Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych
Województwo Mazowieckie
1.Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych z podziałem na 5 części zamówienia 2. Szczegółowe warunki zamówienia zawarte są w dokumentach zamówienia zamieszczonych na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-08-31. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-13.
Kto? Co?- • Meble › Meble biurowe
- • Siedziska › Siedziska obrotowe
- • Stoły, kredensy, biurka i biblioteczki › Biurka i stoły
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-13 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Meble biurowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Część 1 - Dostawa krzeseł biurowych na rzecz wsjo
Opis zamówienia:
Produkty/usługi: Siedziska obrotowe
📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 72 dni
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): posiadanie przez producenta/producentów krzeseł certyfikatu systemu zarzadzania środowiskowego lub równoważnego - 5 pkt
certyfikat EU Ecolabel lub równoważny dla oferowanych krzeseł - 5 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Część 2 - Dostawa mebli biurowych na rzecz wsjo
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Część 3 - Dostawa krzeseł biurowych na rzecz MJWPU (FEM)
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Część 4 - Dostawa mebli biurowych na rzecz MJWPU (FEM)
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Część 5 - Dostawa mebli biurowych na rzecz UMWM (FEM)
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Miejscowość: Warszawa
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-31 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-31 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-08-31 12:00:00 📅
Miejsce: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details
Informacje dodatkowe:
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Województwo Mazowieckie
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Jagiellońska 26
Kod pocztowy: 03-719
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@mazovia.pl 📧
Telefon: 225979100 📞
URL: www.mazovia.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://mazovia.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details 🌏
Identyfikator poprzedniego ogłoszenia: 374604-2026
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-568336 (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych
Numer referencyjny:
OR-D-III.272.83.2026.MK
Krótki opis:
1.Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych z podziałem na 5 części zamówienia
2. Szczegółowe warunki zamówienia zawarte są w dokumentach zamówienia zamieszczonych na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Meble biurowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OR-D-III.272.83.2026.MK-1
Tytuł: Część 1 - Dostawa krzeseł biurowych na rzecz wsjo
Opis zamówienia:
Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Zamówienie będzie realizowane w zakresie zamówienia podstawowego (gwarantowany zakres) z możliwością dodatkowego zamówienia w opcji.
Zakres gwarantowany:
1. Krzesło obrotowe typ 1- 106,
2. Krzesło obrotowe typ 2- 66,
3. Krzesło konferencyjne typ 1- 211,
4. Krzesło konferencyjne typ 2- 30,
5 Krzesło konferencyjne typ 3- 1.
Opcja:
1. Krzesło obrotowe typ 1- 25 szt.,
2. Krzesło obrotowe typ 2- 25 szt.,
3. Krzesło konferencyjne typ 1- 42 szt.
Szczegółowy zakres został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia - OPZ zał.2 do SWZ zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 72 dni
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Szczegółowy zakres podmiotowy, przedmiotowy i ilościowy przedmiotu umowy w zakresie zamówienia podstawowego oraz w zakresie zamówienia w opcji określony został w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do umowy. Wspólny Zamawiający powiadomi Wykonawcę o uruchomieniu opcji na rzecz Jednostek, najpóźniej w terminie do 30 dni od dnia zawarcia umowy. Termin realizacji zamówienia wynosi do 72 dni (w tym do 42 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy – dla zamówienia podstawowego; do 42 dni kalendarzowych od dnia uruchomienia opcji – dla zamówienia w opcji)
Pokaż więcej
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): posiadanie przez producenta/producentów krzeseł certyfikatu systemu zarzadzania środowiskowego lub równoważnego - 5 pkt
certyfikat EU Ecolabel lub równoważny dla oferowanych krzeseł - 5 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OR-D-III.272.83.2026.MK-2
Tytuł: Część 2 - Dostawa mebli biurowych na rzecz wsjo
Opis zamówienia:
Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Zamówienie będzie realizowane w zakresie zamówienia podstawowego (gwarantowany zakres) z możliwością dodatkowego zamówienia w opcji.
