„Dostawa energii elektrycznej dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki na lata 2027-2029”
Gmina Słomniki
Na podstawie art. 38 ust. 1-3 ustawa Pzp Zamawiający postanawiają wspólnie przeprowadzić postępowanie przetargowe i udzielić zamówienia publicznego na dostawę energii elektrycznej. Zamawiający wspólnie przeprowadzający postępowanie: 1. Gmina Słomniki, ul. Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Słomniki w imieniu której działa: Urząd Miejski w Słomnikach ul. Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Słomniki 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach ul. św. Jana Pawła II 2, 32-090 Słomniki, 3. Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu ul. Szkolna 11, 32-090 Niedźwiedź 4. Szkoła Podstawowa w Prandocinie Prandocin 64A, 32-090 Słomniki 5. Zespół Szkół w Waganowicach Waganowice 19, 32-090 Słomniki 6. Zespół Szkół w Smrokowie Smroków 44A, 32-090 Słomniki 7. Szkoła Podstawowa w Kacicach Kacice 80, 32-090 Słomniki 8. Przedszkole Samorządowe w Słomnikach ul. Świętej Jadwigi Królowej 4, 32-090 Słomniki 9. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach ul. Wolności 4, 32-090 Słomniki 10. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach ul. Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Słomniki 11. LKS Juvenia Prandocin Prandocin 70, 32-090 Słomniki 12. Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach ul. Tadeusza Kościuszki 26, 32-090 Słomniki 13. LKS Słomniczanka ul. Kościuszki 80, 32-090 Słomniki 14. LKS Niedźwiedź ul. Szkolna 3, 32-090 Niedźwiedź 15. LZS Cobra Wężerów Wężerów 60a, 32-090 Słomniki 16. LKS Trątnowianka Trątnowice 10, 32-090 Słomniki III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby obiektów gminnych oraz oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki na lata 2027–2029. 2. Zamawiający wymaga, aby zgodnie z Uchwała Nr LXXV/1102/23 Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego z dnia 20 listopada 2023 r. (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2023 r. poz. 7662) 75% energii elektrycznej dostarczanej do budynków użyteczności publicznej (to jest około: 450000 kWh) pochodziła ze źródeł odnawialnych. 3. Przewidywane zużycie w poszczególnych latach: 1) 2027r. - 1858795 kWh; 2) 2028 r. - 1858795 kWh; 3) 2029 r. - 1858795 kWh; 4. Szczegółowe zestawienie punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik nr 1 do SWZ . 5. W przypadku wejścia w życie w okresie obowiązywania niniejszej Umowy aktów prawnych uprawniających Zamawiającego do skorzystania z preferencyjnych stawek za cenę energii elektrycznej Wykonawca zobowiązany jest do ich zastosowania stosowanie do przyznanych tymi aktami uprawnień. 6. Opis grup taryfowych: a) I grupa taryfowa – dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu mniejszym niż 40kW. Jedna strefa taryfowa obowiązująca przez całą dobę. Odpowiednik taryfy G11 Tauron Dystrybucja S.A. b) II grupa taryfowa -– dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu mniejszym niż 40kW. Taryfa oparta na dwóch strefach rozliczeniowych: dziennej i nocnej. Strefy rozliczeniowe obowiązują: Dzienna: 14 godzin w ciągu doby. Nocna: 10 godzin w ciągu doby*, z tego 8 następujących po sobie godzin z przedziału pomiędzy godzinami 22:00, a 7:00 oraz 2 następujące po sobie godziny z przedziału pomiędzy godzinami 13:00, a 16:00. Odpowiednik taryfy G12 Tauron Dystrybucja S.A. c) III grupa taryfowa – dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu mniejszym niż 40kW. Jedna strefa taryfowa obowiązująca przez całą dobę. Odpowiednik taryfy C11 Tauron Dystrybucja S.A. d) IV grupa taryfowa – dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu mniejszym niż 40kW. Taryfa oparta na dwóch strefach rozliczeniowych: szczytowej i pozaszczytowej. Strefy rozliczeniowe obowiązują w godzinach: Szczytowa: 8:00-13:00, 17:00-21:00. Pozaszczytowa: 13:00-17:00, 21:00-8:00. Odpowiednik taryfy C12a Tauron Dystrybucja S.A. e) V grupa taryfowa – dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu większym niż 40kW. Taryfa oparta na dwóch strefach rozliczeniowych: dziennej i nocnej. Strefy rozliczeniowe obowiązują w godzinach: Dzienna: 