1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa dwóch autobusów elektrycznych”. 2. Niniejsze zamówienie dofinansowywanej jest przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet Fundusze Europejskie na rzecz mobilności miejskiej Dolnego Śląska tytuł projektu „Budowa infrastruktury na potrzeby czystego transportu miejskiego.” 3. Szczegółowy opis przedmioty zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wskazuje, iż przedmiot zamówienia zostanie oddany do używania wyłonionemu w odrębnym postępowaniu operatorowi. W związku z powyższym, Wykonawca nie może wyłączyć z gwarancji i rękojmi odpowiedzialności za wykryte wady, usterki, awarie zaistniałe w trakcie korzystania z przedmiotu umowy przez tego operatora. 5. Więcej informacji w SWZ.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa dwóch autobusów elektrycznych
Numer referencyjny: GKR.271.13.2026.TG
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa dwóch autobusów elektrycznych”.
2. Niniejsze zamówienie dofinansowywanej jest przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet Fundusze Europejskie na rzecz mobilności miejskiej Dolnego Śląska tytuł projektu „Budowa infrastruktury na potrzeby czystego transportu miejskiego.”
3. Szczegółowy opis przedmioty zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający wskazuje, iż przedmiot zamówienia zostanie oddany do używania wyłonionemu w odrębnym postępowaniu operatorowi. W związku z powyższym, Wykonawca nie może wyłączyć z gwarancji i rękojmi odpowiedzialności za wykryte wady, usterki, awarie zaistniałe w trakcie korzystania z przedmiotu umowy przez tego operatora.
5. Więcej informacji w SWZ.
1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa dwóch autobusów elektrycznych”.
2. Niniejsze zamówienie dofinansowywanej jest przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet Fundusze Europejskie na rzecz mobilności miejskiej Dolnego Śląska tytuł projektu „Budowa infrastruktury na potrzeby czystego transportu miejskiego.”
3. Szczegółowy opis przedmioty zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający wskazuje, iż przedmiot zamówienia zostanie oddany do używania wyłonionemu w odrębnym postępowaniu operatorowi. W związku z powyższym, Wykonawca nie może wyłączyć z gwarancji i rękojmi odpowiedzialności za wykryte wady, usterki, awarie zaistniałe w trakcie korzystania z przedmiotu umowy przez tego operatora.
5. Więcej informacji w SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Autobusy transportu publicznego📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: GKR.271.13.2026.TG
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: ul. Główna 18
Kod pocztowy: 58-379
Miejscowość: Czarny Bór
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Wałbrzyski
🏙️
Czas trwania: 6 miesięcy Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Ocena techniczna (O)
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Liczba siedzących miejsc pasażerskich (P)
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2026 poz. 793 z późn. zm.)
Procedura przyspieszona:
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający skrócił termin składania ofert podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ postępowanie w całości odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 14:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 14:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Wykonawca składa ofertę̨ wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356961
zgodnie z regulaminem/instrukcją korzystania z Platformy zakupowej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-15 14:10:00 📅
Miejsce:
Wykonawca składa ofertę̨ wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356961
zgodnie z regulaminem/instrukcją korzystania z Platformy zakupowej
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: Szczegóły w SWZ
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Szczegółowe informacje dot. zmiany umowy zawarto w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Instytucja zamawiająca Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Czarny Bór
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 8862572974
Adres pocztowy: ul. Główna 18
Kod pocztowy: 58-379
Miasto pocztowe: Czarny Bór
Region: Wałbrzyski
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@czarny-bor.pl📧
Telefon: 74 84 50 139📞
URL: www.bip.czarny-bor.pl🌏 Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356961🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356961🌏
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: (22) 458 78 01📞
Fax: (22) 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale IX ustawy. Zgodnie z art. 505 Pzp środki ochrony prawnej określone we wskazanym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia
o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 Pzp, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zgodnie z art. 515 ust. 1, 2 i 3 Pzp odwołanie wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:
a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a;
2) wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie:
a) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne;
3) w przypadkach innych niż określone w pkt 1) i 2) wnosi się w terminie:
a) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale IX ustawy. Zgodnie z art. 505 Pzp środki ochrony prawnej określone we wskazanym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia
o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 Pzp, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zgodnie z art. 515 ust. 1, 2 i 3 Pzp odwołanie wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:
a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a;
2) wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie:
a) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne;
3) w przypadkach innych niż określone w pkt 1) i 2) wnosi się w terminie:
a) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-13+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-568424 (2026-08-13)