Zakres gwarantowany:
1.Biurko pracownicze typ 1- 78,
2.Biurko pracownicze typ 2- 3,
3.Biurko pomocnicze- 31,
4.Biurko komputerowe- 29,
5.Kontener mobilny-100,
6.Szafa aktowa typ 1-69,
7.Szafa aktowa typ 2- 7,
8.Nadstawka na szafę aktową- 24,
9.Szafa aktowa (niska) typ 1- 17,
10.Szafa aktowa (niska) typ 2 -8,
11.Szafa aktowa/regał otwarty- 2,
12.Szafa ubraniowa- 5,
13.Szafa metalowa -19,
14.Stół konferencyjny- 28,
15.Stolik okrągły-23,
16.Wieszak ubraniowy- 61.
.
Opcja:
1. Biurko pracownicze typ 1- 22,
2. Biurko pracownicze typ 2- 10,
3. Biurko pomocnicze- 10,
4. Biurko komputerowe- 2,
5. Kontener mobilny- 33,
6. Szafa aktowa typ 1- 30,
7. Nadstawka na szafę aktową- 10,
8. Szafa aktowa (niska) typ 1- 2
9. Szafa aktowa (niska) typ 2- 10,
10. Szafa metalowa- 5,
11. Stół konferencyjny- 11,
12. Stolik okrągły- 12,
13. Wieszak ubraniowy- 12.
Szczegółowy zakres został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia - OPZ zał.2 do SWZ zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OR-D-III.272.83.2026.MK-3
Tytuł: Część 3 - Dostawa krzeseł biurowych na rzecz MJWPU (FEM)
Opis zamówienia:
Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych.
1. Krzesło obrotowe typ 1 - 20,
2. Krzesło konferencyjne typ 1 - 70.
Szczegółowy zakres został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia - OPZ zał.2 do SWZ zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Termin realizacji zamówienia do 42 dni od zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 30.11.2026 r.
Czas trwania: 42 dni Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OR-D-III.272.83.2026.MK-4
Tytuł: Część 4 - Dostawa mebli biurowych na rzecz MJWPU (FEM)
Opis zamówienia:
Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych.
1. Biurko pracownicze typ 1- 10,
2. Biurko komputerowe- 2,
3. Kontener mobilny - 30,
4. Stolik okrągły - 4,
5. Wieszak ubraniowy - 10.
Szczegółowy zakres został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia - OPZ zał.2 do SWZ zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
OR-D-III.272.83.2026.MK-5
Tytuł: Część 5 - Dostawa mebli biurowych na rzecz UMWM (FEM)
Opis zamówienia:
Dostawa i montaż mebli na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych.
1. Biurko pracownicze typ 1- 5,
2. Kontener mobilny - 11,
3. Szafa aktowa typ 1 - 3.
Szczegółowy zakres został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia - OPZ zał.2 do SWZ zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Miejscowość: Warszawa
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-31 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-31 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Wykonawca jest związany ofertą nie dłużej niż do 28 listopada 2026 roku od dnia upływu terminu składania ofert
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️ Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-08-31 12:00:00 📅
Miejsce: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details
Informacje dodatkowe:
Wykonawca jest związany ofertą nie dłużej niż do 28 listopada 2026 roku od dnia upływu terminu składania ofert
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający żąda od Wykonawców składających oferty dla części I zamówienia wniesienia wadium w wysokości 8 500,00 PLN. Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert. Szczegółowe informacje na temat wadium zawarte zostały w SWZ, zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki realizacji zamówienia wraz z dopuszczalnymi zmianami umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia określone zostały w dokumentach zamówienia zamieszczonych na stronie prowadzonego postępowania. Zamawiający będzie żądał od Wykonawcy, któremu udzieli zamówienia, wniesienia najpóźniej w dniu podpisania umowy, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wynagrodzenia umownego brutto.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Województwo Mazowieckie
Krajowy numer rejestracyjny:
015528910
Adres pocztowy: ul. Jagiellońska 26
Kod pocztowy: 03-719
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@mazovia.pl 📧
Telefon: 225979100 📞
URL: www.mazovia.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://mazovia.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details 🌏
Identyfikator poprzedniego ogłoszenia: 374604-2026
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe: Skrót pzp/ustawa użyty w ogłoszeniu oznacza ustawę z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych. Skrót SWZ oraz specyfikacja oznacza Specyfikację Warunków Zamówienia zamieszczoną na stronie prowadzonego postępowania Platformie eZamawiający pod adresem https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/311728/notice/public/details . Skrót JEDZ oznacza Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. Informacja o uprzedniej ocenie ofert, zgodnie z art. 139 p.z.p - Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia.
