Dostawa i wdrożenie Centralnego Systemu do Zarządzania Działalnością Laboratoryjną dla potrzeb Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

1. Przedmiotem zamówienia je Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie, zainstalowanie, uruchomienie, przetestowanie wszystkich niezbędnych do spełnienia wymagań Zamawiającego elementów CSZDL, a następnie przeszkolenie administratorów i użytkowników systemu oraz zostaną przeniesione prawa do użytkowania systemu na wymaganych polach eksploatacji (dostarczenie wymaganych licencji lub praw autorskich), 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 3. Informacja o opcjach: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych o których mowa w art. 281 ust. 2 pkt 6 ustawy oraz w postaci katalogów elektronicznych o których mowa w art. 281 ust. 2 pkt 18 ustawy. 5. Zamawiający nie przewiduje zwoływania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnień wątpliwości dotyczących SWZ, o którym mowa w art. 136 ust.1 ustawy Pzp. 6. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 dotyczące zamówienia na usługi podobne do usług objętych zamówieniem podstawowym oraz o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp dla dodatkowych dostaw, np. dodatkowych licencji, modułów, komponentów systemu albo rozszerzenia już dostarczonego oprogramowania.

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa i wdrożenie Centralnego Systemu do Zarządzania Działalnością Laboratoryjną dla potrzeb Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
Numer referencyjny: DAG-WZP.26.1.73.2026.MRJBS
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia je Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie, zainstalowanie, uruchomienie, przetestowanie wszystkich niezbędnych do spełnienia wymagań Zamawiającego elementów CSZDL, a następnie przeszkolenie administratorów i użytkowników systemu oraz zostaną przeniesione prawa do użytkowania systemu na wymaganych polach eksploatacji (dostarczenie wymaganych licencji lub praw autorskich), 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 3. Informacja o opcjach: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych o których mowa w art. 281 ust. 2 pkt 6 ustawy oraz w postaci katalogów elektronicznych o których mowa w art. 281 ust. 2 pkt 18 ustawy. 5. Zamawiający nie przewiduje zwoływania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnień wątpliwości dotyczących SWZ, o którym mowa w art. 136 ust.1 ustawy Pzp. 6. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 dotyczące zamówienia na usługi podobne do usług objętych zamówieniem podstawowym oraz o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp dla dodatkowych dostaw, np. dodatkowych licencji, modułów, komponentów systemu albo rozszerzenia już dostarczonego oprogramowania.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 9 573 000 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Opis
Wewnętrzny identyfikator: DAG-WZP.26.1.73.2026.MRJBS
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia je Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie, zainstalowanie, uruchomienie, przetestowanie wszystkich niezbędnych do spełnienia wymagań Zamawiającego elementów CSZDL, a następnie przeszkolenie administratorów i użytkowników systemu oraz zostaną przeniesione prawa do użytkowania systemu na wymaganych polach eksploatacji (dostarczenie wymaganych licencji lub praw autorskich), 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Szczegółowe informacje w zakresie miejsca realizacji zostały zawarte w SWZ. 2. Zamawiający przy realizacji przedmiotu zamówienia stosownie do art. 95 ust. 1a ustawy Pzp, wymagał będzie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) osobę pełniącą w okresie realizacji umowy funkcję Kierownika projektu oraz Specjalisty ds Kontroli Projektu (PCO). W przypadku ustania zatrudnienia np. rozwiązania stosunku pracy przez osobę, pracodawcę lub z innych przyczyn, w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się w jego miejsce zatrudnić na pozostały okres realizacji zamówienia licząc od dnia ustania zatrudnienia, inną osobę, na warunkach określonych powyżej. 3. Sposób dokumentowania zatrudnienia ww. wskazanych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 2 ustawy Pzp oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w Załączniku nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie nie później niż do dnia 8 grudnia 2028 roku.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2028-12-08 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium kosztów (nazwa): Koszt osobodnia
Kryterium jakości (nazwa): Okres Gwarancji
Okres Wsparcia
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Szczegółowe informacje w zakresie miejsca realizacji zostały zawarte w SWZ i Opisie przedmiotu zamówienia
Adres pocztowy: ul. Chmielna 132/134
Kod pocztowy: 00-805
Miejscowość: Warszawa

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 13:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 13:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): 1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-28 13:30:00 📅
Miejsce:
1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe: Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
wymaga od wykonawców działających wspólnie zawarcia umowy konsorcjum lub innego porozumienia, które regulują zasady współpracy wykonawców przy realizacji zamówienia publicznego
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 2. Przesłanki umożliwiające dokonanie zmian postanowień umowy zawartej z wybranym wykonawcą zawierają projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Procedura
Właściwe prawo transgraniczne:
Zamawiający wykluczy z postępowania o zamówienie Wykonawców wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L.2025.2033)), wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835).
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Krajowy numer rejestracyjny: 526-16-50-857
Adres pocztowy: ul. Chmielna 132/134
Kod pocztowy: 00-805
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@gios.gov.pl 📧
Telefon: +4822 577 51 14 📞
URL: https://www.gov.pl/gios 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Ponieważ składanie dokumentów odbywa się zgodnie z art. 63 ust 1 Pzp w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, na podstawie art. 138 ust. 4 Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy o 5 dni od określonego w art. 138 ust. 1. 3. Zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowanie informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 4. Zgodnie z art. 135 Pzp w związku z art. 360 Pzp, Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132-139 w związku z art. 129 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp”. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 oraz 10 ustawy i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji (...) i art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 8833/2014 z dnia 31.07.2014r; 7. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty następujące dokumenty: : 1) Formularz ofertowy (według załączonego wzoru – Załącznik nr 1 do SWZ), 2) Harmonogram Finansowy (według załączonego wzoru – Załącznik nr 11 do SWZ, 3) Oświadczenie wykonawcy na potrzeby realizacji zamówienia dotyczące spełnienia zasady „DNSH – Załącznik nr 12 do SWZ, Wyżej wymienione dokumenty muszą być złożone w pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wyżej wymienione dokumenty składa się w formie załączników na Platformie. Dokumenty ten nie podlegają uzupełnieniu w trybie art. 128 ustawy a także niedopuszczalnym jest ich złożenie w innej formie niż elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z zastrzeżeniem, że w przypadku, gdy Wykonawca dokona modyfikacji ww. wzorów formularzy, treść sporządzonej oferty, pod rygorem jej odrzucenia, musi zawierać wszystkie informacje wymagane w wyżej wymienionych formularzach. 8. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć: a) Zobowiązania podmiotu udostępniającego swoje zasoby na potrzeby zamówienia Wykonawcy składającego ofertę – (jeśli dotyczy) projekt zobowiązania stanowi Załącznik nr 5 do SWZ lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, b) oświadczenie o podziale obowiązków w trakcie realizacji zamówienia Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia według załączonego wzoru – Załącznik nr 6 do SWZ (jeśli dotyczy), c) Wykaz elementów ICT (według załączonego wzoru – Załącznik nr 13 do SWZ), d) Zamawiający nie wymaga przedłożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, 9. Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: a) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 9 do SWZ b) Wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia, na potrzeby spełnienia warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 10 do SWZ; c) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia; e) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. f) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ. g) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 oraz 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. h) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (tj. JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w: − art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, − art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, − art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy odnośnie do zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, − art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, − art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8, 10 ustawy, Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ; i) Inne oświadczenia wykonawcy potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu; Z względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ w tym zakresie.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 526-22-39-325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Określone w Dziale IX Rozdział 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-602149 (2026-08-28)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