Dostawa ciągników dla jednostek PGL LP
Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych (ZUP LP w Łodzi)
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy ciągników dla jednostek organizacyjnych PGL LP. 2. Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalne ilości przedmiotu zamówienia, jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Warunki realizacji zamówienia zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ - projekt umowy. 3. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 3 części: Nr części Przedmiot zamówienia Ilość 1 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 230 KM z ładowaczami 10 2 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 150 KM z ładowaczami 10 3 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 100 KM z ładowaczami 5
TerminDeadline 2026-09-21
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Łódzkie › Miasto Łódź
- • Łódzkie › Łódzki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa ciągników dla jednostek PGL LP
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Ciągniki 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Tytuł: część 1 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 230 KM z ładowaczami
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: teren RP
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): parametry techniczne
gwarancja
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: część 2 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 150 KM z ładowaczami
Opis zamówienia:
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Tytuł: część 3 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 100 KM z ładowaczami
Opis zamówienia:
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Miejsce wykonania: Łódzki 🏙️
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: dostawy realizowane na terenie RP
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 09:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-21 09:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych (ZUP LP w Łodzi)
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Legionów 113
Kod pocztowy: 91-073
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zup@lodz.lasy.gov.pl 📧
Telefon: +48 426322647 📞
URL: https://zup.lodz.lasy.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zup_lasy_lodz 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zup_lasy_lodz 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360844 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360844 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-579443 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa ciągników dla jednostek PGL LP
Numer referencyjny:
NH.270.33.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy ciągników dla jednostek organizacyjnych PGL LP.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalne ilości przedmiotu zamówienia, jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Warunki realizacji zamówienia zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ - projekt umowy.
3. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 3 części:
Nr części Przedmiot zamówienia Ilość
1 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 230 KM z ładowaczami 10
2 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 150 KM z ładowaczami 10
3 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 100 KM z ładowaczami 5
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Ciągniki 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Tytuł: część 1 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 230 KM z ładowaczami
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy ciągników dla jednostek organizacyjnych PGL LP.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalne ilości przedmiotu zamówienia, jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Warunki realizacji zamówienia zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ - projekt umowy.
3. Dostawa ciągników o mocy minimalnej 230 KM z ładowaczami w ilości 10 szt.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zamawiający przewiduje prawo opcji dla części. W ramach realizacji umowy, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania i wyczerpania ilości asortymentu wskazanego w formularzu asortymentowo-cenowym, Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy asortymentu będącego przedmiotem zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała dla Części 1 – 5 sztuk.
Pokaż więcej
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): parametry techniczne
gwarancja
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: część 2 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 150 KM z ładowaczami
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy ciągników dla jednostek organizacyjnych PGL LP.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalne ilości przedmiotu zamówienia, jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Warunki realizacji zamówienia zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ - projekt umowy.
3. Dostawa ciągników o mocy minimalnej 150 KM z ładowaczami w ilości 10 szt.
Pokaż więcej
Opis opcji:
Zamawiający przewiduje prawo opcji dla części. W ramach realizacji umowy, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania i wyczerpania ilości asortymentu wskazanego w formularzu asortymentowo-cenowym, Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy asortymentu będącego przedmiotem zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała dla Części 2 – 5 sztuk.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: część 3 Dostawa ciągników o mocy minimalnej 100 KM z ładowaczami
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy ciągników dla jednostek organizacyjnych PGL LP.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalne ilości przedmiotu zamówienia, jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Warunki realizacji zamówienia zawarto w Załączniku nr 10 do SWZ - projekt umowy.
3. Dostawa ciągników o mocy minimalnej 100 KM z ładowaczami w ilości 5 szt.
Pokaż więcej
Opis opcji:
Zamawiający przewiduje prawo opcji dla części. W ramach realizacji umowy, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania i wyczerpania ilości asortymentu wskazanego w formularzu asortymentowo-cenowym, Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy asortymentu będącego przedmiotem zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała dla Części 3 – 3 sztuki.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Opis
Miejsce wykonania: Łódzki 🏙️
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: dostawy realizowane na terenie RP
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 09:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-21 09:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: dla części 1 - 90 000,00 (dziewięćdziesiąt tysięcy)
Wadium należy wnieść nie później niż przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać przez cały okres związania ofertą. Szczegółowe zapisy dotyczące wadium zawiera pkt. XXII SWZ.
Pokaż więcej
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki realizacji umowy, zmiany umowy oraz ich zakres określono w istotnych postanowieniach umowy- załącznik nr 10 do SWZ
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych (ZUP LP w Łodzi)
Krajowy numer rejestracyjny:
725-002-84-34
Adres pocztowy: ul. Legionów 113
Kod pocztowy: 91-073
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zup@lodz.lasy.gov.pl 📧
Telefon: +48 426322647 📞
URL: https://zup.lodz.lasy.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zup_lasy_lodz 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zup_lasy_lodz 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360844 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360844 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim i zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
3. Zamawiający przewiduje przesłanki wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art.108 ust.1 uPzp oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L229 z 31.7.2014, str. 1 z poźn. zm.) i na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514).
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej określono w Dziale IX ustawy Pzp – środki ochrony prawnej.
2. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 Pzp, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-579443 (2026-08-19)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Maszyny rolnicze (7 nowe zamówienia)