Dostawa foteli biurowych, szaf metalowych oraz nadstawek do szaf metalowych do jednostek Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych, szaf metalowych oraz nadstawek do szaf metalowych, do jednostek Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Termin

Deadline 2026-09-24

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-21 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-21)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa foteli biurowych, szaf metalowych oraz nadstawek do szaf metalowych do jednostek Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie
Numer referencyjny: 3201-ILZ.260.17.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych, szaf metalowych oraz nadstawek do szaf metalowych, do jednostek Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Meble biurowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 8

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1 - dostawa foteli biurowych
Tytuł: Część nr 1 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia: Sprzedaż wraz z dostawą 278 sztuk zmontowanych obrotowych foteli biurowych,
Informacje dodatkowe:
Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowego środka dowodowego w postaci kart katalogowych/ kart charakterystyki producenta mebla zaoferowanego w ofercie lub innych równoważnych dokumentów, potwierdzających, iż produkt spełnia wszystkie wymagania postawione przez Zamawiającego. Przedmiotowy środek dowodowy winien zawierać informacje potwierdzające spełnianie wszystkich wymogów określonych w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 01.12.1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 58). W przypadku niedołączenia do oferty ww. karty lub w przypadku gdy złożona karta jest niekompletna, Zamawiający wezwie Wykonawcę do jej złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 ustawy.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Fotele 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: szczegółowe informacje dot. miejsc dostaw zostały zawarte w SWZ
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Szczeciński 🏙️
Czas trwania: 30 dni
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 56 sztuk foteli biurowych
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): gwarancja na zaoferowane produkty
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2 - dostawa foteli biurowych
Tytuł: Część nr 2 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Opis zamówienia: Sprzedaż wraz z dostawą 156 sztuk zmontowanych obrotowych foteli biurowych,
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 31 sztuk foteli biurowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 3 - dostawa foteli biurowych
Tytuł: Część nr 3 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Opis zamówienia: Sprzedaż wraz z dostawą 150 sztuk zmontowanych obrotowych foteli biurowych,
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 30 sztuk foteli biurowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 4 - dostawa foteli biurowych
Tytuł: Część nr 4 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Opis zamówienia: Sprzedaż wraz z dostawą 197 sztuk zmontowanych obrotowych foteli biurowych,
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 39 sztuk foteli biurowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 5 - dostawa foteli biurowych
Tytuł: Część nr 5 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Opis zamówienia: Sprzedaż wraz z dostawą 129 sztuk zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 26 sztuk foteli biurowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 6 - dostawa foteli biurowych
Tytuł: Część nr 6 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Opis zamówienia: Sprzedaż wraz z dostawą 90 sztuk zmontowanych obrotowych foteli biurowych
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 18 sztuk foteli biurowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 7 - dostawa szaf metalowych oraz nadstawek do szaf metalowych
Tytuł: Część nr 7 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych metalowych szaf oraz nadstawek do szaf
Opis zamówienia:
Sprzedaż wraz z dostawą 112 sztuk zmontowanych szaf metalowych oraz 67 sztuk metalowych nadstawek do szaf
Produkty/usługi: Szafy na akta 📦
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 22 sztuk szaf metalowych oraz 14 nadstawek do szaf
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 8 - dostawa szaf metalowych oraz nadstawek do szaf metalowych
Tytuł: Część nr 8 - Sprzedaż wraz z dostawą zmontowanych metalowych szaf oraz nadstawek do szaf
Opis zamówienia:
Sprzedaż wraz z dostawą 48 sztuk zmontowanych szaf metalowych oraz 31 sztuk metalowych nadstawek do szaf
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Opcja będzie realizowana na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe i obejmować będzie dostawę maksymalnie 10 sztuk szaf metalowych oraz 6 sztuk nadstawek do szaf
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: dodatkowe informacje zostały zawarte w SWZ
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Fotele 📦
Opis
Adres pocztowy: ul. Roosevelta 1,2
Kod pocztowy: 70-525
Miejscowość: Szczecin

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Postępowanie prowadzone jest na Platformie Zakupowej Market Planet pod adresem: https://zamowienia-ias-szczecin.ezamawiajacy.pl/pn/zamowienia-ias-szczecin/demand/307330/notice/public/details
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-24 10:30:00 📅
Informacje dodatkowe:
Postępowanie prowadzone jest na Platformie Zakupowej Market Planet pod adresem: https://zamowienia-ias-szczecin.ezamawiajacy.pl/pn/zamowienia-ias-szczecin/demand/307330/notice/public/details
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów: Zamawiający nie stawia dodatkowych wymagań w tym zakresie
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Referencje dotyczące określonych dostaw
Procedura
Właściwe prawo transgraniczne:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.) oraz krajowej ustawy sankcyjnej, zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514).
Pokaż więcej
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 16
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych; odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych; informacja z Krajowego Rejestru Karnego
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych; informacja z Krajowego Rejestru Karnego
art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych; zaświadczenie
właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat
właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 oraz art. 108 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych; informacja z Krajowego Rejestru Karnego
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych; oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych; odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarcze
art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Krajowy numer rejestracyjny: 001020803
Adres pocztowy: ul. Roosevelta 1,2
Kod pocztowy: 70-525
Miasto pocztowe: Szczecin
Region: Miasto Szczecin 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Referat Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi.ias.szczecin@mf.gov.pl 📧
Telefon: +48914803663 📞
URL: www.zachodniopomorskie.kas.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia-ias-szczecin.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia-ias-szczecin.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Sprawy gospodarcze i finansowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia-ias-szczecin.ezamawiajacy.pl/pn/zamowienia-ias-szczecin/demand/307330/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia-ias-szczecin.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Referat Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi.ias.szczecin@mf.gov.pl 📧
Telefon: +48914803663 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej, przewidziane w Dziale IX ustawy Pzp przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. 2. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 5. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 3 i 4 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 9. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 10. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 162-582933 (2026-08-21)