Dostawa pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno-ruchowe w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik”

Miasto Kraśnik

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno-ruchowe w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik””. 2. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik”, dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027, Działanie 10.2 „Edukacja przedszkolna”, Priorytet X „Lepsza edukacja”. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności zakup pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno-ruchowe wraz z ich dostarczeniem do poszczególnych przedszkoli na terenie Miasta Kraśnik. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (wraz z wykazem przedszkoli, do których należy dostarczyć poszczególne pomoce dydaktyczne) zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pomoce dydaktyczne stanowiące przedmiot zamówienia były fabrycznie nowe, nieużywane, posiadały wymagane parametry, określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (załączniku nr 1 do SWZ), znajdowały się w stanie nieuszkodzonym, technicznie sprawnym, kompletne i gotowe do użytkowania oraz spełniały wymagane polskim prawem normy. Zamawiający wyklucza dostawę powystawową. Pomoce dydaktyczne muszą posiadać dołączone niezbędne instrukcje i materiały dotyczące użytkowania – w języku polskim (jeżeli dotyczy), jak również stosowne certyfikaty, atesty, aprobaty dopuszczające do sprzedaży i użytkowania na terenie Polski. 6. Dostarczone pomoce dydaktyczne muszą być pełnowartościowe i wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami i standardami. 7. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz nie może być obciążony jakimikolwiek roszczeniami osób trzecich, nie może być przedmiotem zastawu, zastawu skarbowego, zajęcia w postępowaniu egzekucyjnym, jak również nie może wobec niego być podjęte jakiekolwiek inne działanie mogące skutkować zgłoszeniem jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 8. Pomoce dydaktyczne muszą spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz posiadać oznakowanie CE - Conformité Européenne lub równoważne, muszą być dopuszczone do użytkowania przez dzieci od lat 3. 9. Wykonawca przed przystąpieniem do dostawy przekaże Zamawiającemu, do akceptacji, informacje dotyczące zaoferowanych pomocy dydaktycznych (producent, model, opis techniczny/karta techniczna, wymagane prawem certyfikaty, atesty itp. (jeżeli były wymagane)). Zamawiający w terminie 5 dni zaakceptuje pomoce dydaktyczne do dostawy lub przekaże uwagi. Wykonawca może przystąpić do dostawy przedmiotu zamówienia po uzyskaniu akceptacji przez Zamawiającego. 10. Wykonawca, na co najmniej 2 dni przed planowaną dostawą, poinformuje o niej Zamawiającego wskazując daty oraz przewidywane godziny dostawy przedmiotu zamówienia. 11. Dostawa przedmiotu zamówienia nastąpi w dniach roboczych tj. poniedziałek - - piątek, w godzinach każdorazowo uzgodnionych z przedstawicielem Zamawiającego. 12. Zamówienie obejmuje również wszelkie badania dostarczonych elementów przedmiotu zamówienia w zakresie niezbędnym do oceny ich prawidłowego funkcjonowania, w tym podłączenie i uruchomienie (jeżeli dotyczy). 13. Wykonawca wykona zamówienie z uwzględnieniem zapisów SWZ, załącznika nr 1 do SWZ oraz umowy stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno-ruchowe w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik”
Numer referencyjny: ZP.271.1.26.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno-ruchowe w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik””. 2. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik”, dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027, Działanie 10.2 „Edukacja przedszkolna”, Priorytet X „Lepsza edukacja”. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności zakup pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno-ruchowe wraz z ich dostarczeniem do poszczególnych przedszkoli na terenie Miasta Kraśnik. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (wraz z wykazem przedszkoli, do których należy dostarczyć poszczególne pomoce dydaktyczne) zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pomoce dydaktyczne stanowiące przedmiot zamówienia były fabrycznie nowe, nieużywane, posiadały wymagane parametry, określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (załączniku nr 1 do SWZ), znajdowały się w stanie nieuszkodzonym, technicznie sprawnym, kompletne i gotowe do użytkowania oraz spełniały wymagane polskim prawem normy. Zamawiający wyklucza dostawę powystawową. Pomoce dydaktyczne muszą posiadać dołączone niezbędne instrukcje i materiały dotyczące użytkowania – w języku polskim (jeżeli dotyczy), jak również stosowne certyfikaty, atesty, aprobaty dopuszczające do sprzedaży i użytkowania na terenie Polski. 6. Dostarczone pomoce dydaktyczne muszą być pełnowartościowe i wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami i standardami. 7. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz nie może być obciążony jakimikolwiek roszczeniami osób trzecich, nie może być przedmiotem zastawu, zastawu skarbowego, zajęcia w postępowaniu egzekucyjnym, jak również nie może wobec niego być podjęte jakiekolwiek inne działanie mogące skutkować zgłoszeniem jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 8. Pomoce dydaktyczne muszą spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz posiadać oznakowanie CE - Conformité Européenne lub równoważne, muszą być dopuszczone do użytkowania przez dzieci od lat 3. 9. Wykonawca przed przystąpieniem do dostawy przekaże Zamawiającemu, do akceptacji, informacje dotyczące zaoferowanych pomocy dydaktycznych (producent, model, opis techniczny/karta techniczna, wymagane prawem certyfikaty, atesty itp. (jeżeli były wymagane)). Zamawiający w terminie 5 dni zaakceptuje pomoce dydaktyczne do dostawy lub przekaże uwagi. Wykonawca może przystąpić do dostawy przedmiotu zamówienia po uzyskaniu akceptacji przez Zamawiającego. 10. Wykonawca, na co najmniej 2 dni przed planowaną dostawą, poinformuje o niej Zamawiającego wskazując daty oraz przewidywane godziny dostawy przedmiotu zamówienia. 11. Dostawa przedmiotu zamówienia nastąpi w dniach roboczych tj. poniedziałek - - piątek, w godzinach każdorazowo uzgodnionych z przedstawicielem Zamawiającego. 12. Zamówienie obejmuje również wszelkie badania dostarczonych elementów przedmiotu zamówienia w zakresie niezbędnym do oceny ich prawidłowego funkcjonowania, w tym podłączenie i uruchomienie (jeżeli dotyczy). 13. Wykonawca wykona zamówienie z uwzględnieniem zapisów SWZ, załącznika nr 1 do SWZ oraz umowy stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pomoce dydaktyczne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.1.26.2026
