Dostawa przełączników sieciowych wraz z licencjami na potrzeby Polskiej Agencji Kosmicznej.
Polska Agencja Kosmiczna
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę przełączników sieciowych czterech różnych typów wraz z wyposażeniem i licencjami, spełniających wymagania minimalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ.
TerminDeadline 2026-10-05
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Gdański
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa przełączników sieciowych wraz z licencjami na potrzeby Polskiej Agencji Kosmicznej.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1076277.44 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Informacje dodatkowe:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 40 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Zamawiający wskazał, że wymaga, aby przedmiot zamówienia wykonany został w terminie 40 dni od dnia zawarcia Umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. W ramach Kryterium nr 2 Zamawiający przyzna dodatkowe punkty w zależności od deklaracji Wykonawcy w zakresie skrócenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający przyzna punkty w Kryterium nr 2 w sposób następujący: 1) za brak deklaracji skrócenia terminu wykonania zamówienia i wykonanie zamówienia w terminie do 40 dni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. – Zamawiający przyzna 0 pkt; 2) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 5 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 35 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 10 pkt; 3) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 10 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 30 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 20 pkt; 4) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 15 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 25 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 30 pkt; 5) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 20 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 20 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 40 pkt. UWAGA: a) W przypadku, jeżeli w Kryterium nr 2 Wykonawca nie dokona wyboru żadnej ze wskazanych przez Zamawiającego opcji, Zamawiający przyzna w tym kryterium 0 pkt. b) W przypadku, jeżeli w Kryterium nr 2 Wykonawca dokona wyboru więcej niż jednej ze wskazanych przez Zamawiającego opcji, Zamawiający przyzna najniższą liczbę punktów, możliwą spośród wybranych przez Wykonawcę i poprawi ofertę Wykonawcy w ww. zakresie, jako inną omyłkę określoną w określoną w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy.
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-05 12:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polska Agencja Kosmiczna
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Oddział Terenowy w Warszawie, ul. Prosta 70, 00-838 Warszawa
Adres pocztowy: Trzy Lipy
3
Kod pocztowy: 80-172
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Oddział Terenowy w Warszawie, ul. Puławska 17, 00-838 Warszawa
E-mail: zamowienia@polsa.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 380-15-50 📞
Fax: +48 22 380-15-50 📠
URL: https://polsa.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sprawy gospodarcze i finansowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Postępu
17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: iod.kio@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 (22) 458 78 01 📞
Fax: +48 (22) 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: 10 dni
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-599829 (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa przełączników sieciowych wraz z licencjami na potrzeby Polskiej Agencji Kosmicznej.
Numer referencyjny:
BO/14/2026
Krótki opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę przełączników sieciowych czterech różnych typów wraz z wyposażeniem i licencjami, spełniających wymagania minimalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1076277.44 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
BO/14/2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Informacje dodatkowe:
I. Ofertę stanowią niżej wymienione formularze i dokumenty, przy czym załączniki do SWZ Zamawiający udostępnia na platformie zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/polsa:
1. wypełniony Formularz „OFERTA”, - zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ, wraz z dołączoną, wypełnioną i podpisaną Specyfikacją techniczną – stanowiącą Załącznik do Formularza oferty;
2. Pełnomocnictwo do podpisania oferty – W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi być załączone pełnomocnictwo na zasadach określonych w SWZ. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (Rozdział XVI pkt 2 ppkt 15).
3. Wypełniony formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ – zawierający wymagane oświadczenia określone w SWZ. Wykonawca może także skorzystać z elektronicznego narzędzia wypełniania JEDZ: JEDZ (uzp.gov.pl): www.espd.uzp.gov.pl.
Uwaga!
a) Wykonawca wypełniając formularz JEDZ:
i. część I (Informacje dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia oraz instytucji zamawiającego lub podmiotu zamawiającego) - wypełnia ją obowiązkowo,
ii. część II (Informacje dotyczące wykonawcy) - wypełnia ją obowiązkowo w zakresie stosownym do wymagań określonych przez Zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu,
UWAGA: Informację o certyfikacie wykonawca zamieszcza w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające:
• identyfikację certyfikatu; • ustalenie podmiotu certyfikującego; • odnalezienie certyfikatu w bazie; • ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać.
iii. w zakresie części III (Podstawy wykluczenia) wykonawca wypełnia pola, wskazane przez zamawiającego w zamieszczonym pliku formularza JEDZ,
UWAGA: W związku z tym, że podstawa wykluczenia wskazana w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, stanowi krajową podstawę wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcy składają wstępne oświadczenie w zakresie tej podstawy w ramach części III D formularza.
iv. część IV (Kryteria kwalifikacji): Zamawiający nie wymaga wypełnienia Części IV dokumentu JEDZ, z uwagi na brak określonych warunków udziału.
v. część V formularza JEDZ nie dotyczy trybu przetargu nieograniczonego, wobec czego wykonawca nie wypełnia tej części formularza,
vi. część VI (Oświadczenia końcowe) wykonawca uzupełnia obowiązkowo.
