Dostawa energii elektrycznej do obiektów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Opis przedmiotu zamówienia, dalej „OPZ” stanowi załącznik nr 3 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-16

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa energii elektrycznej do obiektów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
Numer referencyjny: BPzp.271.79.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Opis przedmiotu zamówienia, dalej „OPZ” stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii 📦
Opis
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej. Szczegóły określa załącznik nr 3 do SWZ
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2028-11-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: siedziba Zamawiającego
Adres pocztowy: ul. Stawki 2B
Kod pocztowy: 00-193
Miejscowość: Warszawa

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
skrócony termin składania ofert ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, spowodowaną zerwaniem dostaw przez obecnego sprzedawcę i automatyczne przejście od dnia 1 września 2026r. w tryb rezerwowej sprzedaży energii. Mając na uwadze, że sprzedaż rezerwowa będzie odbywać się do momentu zawarcia umowy z nowym dostawcą energii, a ceny prądu w sprzedaży rezerwowej mogą osiągnąć trzykrotność średniej rynkowej, zastosowanie skróconego trybu jest jak najbardziej zasadne.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-16 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-16 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-16 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Krajowy numer rejestracyjny: 012199305
Adres pocztowy: ul. Stawki 2B
Kod pocztowy: 00-193
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zp@rars.gov.pl 📧
Telefon: 48 22 36 09 103 📞
URL: www.rars.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: uzp@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48 22 458 77 01 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zmówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 5. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-596428 (2026-08-28)