,,Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego”

Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyn

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.

Termin

Deadline 2026-09-10

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: ,,Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego”
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Jednostki prądotwórcze 📦
Opis
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Warunki udziału w postępowaniu 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 500 000,00 zł. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: 1. posiada doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: a) co najmniej dwie roboty budowlane obejmujące dostawę, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 300 kVA wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji, b) co najmniej jedną robotę budowlaną obejmującą dostawę, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego wraz z wykonaniem instalacji elektrycznych zrealizowaną w czynnym (normalnie funkcjonującym) obiekcie służby zdrowia. Zamawiający dopuszcza, aby doświadczenie, o którym mowa w lit. a i b, zostało wykazane w ramach tych samych robót lub w ramach odrębnych robót. 2. dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia, tj.: a) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i posiadającą aktualne zaświadczenie potwierdzone przez tę izbę oraz posiadającą co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, b) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i posiadającą aktualne zaświadczenie potwierdzone przez tę izbę oraz posiadającą co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, c) co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika robót elektrycznych, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i posiadającą aktualne zaświadczenie potwierdzone przez tę izbę oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej 6 miesięcy w pełnieniu funkcji kierownika robót branży elektrycznej na budynkach szpitali lub zakładów opieki medycznej.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Białostocki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-09-30 📅
Data końcowa: 2026-12-18 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje opcji.
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Realizacja przedmiotowego zamówienia jest związana z wykonaniem zadań określonych w Porozumieniu nr 5/2026 zawartym w dniu 29 lipca 2026 r. pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Podlaskiego a SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego, dotyczącym wykonywania zadań ochrony ludności i obrony cywilnej oraz realizacji zadań i wspólnych przedsięwzięć dotyczących ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie województwa podlaskiego, w oparciu o ustawę z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami całość zamówienia musi zostać zrealizowana do dnia 31 grudnia 2026 r., a wyznaczony na realizację Wykonawcom termin realizacji to 18 grudnia 2026 r. Oznacza to konieczność przeprowadzenia, w ograniczonym przedziale czasowym, wszystkich czynności związanych z przeprowadzeniem postępowania, wyborem wykonawcy, zawarciem umowy, dostawą urządzenia, wykonaniem robót związanych z jego montażem, podłączeniem i uruchomieniem automatyki oraz dokonaniem odbioru końcowego. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby skutkować znacznym ograniczeniem czasu pozostającego na realizację kolejnych etapów przedsięwzięcia. Uwzględniając charakter zamówienia, w szczególności konieczność dostawy urządzenia o określonych parametrach technicznych, jego transportu, montażu, wykonania niezbędnych prac instalacyjnych, konfiguracji układu automatycznego załączania rezerwy oraz przeprowadzenia prób i odbioru, zachodzi realna potrzeba skrócenia terminu składania ofert, aby zapewnić możliwość wykonania zamówienia w wymaganym terminie. Należy również podkreślić, że przedmiot zamówienia ma bezpośredni wpływ na zapewnienie ciągłości funkcjonowania podmiotu leczniczego w sytuacjach zagrożenia, w tym na możliwość nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu zabezpieczenia medycznego ludności. Terminowe wykonanie zamówienia jest zatem istotne nie tylko z punktu widzenia realizacji zobowiązań wynikających z Porozumienia nr 5/2026, ale również z punktu widzenia zapewnienia właściwego przygotowania SP ZOZ MSWiA w Białymstoku do funkcjonowania w sytuacjach zakłóceń lub przerw w dostawie energii elektrycznej. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznaje, że w niniejszym postępowaniu występuje przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, a skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne i proporcjonalne do zapewnienia prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. Jednocześnie Zamawiający zapewnia wykonawcom czas niezbędny do przygotowania i złożenia ofert, z zachowaniem minimalnego terminu przewidzianego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-10 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-10 11:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-08
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-10 11:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-08
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: Wadium - 29 507,46

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego
Krajowy numer rejestracyjny: 5422513061
Adres pocztowy: ul. Fabryczna 27
Kod pocztowy: 15-471
Miasto pocztowe: Białystok
Region: Białostocki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: msacharczuk@zozmswia.bialystok.pl 📧
Telefon: 477104109 📞
URL: https://www.zozmswia.bialystok.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zozmswia_bialystok 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zozmswia_bialystok 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361890 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361890 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp Podmiotowe środki dowodowe: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem 2) Oświadczenie Wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ Oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1616 z późn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 3) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym – załącznik nr 8 do SWZ Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ oraz w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5, 6 ustawy, podstaw wykluczenia określonych w art. 5k Rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem 2022/576; podstaw wykluczenia określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4) Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 500 000,00 zł (jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100); 5) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: a) co najmniej dwie roboty budowlane obejmujące dostawę, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 300 kVA wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji, b) co najmniej jedną robotę budowlaną obejmującą dostawę, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego wraz z wykonaniem instalacji elektrycznych zrealizowaną w czynnym (normalnie funkcjonującym) obiekcie służby zdrowia. Zamawiający dopuszcza, aby doświadczenie, o którym mowa w lit. a i b, zostało wykazane w ramach tych samych robót lub w ramach odrębnych robót.; 6) Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego - Wykonawca winien dołączyć do wykazu odpowiednie dokumenty, potwierdzające wymagane uprawnienia i doświadczenie, zgodnie z wymaganiami zapisanymi w rozdziale VII ust. 1 pkt 4 - potwierdzenie warunku dotyczącego posiadania zdolności technicznej i zawodowej Wizja lokalna 1. Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej. 2. Wizja lokalna ma celu umożliwienie potencjalnym Wykonawcom zapoznanie się z infrastrukturą szpitala, dokonanie oceny stanu technicznego, instalacji i wszelkich prac objętych zamówieniem oraz złożenie oferty uwzględniającej kompleksowość wymagań Zamawiającego. 3. Wprowadzony wymóg odbycia wizji lokalnej oznacza, że złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 Pzp.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-578275 (2026-08-20)