Dostawa pojazdu bramowego do przewozu kontenerów oraz pojazdu ciężarowego samowyładowczego do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Saniko Sp. z o.o. we Włocławku

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO Sp. z o.o.

Przedmiotem zamówienia w podziale na części jest dla: a) części I – dostawa fabrycznie nowego pojazdu bramowego, którego wymagane parametry techniczne, szczegółowo opisano w dokumentach zamówienia, b) części II – dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego samowyładowczego, którego wymagane parametry techniczne, szczegółowo opisano w dokumentach zamówienia.

Termin

Deadline 2026-10-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-27 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa pojazdu bramowego do przewozu kontenerów oraz pojazdu ciężarowego samowyładowczego do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Saniko Sp. z o.o. we Włocławku
Numer referencyjny: BZ.ZP.13/27/08/26
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia w podziale na części jest dla: a) części I – dostawa fabrycznie nowego pojazdu bramowego, którego wymagane parametry techniczne, szczegółowo opisano w dokumentach zamówienia, b) części II – dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego samowyładowczego, którego wymagane parametry techniczne, szczegółowo opisano w dokumentach zamówienia.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pojazdy silnikowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Tytuł: Dostawa fabrycznie nowego pojazdu bramowego
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia: Wymagane parametry techniczne, szczegółowo opisano w dokumentach zamówienia.
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: ul. Komunalna 4
Kod pocztowy: 87-800
Miejscowość: Włocławek
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Włocławski 🏙️
Czas trwania: 130 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Tytuł: Dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego samowyładowczego, którego wymagane parametry techniczne zostały szczegółowo określone w dokumentach zamówienia
Czas trwania: 105 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Opis
Miejscowość: ul. Komunalna 4, 87-800 Włocławek

Procedura
Rodzaj procedury
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-14 09:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj liczby stałej: Stała wartość (całkowita)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium odpowiednio wobec części zamówienia, o których udzielenie się ubiega, w kwocie: a) dla części I zamówienia – pojazd bramowy, o którym mowa w rozdz. III pkt. 1 lit. a) SWZ - 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy zł 00/100 ), b) dla części II zamówienia – pojazd ciężarowy samowyładowczy, o którym mowa w rozdz. III pkt. 1 lit. b) SWZ – 12 000,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy zł 00/100), 2. Wadium, o którym mowa w pkt. 1, utrzymuje się nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt. 2 i 3 oraz ust. 2 uPZP. 3. Bieg terminu ważności wadium rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 4. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o. ul. Komunalna 4, 87-800 Włocławek, na nr konta: BOŚ S.A. nr 40 1540 1069 2106 8700 2743 0005, z dopiskiem w przelewie: „wadium dot. dostawy fabrycznie nowych pojazdów” – wskazując przy tym numer i nazwę części, na jaką odpowiednio wadium zostanie wpłacone. 6. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w pkt. 5, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 7. W przypadku wniesienia wadium w formie poręczenia lub gwarancji, o których mowa w pkt 4 lit. b–d, Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oryginał dokumentu poręczenia lub gwarancji w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do działania w imieniu gwaranta lub poręczyciela. 8. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, dokument gwarancji lub poręczenia powinien zostać sporządzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zawierać co najmniej: a) oznaczenie zleceniodawcy (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia (Zamawiającego) oraz gwaranta lub poręczyciela, wraz ze wskazaniem ich siedzib; beneficjentem gwarancji lub poręczenia musi być Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku, ul. Komunalna 4, 87-800 Włocławek, b) określenie wierzytelności zabezpieczonej gwarancją lub poręczeniem, c) wskazanie kwoty gwarancji lub poręczenia, d) określenie okresu obowiązywania gwarancji lub poręczenia, e) nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty kwoty gwarancji lub poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 uPZP. 9. W przypadku wniesienia wadium w formie poręczenia lub gwarancji, o których mowa w pkt 4 lit. b–d, dokument poręczenia lub gwarancji powinien obejmować wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Dopuszcza się wskazanie w treści dokumentu wyłącznie jednego z Wykonawców, pod warunkiem jednoznacznego określenia, że działa on jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz że zabezpieczenie obejmuje ofertę wspólną złożoną przez wszystkich członków konsorcjum. Za prawidłowe uznaje się również wniesienie wadium w formie gwarancji wystawionej po utworzeniu konsorcjum wyłącznie na ustanowionego pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o ile z treści gwarancji wynika, że zabezpiecza ona ofertę wspólną tych Wykonawców. 10. Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 uPZP, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego wadium, wniósł wadium w sposób nieprawidłowy, nie utrzymał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 uPZP. 11. Zamawiający dokona zwrotu wadium w przypadkach oraz na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 uPZP. 12. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z należnymi odsetkami w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 uPZP.
Pokaż więcej
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Określone zostały w § 3 załącznika nr 2 do SWZ stanowiącego projektowane postanowienia umowy

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 8880205921
Departament: Sekretariat PGK Saniko sp. z o.o.
Adres pocztowy: ul. Komunalna 4
Kod pocztowy: 87-800
Miasto pocztowe: Włocławek
Region: Włocławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat PGK Saniko sp. z o.o.
E-mail: saniko@saniko.com.pl 📧
Telefon: 48 54 412 18 00 📞
URL: https://bip.saniko.com.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Nazwa: postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub w uzasadnionych przypadkach za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail wskazany w SWZ, z zastrzeżeniem że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
E-mail: dwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48 224587840 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1.Środki ochrony prawnej określone w niniejszym rozdziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów uPZP. 2.Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 uPZP oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3.Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 4.Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6.Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 uPZP, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. 10. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, zwanego dalej "sądem zamówień publicznych". 11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 uPZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 12. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-594655 (2026-08-27)