1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni: 1) oświadczenia z art. 125 PZP o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, złożonym na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ); 2) aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 3 , potwierdzających brak podstaw do wykluczenia.
2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, Zamawiający będzie żądał złożenia: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, b) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, c) oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, d) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do złożenia dokumentów wymienionych w ust. 1 i 2 zobowiązany jest każdy z Wykonawców występujących wspólnie (zależnie od statusu podmiotu).
4. Dokumenty składane przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostały określone w paragrafie 9 SWZ.
5. Szczegółowe informacje dotyczące w podmiotowych środków dowodowych zawarte są w SWZ.
6. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy eZamawiający, pod adresem: https://mazovia.ezamawiajacy.pl;Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://mazovia.ezamawiajacy.pl , zgodnie z Instrukcją dostępną w zakładce Baza Wiedzy.
7. Realizując obowiązek wynikający z art. 67 p.z.p., Zamawiający przekazuje następujące informacje o niezbędnych wymaganiach sprzętowo – aplikacyjnych, umożliwiających pracę na Platformy eZamawiający: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; 4) włączona obsługa JavaScript; 5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. 4. Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie eZamawiający i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. 5. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę eZamawiający stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar, który udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce.
8. Zamawiający określa dopuszczalne wielkości przesyłanych danych tj. wielkość plików o wielkości do 2 GB (pojedynczy plik).
9. Formaty danych w jakich Wykonawca może przedłożyć dokumenty lub oświadczenia zostały określone w katalogu formatów wskazanych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram lnteroperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773).
10. Wykonawca za pośrednictwem Platformy eZamawiający składa ofertę, przygotowaną w języku polskim, sporządzoną pod rygorem nieważności w formie elektronicznej na Formularzu systemowym, wygenerowanym na Platformie.
11. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców, wobec których zachodzą okoliczności określone w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 pzp. 14. W związku z ustawą z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) z postępowania wyklucza się również Wykonawców, o których mowa w art. 7 ust. 1 powyższej ustawy oraz art. 5k rozporządzeni Rady (UE) 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str.1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 8.4.2022, str.1 ze zm.).
12.Zgodnie z art. 257 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostaną mu przyznane.
13.Na potwierdzenie zgodności oferowanego asortymentu z wymaganiami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ- zał. 2 do SWZ)) oraz z wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą:
1) w przypadku ofert składanych na część I i III dla krzeseł obrotowych (tj. poz. 1 i 2 OPZ w pkt C):
a) protokół oceny ergonomicznej potwierdzający spełnienie wymagań ergonomicznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. z 2025 r. poz. 58), sporządzony nie wcześniej niż 17 listopada 2023 r.,
b) dokument potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1335-1:2020-09 oraz z normą PN-EN 1335-2:2019-03 (wymiary, bezpieczeństwo) lub aktualnymi normami równoważnymi w zakresie wymiarów i bezpieczeństwa, wystawiony przez niezależną jednostkę uprawnioną do wydawania tego rodzaju dokumentów,
c) dokument potwierdzający zgodność z normą EN 1021-1, EN 1021-2 lub norm równoważnych dotyczących odporności mebli tapicerowanych na zapalenie,
d) kartę katalogową (kartę produktu), zawierającą co najmniej model krzesła, nazwę producenta, rysunek lub zdjęcie proponowanego wyrobu, wymiary oraz szczegóły techniczne krzesła pozwalające zweryfikować czy proponowany model spełnia wymagania określone w OPZ odpowiednio dla części.
