Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego, kompletnego systemu analitycznego obejmującego spektrometr masowy z plazmą indukcyjnie wzbudzoną (ICP-MS) wraz z systemem rozdziału chromatograficznego do specjacji arsenu oraz mineralizatorem mikrofalowym – 1 zestaw, dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego, kompletnego systemu analitycznego obejmującego spektrometr masowy z plazmą indukcyjnie wzbudzoną (ICP-MS) wraz z systemem rozdziału chromatograficznego do specjacji arsenu oraz mineralizatorem mikrofalowym – 1 zestaw 2. Główne miejsce lub lokalizacja realizacji: Budynek Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach, położony w Katowicach przy ulicy Brynowskiej 27 (budynek, wyposażony w windę), 3. Oferowane urządzenie laboratoryjne musi spełniać parametry wyszczególnione przez Zamawiającego w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym - Załącznik Nr 2 do SWZ. Termin realizacji do 4.12.2026 r.
TerminDeadline 2026-10-05
Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego, kompletnego systemu analitycznego obejmującego spektrometr masowy z plazmą indukcyjnie wzbudzoną (ICP-MS) wraz z systemem rozdziału chromatograficznego do specjacji arsenu oraz mineralizatorem mikrofalowym – 1 zestaw, dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Spektrometry 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): II Kryterium „okres gwarancji jakości” – waga 40%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-05 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 40-585
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@katowice.wiw.gov.pl 📧
Telefon: 0048324288618 📞
Adres profilu nabywcy: https://www.katowice.wiw.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/pn/katowicewiw/demand/314236/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/pn/katowicewiw/demand/314236/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-597192 (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego, kompletnego systemu analitycznego obejmującego spektrometr masowy z plazmą indukcyjnie wzbudzoną (ICP-MS) wraz z systemem rozdziału chromatograficznego do specjacji arsenu oraz mineralizatorem mikrofalowym – 1 zestaw, dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego, kompletnego systemu analitycznego obejmującego spektrometr masowy z plazmą indukcyjnie wzbudzoną (ICP-MS) wraz z systemem rozdziału chromatograficznego do specjacji arsenu oraz mineralizatorem mikrofalowym – 1 zestaw
2. Główne miejsce lub lokalizacja realizacji: Budynek Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach, położony w Katowicach przy ulicy Brynowskiej 27 (budynek, wyposażony w windę),
3. Oferowane urządzenie laboratoryjne musi spełniać parametry wyszczególnione przez Zamawiającego w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym - Załącznik Nr 2 do SWZ. Termin realizacji do 4.12.2026 r.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Spektrometry 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
WIW-AG-ZP.272.10.2026
Opis zamówienia:
Dostawa i montaż spektrometru gamma z detektorem półprzewodnikowym chłodzonego systemem elektrycznym – 1 zestaw. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia w załączniku nr 2 do SWZ.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Budynek Zakładu Higieny Weterynaryjnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): II Kryterium „okres gwarancji jakości” – waga 40%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Budynek Zakładu Higieny Weterynaryjnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii W Katowicach
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-05 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny:
6341013159
Kod pocztowy: 40-585
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@katowice.wiw.gov.pl 📧
Telefon: 0048324288618 📞
Adres profilu nabywcy: https://www.katowice.wiw.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/pn/katowicewiw/demand/314236/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/pn/katowicewiw/demand/314236/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/ Za datę wpływu przyjmuje się zamieszczenie dokumentu/oświadczenia na Platformie Zakupowej. Zgodnie z treścią art. 139 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1. Wymagania ogólne
1) Ofertę w niniejszym postępowaniu stanowi:
a) wypełniony przez Wykonawcę Formularz systemowy Platformy Zakupowej
b) wypełniony przez Wykonawcę Formularz ofertowy sporządzony wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
UWAGA: Wykonawca musi złożyć zarówno wypełniony formularz systemowy Platformy jak również wypełniony Formularz stanowiący zał. Nr 1 do SWZ.
2) Ofertę, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem osobistym lub podpisem zaufanym, w formacie danych określonych w Rozdziale IX i zgodnie z art. 63 ust.1 ustawy Pzp.
3) Treść złożonej oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4) Oferta winna być sporządzona w języku polskim.
5) Dokumenty składane wraz z ofertą, które są sporządzone w języku obcym, należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
6) Oferta musi być opatrzona podpisem osób uprawnionych do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa.
2. Wraz z ofertą (t.j. wypełnionym przez Wykonawcę Formularzem systemowym Platformy oraz wypełnionym przez Wykonawcę Formularzem ofertowym sporządzonym wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ) Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, zwane dalej „oświadczeniem JEDZ” – załącznik nr 5 do SWZ. Oświadczenie JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy), na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (t.j. Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16 z późn. zm.). Oświadczenie JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. / Szczegółowe informacje o dokumencie JEDZ opisane są w Rozdziale VIII pkt 1 SWZ//
2) Oświadczenie Wykonawcy z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zwanej dalej „ustawą o przeciwdziałaniu”– zgodnie z Załącznikiem nr 6 i/lub nr 6A do SWZ.
3) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców w przypadku, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych Wykonawców należy załączyć do oferty. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy; wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby; ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
4) Przedmiotowe środki dowodowe (wymienione w Rozdziale V SWZ)
3. Wymaga się, aby Formularz ofertowy oraz Specyfikacja - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i oświadczenia były złożone na oryginalnych formularzach Zamawiającego - podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
4. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63. ust. 1 ustawy Pzp.
5. Otwarcie ofert następuje przy użyciu systemu teleinformatycznego, i w przypadku awarii tego systemu, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5261656132
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Zgodnie z art. 515 ustawy, odwołanie wnosi się: a) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo
przekracza progi unijne, w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego
stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków
komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego
stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w
lit. a; b) Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub
konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: - 10 dni od dnia publikacji
ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na
stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne; c)
Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1) i 2 )wnosi się w terminie: - 10 dni od dnia, w
którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o
okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne; d) Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia
umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej
oferty lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub
umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: - 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku
Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, e) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy,
jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu
zamówienia polski
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-597192 (2026-08-28)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