Dostawa paliw – benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa benzyny bezołowiowej i oleju napędowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony załączniku nr 1 do SWZ - dalej „OPZ”. 2.Zamówienie zostało podzielone na 2 części: 1) Część nr 1 „Benzyna bezołowiowa” - przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa benzyny bezołowiowej 95 E10, w ilości 553,555 m3, spełniającej wymagania określone w OPZ; 2) Część nr 2 „Olej napędowy” - przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa oleju napędowego, w ilości 512,565 m3, spełniającego wymagania określone w OPZ.
TerminDeadline 2026-09-21
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Wielkopolskie › Miasto Poznań
- • Wielkopolskie › Poznański
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa paliw – benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Benzyna 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 5806461.85 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: część nr 1 - Benzyna bezołowiowa
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Poznański 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: część nr 2 - Olej napędowy
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Olej napędowy 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-21 10:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu ryzyka zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Jana Kochanowskiego 2A
Kod pocztowy: 60-844
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@po.policja.gov.pl 📧
Telefon: +48 477712743 📞
URL: https://wielkopolska.policja.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/kwp_poznan 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowaizbaodwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefaklienta/katalogspraw/opisuslugi/korespondencjadokrajowejizbyodwolawczejdotyczacasprawodwolawczych/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-578080 (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa paliw – benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego
Numer referencyjny:
ZZP.2380.65.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa benzyny bezołowiowej i oleju napędowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony załączniku nr 1 do SWZ - dalej „OPZ”.
2.Zamówienie zostało podzielone na 2 części:
1) Część nr 1 „Benzyna bezołowiowa” - przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa benzyny bezołowiowej 95 E10, w ilości 553,555 m3, spełniającej wymagania określone w OPZ;
2) Część nr 2 „Olej napędowy” - przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa oleju napędowego, w ilości 512,565 m3, spełniającego wymagania określone w OPZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Benzyna 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 5806461.85 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Cześć nr 1
Tytuł: część nr 1 - Benzyna bezołowiowa
Opis zamówienia:
część nr 1 - Benzyna bezołowiowa - przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa benzyny bezołowiowej spełniającej wymagania określone w OPZ
Produkty/usługi: Benzyna bezołowiowa
📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Poznański 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Cześć nr 2
Tytuł: część nr 2 - Olej napędowy
Opis zamówienia:
część nr 2 - Olej napędowy - przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa oleju napędowego spełniającej wymagania określone w OPZ
Produkty/usługi: Olej napędowy
📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Olej napędowy 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-21 10:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek dotyczący posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej, jeżeli wykaże że posiada że posiada aktualną koncesję, o której mowa w art. 32 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.) na obrót paliwami
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek dotyczący sytuacji finansowej, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczanie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000,00 zł.
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności zawodowej w zakresie doświadczenia, jeżeli wykaże, że w przypadku składania oferty do części nr 1 wykonał w ciągu ostatnich 3 lat jedną dostawę benzyny Pb95 E5 o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto
Pokaż więcej
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Podstawy związane z płatnością podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne
Podstawy związane z wyrokami skazującymi za przestępstwo
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp.
Art. 108 ust. 1 pkt 3
Art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp.
Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.
Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.
Art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Art. 109 ust. 1 pkt 7 PZP
1) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP w zakresie niewymienionym powyżej;
2) art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP; 3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514); 4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L nr 229 z dnia 31 lipca 2014 r., str. 1), w aktualnym brzmieniu nadanym nowym rozporządzeniem Rady (UE) z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 2033 z dnia 23 października 2025 r., str. 1).
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Krajowy numer rejestracyjny:
630703410
Adres pocztowy: ul. Jana Kochanowskiego 2A
Kod pocztowy: 60-844
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@po.policja.gov.pl 📧
Telefon: +48 477712743 📞
URL: https://wielkopolska.policja.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/kwp_poznan 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359045 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie:
1) dla części nr 1 – w kwocie 80 000,00 zł;
2) dla części nr 2 – w kwocie 85 000,00 zł. Zasady wniesienia wadium zostały określone w pkt. 8 SWZ.
2. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenie jakie zobowiązany będzie złożyć wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona zostały określone w pkt 6.2, 6.3, 6.4, 7.1, 7.2, 7.3 SWZ. Dokumenty te wykonawca zobowiązany będzie złożyć na wezwanie Zamawiającego.
3. Sposób złożenia oferty oraz innych dokumentów składnych wraz z ofertą, a także ich forma zostały opisane w pkt 12 SWZ.
4. Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub
części zamówienia.
5. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.), zwanej w dalszej części ogłoszenia "ustawą Pzp".
6.Informacja, o której mowa w z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016, str. 1), została zawarta w pkt 20 SWZ.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
369257204
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowaizbaodwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefaklienta/katalogspraw/opisuslugi/korespondencjadokrajowejizbyodwolawczejdotyczacasprawodwolawczych/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-578080 (2026-08-18)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)
- Paliwa (>20)