2) w przypadku ofert składanych na część I i III dla krzeseł konferencyjnych (tj. poz. 3-5 OPZ w pkt. C) Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) kartę katalogową (kartę produktu), zawierającą co najmniej model krzesła, nazwę producenta, rysunek lub zdjęcie proponowanego wyrobu, wymiary oraz szczegóły techniczne krzesła pozwalające zweryfikować czy proponowany model spełnia wymagania określone w OPZ odpowiednio dla części,
b) dokument potwierdzający zgodność z normą EN 1021-1, EN 1021-2 lub norm równoważnych dotyczących odporności mebli tapicerowanych na zapalenie,
3) w przypadku ofert składanych na część II, IV i V dla mebli biurowych (wykonanych z płyt laminowanych) (tj. w poz. 6-17, 19-20 OPZ w pkt. C) Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) certyfikat FSC (etykietę) lub inny certyfikat potwierdzający, że płyty wiórowe wykorzystane do produkcji wskazanych mebli zostały wytworzone z legalnych zasobów leśnych oraz pozyskane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju,
b) dokument potwierdzający, że płyty wiórowe wykorzystane do produkcji wskazanych mebli spełniają wymagania dotyczące emisji formaldehydu na poziomie nie wyższym niż 0,062 mg/m³ (w szczególności karta techniczna producenta płyt wiórowych, raport z badań laboratoryjnych, certyfikat potwierdzający poziom emisji formaldehydu lub inny dokument potwierdzający deklarowany poziom emisji formaldehydu).
c) dokument potwierdzający, że płyty wiórowe wykorzystane do produkcji wskazanych mebli spełniają wymagania normy PN-EN 14322 lub normy równoważnej oraz posiadają klasę odporności na ścieranie nie niższą niż 3A (w szczególności karta techniczna producenta, raport z badań laboratoryjnych, certyfikat potwierdzający odporność na ścieranie co najmniej na poziomie klasy 3A lub inny dokument potwierdzający spełnienie powyższego).
2. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ust. 1 podlegają uzupełnieniu, zgodnie z art. 107 ust. 2 p.z.p. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
3. Wykonawca w celu uzyskania punktów w kryterium określonym w § 18 SWZ dołącza do oferty – odpowiednio dla części I i III zamówienia:
a) posiadany przez producenta/producentów zaoferowanych przez Wykonawcę krzeseł certyfikat systemu zarzadzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001 w zakresie produkcji krzeseł lub równoważny certyfikat systemu zarzadzania środowiskowego w zakresie produkcji krzeseł;
b) dokument potwierdzający, że oferowane przez Wykonawcę krzesła posiadają certyfikat EU Ecolabel (etykieta) lub inny równoważny certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań środowiskowych.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej przysługujące Wykonawcy określone zostały w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” p.z.p. 2. Zgodnie z Informacją Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 marca 2026 r. zamieszczoną pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uzp/informacja-prezesa-kio-z-13-marca- 1) odwołania oraz zgłoszenia 2026---zasady-korespondencji-w-postepowaniu-odwolawczym2:przystąpienia do postępowania odwoławczego są wnoszone: - w postaci elektronicznej – e-Doręczenia (rekomendowane) adres do doręczeń elektronicznych UZP: AE:PL-38390-18806-HVTGC-26 odnośnik - w formie pisemnej na adres https://edoreczenia.gov.pl/korespondencyjny KIO: Krajowa Izba Odwoławcza, ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa 2) pisma inne niż odwołania i zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego, w szczególności odpowiedzi na odwołania, uzupełnienia, wyjaśnienia, pisma procesowe, zapytania i wnioski, wnoszone poza zdalną rozprawą lub zdalnym posiedzeniem, mogą być przekazywane do KIO: a) za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej do korespondencji w sprawach odwoławczych: odnośnik b) w formie pisemnej adres odwolania@uzp.gov.plkorespondencyjny KIO: Krajowa Izba Odwoławcza, ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa c) w postaci elektronicznej – e-Doręczenia adres do doręczeń elektronicznych UZP: AE:PL-38390-18806-HVTGC-26 odnośnik 3. Zamawiający wymaga, aby https://edoreczenia.gov.pl/.wszelkie informacje dotyczące środków ochrony prawnej kierowane było do Zamawiającego z wykorzystaniem kanału przewidzianego do korespondencji: Platforma eZamawiający (Market Planet).
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-568336 (2026-08-13)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