Tytuł: Dostawa pomocy dydaktycznych na zajęcia taneczno--ruchowe w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik”
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe:
Data początkowa i końcowa realizacji zamówienia jest datą orientacyjną. Faktycznie datą początkową będzie dzień podpisania umowy, data końcowa to data po upływie 21 dni od daty podpisania umowy.
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 23-200
Miejscowość: Kraśnik
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Lubelski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-20 📅
Data końcowa: 2026-11-10 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (nazwa): Aspekt społeczny
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 89 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-21 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie po zakończeniu realizacji umowy i podpisaniu przez strony umowy protokołu odbioru przedmiotu umowy.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera projekt umowy, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Kraśnik
Krajowy numer rejestracyjny: 431019402
Adres pocztowy: ul. Lubelska 84
Kod pocztowy: 23-200
Miasto pocztowe: Kraśnik
Region: Lubelski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Biuro Zamówień Publicznych
E-mail: zp@krasnik.eu 📧
Telefon: +48 818251540 📞
URL: https://www.krasnik.eu/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f99d5e43-4300-4207-aac5-bde66a2b8243 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f99d5e43-4300-4207-aac5-bde66a2b8243 🌏
Identyfikator funduszy UE: Projekt nr FELU.10.02-IZ.00-0117/25
Więcej informacji na temat funduszy UE:
Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Nowa jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Kraśnik”, dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027, Działanie 10.2 „Edukacja przedszkolna”, Priorytet X „Lepsza edukacja”.
Pokaż więcej
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy eZamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email: zp@krasnik.eu (nie dotyczy składania ofert). 2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia (w tym minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia) określa Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulaminserwisu. oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Sposób komunikacji opisuje instrukcja: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Komunikacjawpostepowaniu5.1.pdf. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie eZamówienia ani logowania. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie eZamówienia oraz zalogowania się na Platformie eZamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie eZamówienia. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy eZamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22 ) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowejhttps://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w: 1) art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp, 2) w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. 3) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 514), 4) w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). 6. Informacje dotyczące dokumentów składanych przez wykonawców, którzy mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej znajdują się w dziale VIII ust. 2 pkt 1 lit. g i h SWZ. 7. Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/ konsorcja) znajduje się w dziale IX SWZ. 8. Dokumenty do złożenia wraz z ofertą zostały wskazane w dziale XII ust. 8 SWZ. 9. Dokumenty podmiotowe zostały wskazane w dziale VIII ust. 2 SWZ. 10. Opis dotyczący złożenia oferty: 1). Wykonawca może złożyć tylko po jednej ofercie na daną część zamówienia. 2). Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3). Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie eZamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. 4). Zalogowany wykonawca używając przycisku „Wypełnij” widocznego pod „Formularzem ofertowym” zobowiązany jest do zweryfikowania poprawności danych automatycznie pobranych przez system z jego konta i uzupełnienia pozostałych informacji dotyczących wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5). Następnie wykonawca powinien pobrać „Formularz ofertowy”, zapisać go na dysku komputera użytkownika, uzupełnić pozostałymi danymi wymaganymi przez Zamawiającego i ponownie zapisać na dysku komputera użytkownika oraz podpisać odpowiednim rodzajem podpisu elektronicznego, zgodnie z pkt 6. Uwaga! Nie należy zmieniać nazwy pliku nadanej przez Platformę eZamówienia. Zapisany „Formularz ofertowy” należy zawsze otwierać w programie Adobe Acrobat Reader DC – nie należy otwierać z poziomu przeglądarki internetowej. 6). Formularz ofertowy podpisuje się, pod rygorem nieważności, kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodne z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1.Środki ochrony prawnej przysługujące wykonawcy reguluje dział IX ustawy Pzp. Zamawiający poniżej przedstawia najistotniejsze informacje. 2. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 4. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy, 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. 6. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 8. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1. 9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-574724 (2026-08-18)