Dostawa energii elektrycznej dla Muzeum Sztuki w Łodzi
Muzeum Sztuki w Łodzi
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego.
TerminDeadline 2026-10-06
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Łódzkie › Miasto Łódź
- • Łódzkie › Łódzki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-03 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla Muzeum Sztuki w Łodzi
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: x
Miejscowość: Łódź
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Elektryczność 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert. Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem platformy pod adresem: https://msl.ezamawiajacy.pl. Otwarcia ofert dokonają członkowie Komisji przetargowej.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-06 10:15:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Muzeum Sztuki w Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Więckowskiego 36
Kod pocztowy: 90-734
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: muzeum@msl.org.pl 📧
Telefon: 042 633 97 90 📞
URL: https://msl.org.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Organizacja wypoczynku, kultura i religia
Komunikacja
Dokumenty URL: https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611759 (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla Muzeum Sztuki w Łodzi
Numer referencyjny:
AG.271.04.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
AG.271.04.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego. Sprzedaż energii elektrycznej musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. 2026 poz. 43 ze zm.) i wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi. Zestawienie punktów poboru energii (w innych miejscach również jako „PPE“) wraz ze specyfikacją zużycia energii wyszczególniono w Zestawienie PPE (punktów poboru energii) stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszej Specyfikacji.
Pokaż więcej
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
a. posiada aktualną koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2026 poz. 43);
2. W celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadanych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Wykonawca nie może polegać na zasobach innego podmiotu.
3. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców w realizacji zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy i podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
5. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w Formularzu Ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) części zamówienia, których wykonania zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych Podwykonawców.
6. Zamawiający dopuszcza możliwość zgłoszenia/zmiany podwykonawcy na etapie realizacji zamówienia.
7. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 58 ustawy: w takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 3 ustawy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie (pkt 3 w Załączniku nr 1 do SWZ), z którego wynika, które konkretnie usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
9. Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. W takim przypadku Wykonawca składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE - SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO
Zamawiający - przed wyborem najkorzystniejszej oferty – z zastrzeżeniem art. 127 ust. 1 pkt 1 ustawy, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu zamawiający żąda złożenia aktualnych na dzień złożenia:
a) aktualna koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2026 poz. 43),
2) potwierdzających brak podstaw wykluczenia,
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
(Uwaga: w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców lub poleganiu na zasobach podmiotu trzeciego, niniejsze oświadczenie składa każdy z wykonawców/podmiotów z osobna.)
b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową (jeżeli dotyczy), albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej (jeżeli dotyczy) niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
(Uwaga: w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, niniejsze oświadczenie składa każdy z wykonawców z osobna.)
c) informacja z Krajowego Rejestru Karnego zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP składają informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (o ile nie można go uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych). Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP składają dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
Pokaż więcej
Miejscowość: Łódź
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Elektryczność 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Postępowanie prowadzone jest trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert. Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem platformy pod adresem: https://msl.ezamawiajacy.pl. Otwarcia ofert dokonają członkowie Komisji przetargowej.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-06 10:15:00 📅
Miejsce:
Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert. Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem platformy pod adresem: https://msl.ezamawiajacy.pl. Otwarcia ofert dokonają członkowie Komisji przetargowej.
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają aktualną koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2022 poz. 266).
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Muzeum Sztuki w Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny:
Regon 000277500
Adres pocztowy: Więckowskiego 36
Kod pocztowy: 90-734
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: muzeum@msl.org.pl 📧
Telefon: 042 633 97 90 📞
URL: https://msl.org.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Organizacja wypoczynku, kultura i religia
Komunikacja
Dokumenty URL: https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://msl.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Regon 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611759 (2026-09-03)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)