Dostawa modułowego systemu wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

Uniwersytet Gdański

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa modułowego systemu wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC, zwanego dalej „sprzętem”, dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Zamówienie obejmuje: a) dostawę, montaż i instalację, konfigurację, uruchomienie i sprawdzenie wszystkich modułów sprzętu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, b) przeprowadzenie dwudniowego szkolenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego (maksymalnie 4 osób) z zakresu obsługi sprzętu. 3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38432200-4 (chromatografy). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ. 5. Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej, ul. Kładki 24/63, 80-822 Gdańsk. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt na okres 24 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający po zawarciu umowy przewiduje ubieganie się o 0% stawkę podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm.) – w zakresie zestawów komputerowych stacjonarnych oraz monitora.

Termin

Deadline 2026-10-05

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-27 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa modułowego systemu wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
Numer referencyjny: 5B10.291.1.99.2026.MZ
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa modułowego systemu wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC, zwanego dalej „sprzętem”, dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Zamówienie obejmuje: a) dostawę, montaż i instalację, konfigurację, uruchomienie i sprawdzenie wszystkich modułów sprzętu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, b) przeprowadzenie dwudniowego szkolenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego (maksymalnie 4 osób) z zakresu obsługi sprzętu. 3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38432200-4 (chromatografy). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ. 5. Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej, ul. Kładki 24/63, 80-822 Gdańsk. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt na okres 24 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający po zawarciu umowy przewiduje ubieganie się o 0% stawkę podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm.) – w zakresie zestawów komputerowych stacjonarnych oraz monitora.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Chromatografy 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 5B10.291.1.99.2026.MZ
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa modułowego systemu wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC, zwanego dalej „sprzętem”, dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Zamówienie obejmuje: a) dostawę, montaż i instalację, konfigurację, uruchomienie i sprawdzenie wszystkich modułów sprzętu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, b) przeprowadzenie dwudniowego szkolenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego (maksymalnie 4 osób) z zakresu obsługi sprzętu. 3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38432200 (chromatografy). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ. 5. Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej, ul. Kładki 24/63, 80-822 Gdańsk. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt na okres 24 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający po zawarciu umowy przewiduje ubieganie się o 0% stawkę podatku VAT na podstawie art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm.) – w zakresie zestawu komputerowego stacjonarnego oraz monitora.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Termin wykonania zamówienia: do 10 tygodni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej, ul. Kładki 24/63, 80-822 Gdańsk
Adres pocztowy: ul. Kładki 24/63
Kod pocztowy: 80-822
Miejscowość: Gdańsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania systemu kwalifikacyjnego
Czas nieokreślony
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 11:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Zamawiający nie przewiduje przeprowadzania jawnej sesji otwarcia ofert w sposób jawny z udziałem Wykonawców lub transmitowania sesji otwarcia za pośrednictwem elektronicznych narzędzi do przekazu wideo on-line.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360573) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Otwarcie ofert nastąpi nie później niż następnego dnia po dniu, w którym upłynął termin składania ofert wskazany w rozdziale XII pkt 4 SWZ.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-05 11:05:00 📅
Miejsce:
Zamawiający nie przewiduje przeprowadzania jawnej sesji otwarcia ofert w sposób jawny z udziałem Wykonawców lub transmitowania sesji otwarcia za pośrednictwem elektronicznych narzędzi do przekazu wideo on-line.
Informacje dodatkowe:
Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360573) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Otwarcie ofert nastąpi nie później niż następnego dnia po dniu, w którym upłynął termin składania ofert wskazany w rozdziale XII pkt 4 SWZ.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie umowy - załączniku nr 5 do SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Uniwersytet Gdański
Krajowy numer rejestracyjny: NIP:5840203239
Adres pocztowy: ul. prof. Marii Janion 7
Kod pocztowy: 80-309
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Centrum Zamówień Publicznych, Dział Zamówień Publicznych
E-mail: sekretariatdzp@ug.edu.pl 📧
Telefon: +48 58 523 23 20 📞
URL: https://ug.edu.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/ug 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/ug 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360573 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360573 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360573 🌏
Nazwa: platforma zakupowa Zamawiającego
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający informuje, że zgodnie z brzmieniem art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L 229 z 31.07.2014 r.), zwane dalej „rozporządzeniem 833/2014”, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L 111 z 08.04.2022 r.), zwane dalej „rozporządzeniem 2022/576”, rozporządzeniem Rady (UE) 2024/1745 z dnia 24 czerwca 2024 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L 2024.1745 z 24.06.2024 r.), zwane dalej „rozporządzeniem 2024/1745”, oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L 2025.2033 z 23.10.2025 r.), zwane dalej „rozporządzeniem 2025/2033”, nie udzieli ani nie dopuści do dalszego wykonywania zamówienia Wykonawcy, wobec którego mają zastosowanie wymienione w powyższym artykule ograniczenia. Do oferty Wykonawca dołącza: inne oświadczenie niezbędne do przeprowadzenia postępowania - oświadczenie Wykonawcy o braku zastosowania zakazów, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, rozporządzeniem 2024/1745 oraz rozporządzeniem 2025/2033 załącznik nr 3 nr 3 do SWZ. Oferta Wykonawcy, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 specustawy sankcyjnej, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. a) Pzp. Oferta Wykonawcy, który nie złoży oświadczenia wymaganej treści zgodnie z rozdziałem VII pkt 1 ppkt 2) SWZ zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. c) Pzp. Szczegółowe informacje dot. zamówienia zawarte są w SWZ, dostępnej na stronie: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360573
Pokaż więcej
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Nazwa: Urząd Zamówień Publicznych
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Departament: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Fax: (22) 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/web/uzp 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Pzp. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami Pzp czynność Zamawiającego podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienia umowy, 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie Pzp. 4. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 9. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 166-594308 (2026-08-27)