Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 7 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi: ok. 8 719 940 kWh (zamówienie planowane). 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 7 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęto w rozdziale V SWZ.
TerminDeadline 2026-09-29
Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Elektryczność 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Dodatkowe produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Adres pocztowy: Polska, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Inowrocławski, Miasto Inowrocław
Kod pocztowy: 88-100
Miejscowość: Inowrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bydgosko-toruński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Polska, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Inowrocławski, Miasto Inowrocław
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Ks. B. Jaśkowskiego 14
Kod pocztowy: 88-100
Miasto pocztowe: Inowrocław
Region: Inowrocławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: m.rychlowski@pwikino.pl 📧
Telefon: +48523574071 📞
URL: www.pwikino.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361795 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361795 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361795 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-598523 (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Numer referencyjny:
TR.25.3.1.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 7 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi: ok. 8 719 940 kWh (zamówienie planowane).
2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 7 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęto w rozdziale V SWZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Elektryczność 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
TR.25.3.1.2026
Dodatkowe produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Adres pocztowy: Polska, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Inowrocławski, Miasto Inowrocław
Kod pocztowy: 88-100
Miejscowość: Inowrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bydgosko-toruński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Polska, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Inowrocławski, Miasto Inowrocław
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust.1 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026, poz. 793 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, „Pzp”, oraz aktów wykonawczych do Pzp, o wartości zamówienia równej lub większej niż progi unijne.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wykonawcy zobowiązani są do przedłożenia zamawiającemu, przed udzieleniem zamówienia, umowy pomiędzy wykonawcami regulującej warunki realizacji zamówienia publicznego.
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 120 000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych 00/100)
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Zgodnie z art. 97 ust. 7 pkt 1-4 Ustawy Pzp wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu
2) gwarancjach bankowych
3) gwarancjach ubezpieczeniowych I
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: 26 1090 1069 0000 0000 0701 4005 z dopiskiem wadium Dostawa energii elektrycznej dla obiektów PWiK
Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Za datę zapłaty wadium uznaje się moment wpływu na konto zamawiającego.
5. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności,
2) z jej treści musi jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium,
3) musi być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie w terminie do 30 dni od daty wpływu żądania,
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert),
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania,
6) obligatoryjne jest wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji, tj. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ul. Ks. B. Jaśkowskiego 14, 88-100 Inowrocław, NIP:
556-000-67-91,
7) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Ustawy Pzp), zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).
7. W przypadku wniesienia wadium w formie:
1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty;
2) gwarancji lub poręczeń – wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Uwaga: W celu zachowania wymaganej dla gwarancji/poręczenia formy oryginału: wykonawca przekazuje zamawiającemu elektronicznie sporządzony przez gwaranta/poręczyciela dokument (plik) podpisany przez umocowanego przedstawiciela gwaranta/poręczyciela, nie wprowadzając w dokumencie żadnych zmian, w tym nie nanosząc swojego podpisu. Za oryginał nie zostanie uznany dokument stanowiący cyfrowe odwzorowanie (scan, kserokopia) otrzymanej gwarancji/poręczenia.
8. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 Ustawy Pzp, zostanie odrzucona.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Ustawy Pzp, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli wystąpią okoliczności, o których mowa w art. 98 ust.6 Ustawy Pzp.
10. Zamawiający zwraca wadium:
1) wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę,
2) wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
Pokaż więcej
Wykonawca wystawia faktury nie później niż w terminie 14 dni od daty uzyskania od OSD danych o zużyciu energii elektrycznej z terminem płatności 21 dni od daty jej otrzymania przez podmiot wskazany przez Zamawiającego. Datą wystawienia faktury w KSeF jest dzień poprawnego przesłania pliku do systemu, natomiast datą jej otrzymania przez nabywcę jest dzień, w którym system nadał jej numer identyfikujący w KSeF, z zastrzeżeniem postanowień §13 Umowy
Pokaż więcej
Warunki realizacji zamówienia:
Wszelkie postanowienia umowy zawiera załącznik nr 8 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5560006791
Adres pocztowy: ul. Ks. B. Jaśkowskiego 14
Kod pocztowy: 88-100
Miasto pocztowe: Inowrocław
Region: Inowrocławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: m.rychlowski@pwikino.pl 📧
Telefon: +48523574071 📞
URL: www.pwikino.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361795 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361795 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361795 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
10. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Organizacja zajmująca się odwołaniami:
Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-598523 (2026-08-28)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)