6:00-13:00, 15:00-22:00; Nocna: noc i popołudnie w dni robocze g. 22:00-6:00, 13:00-15:00; oraz weekend i dni ustawowo wolne od pracy. Odpowiednik taryfy O12 Tauron Dystrybucja S.A. f) VI grupa taryfowa – dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu mniejszym niż 40kW. Taryfa oparta na dwóch strefach rozliczeniowych: dziennej i nocnej. Strefy rozliczeniowe obowiązują: Dzienna: 14 godzin w ciągu doby. Nocna: 10 godzin w ciągu doby*, z tego 8 następujących po sobie godzin z przedziału pomiędzy godzinami 22:00, a 7:00 oraz 2 następujące po sobie godziny z przedziału pomiędzy godzinami 13:00, a 16:00. Odpowiednik taryfy C12b Tauron Dystrybucja S.A. g) VII grupa taryfowa – dla punktów poboru energii o zapotrzebowaniu większym niż 40kW. Jedna strefa taryfowa obowiązująca przez całą dobę. Odpowiednik taryfy C21 Tauron Dystrybucja S.A. h) VIII grupa taryfowa – dla punktów poboru energii zasilanych z sieci elektroenergetycznych średniego napięcia o mocy umownej większej od 40 kW, z rozliczeniem jednostrefowym za pobraną energię elektryczną. Odpowiednik taryfy B21 Tauron Dystrybucja S.A. i) IX grupa taryfowa- dla punktów poboru energii zasilanych z sieci elektroenergetycznych średniego napięcia o mocy umownej większej od 40 kW. Taryfa oparta na dwóch strefach rozliczeniowych: szczytowej i pozaszczytowej. Strefy rozliczeniowe obowiązują w godzinach: Szczytowa: 8:00-13:00, 17:00-21:00. Pozaszczytowa: 13:00-17:00, 21:00-8:00. Odpowiednik taryfy B22 Tauron Dystrybucja S.A.
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Małopolskie › Krakowski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-26 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Dostawa energii elektrycznej dla obiektów gminnych i oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki na lata 2027-2029”
Numer referencyjny:
RIiR.271.22.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
RIiR.271.22.2026
Opis zamówienia:
Zastosowanie kryteriów dostępności dla osób niepełnosprawnych w specyfikacjach technicznych: Kryteria dostępności dla osób niepełnosprawnych nie zostały uwzględnione, ponieważ przedmiot zamówienia nie jest przeznaczony dla osób fizycznych
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krakowski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2029-12-31 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/b2f80dc6-089b-45be-8265-8cef19595417
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅
Opis
Informacje o aukcji elektronicznej:
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 10:15:00 📅
Miejsce: https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/b2f80dc6-089b-45be-8265-8cef19595417
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Słomniki
Krajowy numer rejestracyjny:
351555565
Departament: Urząd Miejski w Słomnikach
Adres pocztowy: ul. Tadeusza Kościuszki 64
Kod pocztowy: 32-090
Miasto pocztowe: Słomniki
Region: Krakowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@slomniki.pl 📧
Telefon: 12 3881102 📞
URL: https://www.slomniki.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-slomniki 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/b2f80dc6-089b-45be-8265-8cef19595417 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/b2f80dc6-089b-45be-8265-8cef19595417 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/b2f80dc6-089b-45be-8265-8cef19595417 🌏
Nazwa: Sidas pzp
Aukcja elektroniczna odbywa się pod następującym adresem: https://aukcje.uzp.gov.pl 🌏
Opis:
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Nazwa: Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
Krajowy numer rejestracyjny:
01082809
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 165-590644 (2026-08-26)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
Udzielenie zamówienia
Informacja o nie przyznaniu dotacji
Nie otrzymano żadnych ofert ani wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie zostały odrzucone
Powód, dla którego nie wyłoniono zwycięzcy: Decyzja nabywcy z powodu zmiany w zakresie potrzeb
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Źródło: OJS 2026/S 168-599825 (2026-08-28)
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)