Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Zamość w 2027 r. na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej – oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów
Miasto Zamość
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. dla Miasta Zamość na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej: oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów. 2. Zamawiający prognozuje zakup energii elektrycznej w ilości 3.959.153,00 kWh w okresie realizacji zamówienia do punktów poboru i pomiaru energii elektrycznej oświetlenia ulicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii z uwzględnieniem ich lokalizacji, zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga aby dostarczana energia elektryczna spełniała standardy jakościowe określone w ustawie Prawo energetyczne oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 919 z późn. zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska Energii z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 5. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia
TerminDeadline 2026-10-06
Kto? Co? Gdzie?- • Lubelskie › Chełmsko-zamojski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Zamość w 2027 r. na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej – oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów
Numer referencyjny:
RIM.272.37.2026.MS
Krótki opis:
Produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
RIM.272.37.2026.MS
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 22-400
Miejscowość: Zamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Chełmsko-zamojski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 09:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-10-06 09:15:00 📅
Informacje dodatkowe:
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
+ jeszcze 17
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Zamość
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 922-269-74-72
Adres pocztowy: Rynek Wielki 13
Kod pocztowy: 22-400
Miasto pocztowe: Zamość
Region: Chełmsko-zamojski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Miasto Zamość
E-mail: zamowienia@zamosc.pl 📧
Telefon: 0048846772337 📞
URL: https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamosc.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamosc.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamosc.ezamawiajacy.pl/pn/ZAMOSC/demand/312456/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamosc.ezamawiajacy.pl/pn/ZAMOSC/demand/312456/notice/public/details 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://zamosc.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma Zakupowa Marketplanet
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 526-223-93-25
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 0048224587801 📞
Fax: 0048224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-596115 (2026-08-27)
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)