Dostawa i montaż mebli dla Przychodni Przyklinicznej

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż mebli dla Przychodni Przyklinicznej - szczegółowo opisana w załączniku nr 1, 1a,1b, 6 do SWZ

Termin

Deadline 2026-09-04

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa i montaż mebli dla Przychodni Przyklinicznej
Numer referencyjny: ZP.261.51.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż mebli dla Przychodni Przyklinicznej - szczegółowo opisana w załączniku nr 1, 1a,1b, 6 do SWZ
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Meble 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZP.261.51.2026
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż mebli dla Przychodni Przyklinicznej - szczegółowo opisana w załączniku nr 1, 1a, 1b, 6 do SWZ
Adres pocztowy: ul. Garncarska 15
Kod pocztowy: 31-115
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2026-11-09 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
przetarg nieograniczony
Procedura przyspieszona:
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż mebli wbudowanych dla wybranych pomieszczeń oraz wyposażenie pięciu poczekalni Przychodni Przyklinicznej. Realizacja tego zakresu była ściśle uzależniona od zakończenia prowadzonych prac budowlano-remontowych, ponieważ dostawa oraz montaż wyposażenia mogły nastąpić wyłącznie po wykonaniu określonych etapów robót budowlanych oraz odpowiednim przygotowaniu pomieszczeń postępowanie o udzielenie zamówienia na meble wbudowane zostało wszczęte dopiero po zakończeniu tych prac. Jednocześnie na rynku obserwuje się wydłużone terminy produkcji i dostaw mebli. Sytuacja ta wynika z kumulacji projektów inwestycyjnych realizowanych przez podmioty lecznicze w ramach programów finansowanych ze środków unijnych. Wydłużone terminy produkcji i dostaw stanowią okoliczność obiektywną i niezależną od Zamawiającego, istotnie wpływającą na ryzyko niedotrzymania terminu realizacji projektu. Opisane powyżej okoliczności wskazują obiektywną i niezależną od Zamawiającego pilną potrzebę udzielenia zamówienia, uniemożliwiając zastosowanie standardowych terminów składania ofert. Skrócenie terminu jest konieczne, aby umożliwić sprawne przeprowadzenie postępowania i wybór wykonawcy w czasie pozwalającym na terminową realizację projektu.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-04 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem platformy, działającej adresem: https://e-propublico.pl zgodnie z instrukcją określoną w pkt 19 treści SWZ.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-04 10:30:00 📅
Miejsce:
Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem platformy, działającej adresem: https://e-propublico.pl zgodnie z instrukcją określoną w pkt 19 treści SWZ.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Opis kryterium selekcji: 1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ustawy Pzp oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. 2. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514). 3. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE)2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na na Ukrainie. Do oferty należy dołączyć: 1. Jednolity europejski dokument zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ; 2. Pełnomocnictwo – jeśli dotyczy; Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie Zamawiającego: 1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego. 2. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego; 3. Zaświadczenie z ZUS lub KRUS; 4. Oświadczenie o aktualności informacji – załącznik nr 4 do SWZ; 5. Oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 5 do SWZ. Dotyczy podmiotów zagranicznych: 1.Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument; 2. Dokument potwierdzający niezaleganie z opłacaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie/społeczne lub zdrowotne. Podmiotowe środki dowodowe mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
1.Składając ofertę, Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 25 000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: w pieniądzu - przelewem na rachunek Zamawiającego: Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna „Pekao S.A.” 39 1240 4722 1111 0000 4849 4805 z dopiskiem „Wadium ZP.261.51.2026” przed upływem terminu składania ofert tak, aby przed upływem tego terminu wadium znajdowało się na ww. rachunku; w gwarancjach bankowych; w gwarancjach ubezpieczeniowych; w poręczeniach: bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 3. W przypadku składania wadium w formie innej niż w pieniądz przez zespół Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o zamówienie w dokumencie potwierdzającym wniesienie wadium muszą być wymienione wszystkie podmioty wchodzące w skład tego zespołu. 4. W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż w pieniądzu, wymagane jest załączenie do oferty oryginalnego dokumentu gwarancji/poręczenia w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy z zastrzeżeniem, że dokument będzie podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta tj. wystawcę gwarancji/poręczenia. Beneficjentem wadium wnoszonego w innej formie niż w pieniądzu jest Zamawiający. 5. Wadium wnoszone w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać następujące wymogi: być wystawione na Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie, ul. Garncarska 11, 31-115 Kraków, zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. 6. Okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą, przy czym pierwszym dniem ważności zobowiązania jest dzień składania ofert 7. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu, w ofercie należy podać nazwę, adres banku oraz numer konta, na jakie Zamawiający dokona zwrotu wadium. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż w pieniądzu, w ofercie należy podać nazwę, adres oraz adres e-mail gwaranta lub poręczyciela, na który zostanie złożone oświadczenie o zwolnieniu wadium.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Szczegółowa regulacja warunków realizacji umowy: Wzór umowy - załącznik 3 do SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 8
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Podstawy związane z płatnością podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie
Krajowy numer rejestracyjny: 5250008057
Adres pocztowy: ul. Garncarska 11
Kod pocztowy: 31-115
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia.publiczne@krakow.nio.gov.pl 📧
Telefon: +48 126348282 📞
URL: www.krakow.nio.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.e-propublico.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://krakow.nio.gov.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://e-propublico.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://e-propublico.pl 🌏
Identyfikator funduszy UE: Projekt nr FEMP.05.11-IZ.00-0244/24 pn. „Modernizacja Przychodni Przyklinicznej NIO PIB Kraków udzielającej świadczeń AOS wraz z niezbędnym wyposażeniem” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza, Biuro Odwołań
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/ 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w art. 505 – 590 ustawy Pzp
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-581060 (2026-08-19)