterze komunalno-przemysłowym, usuwania osadów, udrażniania oraz usuwania zatorów w kanalizacji sanitarnej, kanałach i kolektorach okrągłych i jajowych od średnicy DN 0,5 m do DN 1,6x2,4 m dla Gdańskich Wodociągów S.P. z o.o.

Termin

Deadline 2026-10-08

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa 4-osiowego specjalnego samochodu ciężarowego ssąco-płuczącego z systemem odzysku wody, do czyszczenia kanalizacji sanitarnej
Numer referencyjny: Z000074-SAP-E-TUT-2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego specjalnego pojazdu ciężarowego ssąco-płuczącego z systemem odzysku wody, do hydrodynamicznego czyszczenia kolektorów sanitarnych odprowadzających ścieki o charakterze komunalno-przemysłowym, usuwania osadów, udrażniania oraz usuwania zatorów w kanalizacji sanitarnej, kanałach i kolektorach okrągłych i jajowych od średnicy DN 0,5 m do DN 1,6x2,4 m dla Gdańskich Wodociągów S.P. z o.o.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: Z000074-SAP-E-TUT-2026
Tytuł: Z000074-SAP-E-TUT-2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Pojazdy do transportu odpadów i ścieków 📦
Adres pocztowy: ul. Wałowa 46
Kod pocztowy: 80-858
Miejscowość: Gdańsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Zamawiający przewiduje prawo opcji w rozumieniu art. 441 Pzp, polegające na jednokrotnym, odpłatnym przedłużeniu okresu gwarancji jakości na zabudowę pojazdu o 12 miesięcy, tj. z 36 do 48 miesięcy, na tych samych warunkach i w tym samym zakresie jak gwarancja podstawowa określonych w SWZ, formularzu ofertowym i wzorze umowy. Maksymalny zakres opcji obejmuje przedłużenie gwarancji o 12 miesięcy, a maksymalna wartość opcji odpowiada cenie brutto prawa opcji wskazanej przez Wykonawcę w Formularzu oferty. Cena opcji obejmuje wszelkie koszty realizacji obowiązków gwarancyjnych w dodatkowym okresie. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przez złożenie Wykonawcy oświadczenia w formie elektronicznej albo pisemnej, najpóźniej na 60 dni przed upływem podstawowego 36-miesięcznego okresu gwarancji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli będzie to uzasadnione jego potrzebami. Skorzystanie z opcji nie wymaga zawarcia aneksu. Nieskorzystanie z prawa opcji nie wymaga uzasadnienia i nie rodzi po stronie Wykonawcy roszczenia o zapłatę ceny opcji ani roszczenia odszkodowawczego.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-10-08 12:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu albo do reprezentowania w Postępowaniu i zawarcia umowy. Wraz z ofertą należy złożyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w Postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (zgodnie z art. 58 ustawy Pzp). Do formalności, które należy dopełnić przed zawarciem umowy należą: 1) przekazanie umowy regulującej współpracę Wykonawców, którzy złożyli ofertę wspólnie (tj. na podstawie art. 58 ust. 1 ustawy Pzp), 2) wskazanie osób umocowanych do zawarcia umowy i okazanie pełnomocnictw (o ile z okoliczności wynikałaby konieczność posiadania pełnomocnictwa).
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje: Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium w kwocie 100 000,00 PLN.
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Rozliczenie zamówienia podstawowego nastąpi na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę po zrealizowaniu i potwierdzeniu przez Zamawiającego kompletności i braku uwag do otrzymanej dostawy. Podstawą do wystawienia faktury VAT będzie podpisany przez przedstawicieli obu Stron bez zastrzeżeń protokół odbioru końcowego po zrealizowaniu i potwierdzeniu odbioru dostawy przez Koordynatora Działu Transportu oraz Kierownika Działu Sieci i Przepompowni, z uwzględnieniem postanowień zawartych w OPZ. Wykonawca zobowiązany jest do wystawiania faktur ustrukturyzowanych i ich przesyłania za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały opisane w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gdańskie Wodociągi Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 5830006715
Adres pocztowy: ul. Wałowa 46
Kod pocztowy: 80-858
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: klaudia.laska@gdanskiewodociagi.pl 📧
Telefon: 583252700 📞
URL: https://www.gdanskiewodociagi.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.gdanskiewodociagi.pl/ 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367714 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367714 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust.1 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 i 7-10 ustawy Pzp - z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 Pzp, - z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp 2) nie są objęci zakazem udzielania lub dalszego wykonywania zamówienia wynikającym z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, z uwzględnieniem podwykonawców, dostawców i podmiotów udostępniających zasoby, na których zdolności polega Wykonawca, jeżeli przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia, oraz wyjątków przewidzianych w tym rozporządzeniu, 3) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 4) spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone w SWZ.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/korespondencja-do-krajowej-izby-odwolawczej-dotyczaca-spraw-odwolawczych/UZP 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w Postępowaniu lub zaniechaniu czynności w Postępowaniu do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp, przysługuje odwołanie. 2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym. 3. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przekazane w sposób określony w art. 515 ust.1 lit a ustawy Pzp albo w terminie 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przekazane w inny sposób niż określony w art. 515 ust. 1 lit. a Pzp; 2) 10 dni – wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia – od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej; 3) 10 dni – wobec czynności innych niż określone w pkt 1 i 2 – od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Odwołanie zawiera: 1) imię i nazwisko albo nazwę, miejsce zamieszkania albo siedzibę, numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej odwołującego oraz imię i nazwisko przedstawiciela (przedstawicieli), 2) nazwę i siedzibę Zamawiającego, numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej Zamawiającego, 3) numer Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (PESEL) lub NIP odwołującego będącego osobą fizyczną, jeżeli jest on obowiązany do jego posiadania albo posiada go nie mając takiego obowiązku, 4) numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w przypadku jego braku – numer w innym właściwym rejestrze, ewidencji lub NIP odwołującego niebędącego osobą fizyczną, który nie ma obowiązku wpisu we właściwym rejestrze lub ewidencji, jeżeli jest on obowiązany do jego posiadania, 5) określenie przedmiotu zamówienia, 6) wskazanie numeru ogłoszenia w przypadku zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, 7) wskazanie czynności lub zaniechania czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, lub wskazanie zaniechania przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy Pzp, 8) zwięzłe przedstawienie zarzutów, 9) żądanie co do sposobu rozstrzygnięcia odwołania, 10) wskazanie okoliczności faktycznych i prawnych uzasadniających wniesienie odwołania oraz dowodów na poparcie przytoczonych okoliczności, 11) podpis odwołującego albo jego przedstawiciela lub przedstawicieli, 12) wykaz załączników. 5. Do odwołania dołącza się: 1) dowód uiszczenia wpisu od odwołania w wymaganej wysokości, 2) dowód przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii Zamawiającemu, 3) dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odwołującego. 6. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 7. Pozostałe postanowienia dotyczące środków ochrony prawnej zawarte są w Dziale IX ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-608358 (2026-09-02)