Dostawa energii elektrycznej dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku w 2027 roku.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez Wykonawcę energii elektrycznej do punktów poboru energii Zamawiającego - Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Rybniku w okresie: od dnia 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. w ilości 3 914 MWh oraz sprzedaż przez Zamawiającego energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji odnawialnych źródeł energii („OZE”) i wprowadzonej do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn.zm.) oraz ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 68 z późn.zm.). Planowana Roczna Produkcja Energii Elektrycznej Wprowadzonej do Sieci OSD : 159 MWh. Szczegółowy opis zamówienia został określony w SWZ.

Termin

Deadline 2026-10-09

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-01 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku w 2027 roku.
Numer referencyjny: ZPiFZ/02/2026/TMT/UPN
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez Wykonawcę energii elektrycznej do punktów poboru energii Zamawiającego - Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Rybniku w okresie: od dnia 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. w ilości 3 914 MWh oraz sprzedaż przez Zamawiającego energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji odnawialnych źródeł energii („OZE”) i wprowadzonej do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn.zm.) oraz ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 68 z późn.zm.). Planowana Roczna Produkcja Energii Elektrycznej Wprowadzonej do Sieci OSD : 159 MWh. Szczegółowy opis zamówienia został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZPiFZ/02/2026/TMT/UPN
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku na 2027 rok
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez Wykonawcę energii elektrycznej do punktów poboru energii Zamawiającego - Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Rybniku w okresie: od dnia 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. w ilości 3 914 MWh oraz sprzedaż przez Zamawiającego energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji odnawialnych źródeł energii („OZE”) i wprowadzonej do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn.zm.) )oraz ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 68 z późn.zm.). Planowana Roczna Produkcja Energii Elektrycznej Wprowadzonej do Sieci OSD : 159 MWh
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Elektryczność 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: zgodnie z dokumentami zamówienia
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Rybnicki 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zgodnie z dokumentami zamówienia

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-09 10:00:00 📅
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający wymaga wadium w wysokości 30 000 zł. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). W przypadku wnoszenia wadium w innej formie aniżeli pieniężna, do oferty należy dołączyć oryginalny dokument gwarancji/poręczenia. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy (dalej "zabezpieczenie") w wysokości 3% ceny całkowitej brutto wskazanej w ofercie. Szczegóły zawiera SWZ.
Pokaż więcej
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: zgodnie z dokumentami zamówienia
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: zgodnie z dokumentami zamówienia

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 6422664990
Adres pocztowy: ul. Pod Lasem 62
Kod pocztowy: 44-210
Miasto pocztowe: Rybnik
Region: Rybnicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@pwik-rybnik.pl 📧
Telefon: 32 43 28072 📞
URL: https://pwik-rybnik.pl/ 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://pwik-rybnik.ezamawiajacy.pl/app/login 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://pwik-rybnik.ezamawiajacy.pl/app/login 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22)4587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu IX ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 505-590 ustawy Pzp). Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt. 1) powyżej.
Pokaż więcej
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-605994 (2026-09-01)