Dostawa komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej BESS Laryszów

TAURON BME8 sp. z o.o.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej

Termin

Deadline 2026-10-12

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-01 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej BESS Laryszów
Numer referencyjny: PZP/TZE/05634/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: PZP/TZE/05634/2026
Ilość: 1
Informacje dodatkowe:
Przedmiot Zamówienia będzie wspófinansowany z unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (Fundusz Modernizacyjny) - program „Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej”.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Dostawa zrealizowana będzie na terenie działalności Grupy TAURON – województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego
Miejscowość: Laryszów
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bytomski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-12-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 85
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 5
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne (stopień integracji fabrycznej i gotowości instalacyjnej)
Efektywność w obie strony
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Dostawa będzie realizowana na terenie działalności Grupy TAURON – województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Główne aspekty procedury:
Zamawiający prowadzi postępowanie zgodnie z Ustawą PZP. Zamawiający nie skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 PZP.
Podstawa prawna:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy o wartości przekraczającej progi unijne na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-12 13:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-12 13:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi na Platformie zakupowej Grupy TAURON pod adresem https://swoz.tauron.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest zabezpieczenie
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-10-12 13:15:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert nastąpi na Platformie zakupowej Grupy TAURON pod adresem https://swoz.tauron.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji
Wymagana umowa o zachowaniu poufności

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Informacje dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zawarte są w Specyfikacji warunków zamówienia
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 1.000.000,00 zł. Termin i miejsce wniesienia wadium oraz forma wadium została określona w Specyfikacji warunków zamówienia
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Termin płatności - 30 dni od daty doręczenia Zamawiającemu faktury wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Szczegóły zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: TAURON BME8 sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6343042662
Adres pocztowy: Aleja Walentego Roździeńskiego 1B
Kod pocztowy: 40-202
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Zespół Kontraktowania i Zakupów
E-mail: aleksandra.bagsik@tauron.pl 📧
Telefon: +48508006193 📞
URL: https://tze.tauron.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://swoz.tauron.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://swoz.tauron.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: www.swoz.tauron.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://swoz.tauron.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom i innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego PZP, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 505 i nast. PZP (Dział IX), tj. odwołanie oraz skarga do Sądu Okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-603056 (2026-09-01)