Uwaga:
W przypadku Wykonawców występujących wspólnie formularz JEDZ składa każdy z Wykonawców w zakresie braku/bądź istnienia podstaw wykluczenia danego Wykonawcy. W odniesieniu do podwykonawców: Zamawiający nie będzie wymagał odrębnego formularza JEDZ dla podwykonawcy oraz nie będzie weryfikował/badał postaw wykluczenia wskazanych podwykonawców.
4. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zgodne w treści ze wzorem, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
Uwaga: W przypadku Wykonawców występujących wspólnie ww. oświadczenie składa oddzielnie każdy z Wykonawców - w zakresie braku/bądź istnienia podstaw wykluczenia danego Wykonawcy.
5. wyjaśnienia mające wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w przypadku zastrzeżenia części oferty jako tajemnica przedsiębiorstwa na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy Pzp;
II. Podstawy wykluczenia:
1. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
2. Zamawiający przewiduje wykluczenie z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp.
3. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. Zamawiający będzie badał potencjalnych wykonawców pod kątem obecności na liście osób i podmiotów objętych sankcjami, znajdującej się pod adresem: https://www.gov.pl/web/mswia/lista-osob-i-podmiotow-objetych-sankcjami.
4. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia (art. 110 ust. 1 ustawy).
5. W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawie okoliczności, o których mowa w pkt 3, Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy. Zaistnienie przesłanki wykluczenia będzie weryfikowane na podstawie oświadczeń składanych wraz z ofertą oraz ogólnodostępnych baz danych zgodnie z informacją podaną przez Urząd Zamówień Publicznych (patrz: Stosowanie unijnego zakazu udziału wykonawców rosyjskich w zamówieniach - Urząd Zamówień Publicznych (uzp.gov.pl).
6. Niepodleganie wykluczeniu w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w :
1) art. 108 ust. 1 pkt 1)-5) ustawy Pzp,
2) art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp,
Wykonawca może potwierdzić:
1) podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale XV pkt 2 SWZ, składanymi na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp lub
2) ważnym certyfikatem wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie danej podstawy wykluczenia, a dane zawarte w oświadczeniu JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie.
7. Niepodleganie wykluczeniu w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w:
1) art. 108 ust. 1 pkt 6) ustawy Pzp,
2) art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014, str. 1) - o ile w tym zakresie przewidziano obowiązek złożenia podmiotowych środków dowodowych, wskazanych w pkt 3, Wykonawca może potwierdzić wyłącznie podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale XV pkt 2 SWZ, składanymi na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp.
8. Zgodnie z art. 16a ustawy Pzp, w zakresie objętym Porozumieniem Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innymi umowami międzynarodowymi gwarantującymi na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, Zamawiający zapewnia wykonawcom pochodzącym z państw trzecich będących stronami tego porozumienia lub tych umów międzynarodowych oraz robotom budowlanym, dostawom i usługom pochodzącym z tych państw takie samo traktowanie jak traktowanie wykonawców pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej.
9. Zamawiający informuje, że:
1) o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”
2) o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy wspólnie z wykonawcami pochodzącymi z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”;
3) wykonawcy nie mogą polegać na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”;
4) wykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”;
5) podwykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”.
III. 1. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało:
1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
2. Niespełnienie wymagania, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1) lub 2), skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 odpowiednio pkt 17) lub pkt 19). ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 40 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Zamawiający wskazał, że wymaga, aby przedmiot zamówienia wykonany został w terminie 40 dni od dnia zawarcia Umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. W ramach Kryterium nr 2 Zamawiający przyzna dodatkowe punkty w zależności od deklaracji Wykonawcy w zakresie skrócenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający przyzna punkty w Kryterium nr 2 w sposób następujący: 1) za brak deklaracji skrócenia terminu wykonania zamówienia i wykonanie zamówienia w terminie do 40 dni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. – Zamawiający przyzna 0 pkt; 2) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 5 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 35 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 10 pkt; 3) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 10 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 30 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 20 pkt; 4) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 15 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 25 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 30 pkt; 5) za zadeklarowanie skrócenia terminu wykonania zamówienia o 20 dni i wykonanie zamówienia w terminie do 20 dni od zawarcia umowy, jednak nie później niż 15 grudnia 2026 r., z zależności od tego, który z terminów nastąpi jako pierwszy, z zastrzeżeniem, że dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego wykonana zostanie w terminie do 1 grudnia 2026 r. - Zamawiający przyzna 40 pkt. UWAGA: a) W przypadku, jeżeli w Kryterium nr 2 Wykonawca nie dokona wyboru żadnej ze wskazanych przez Zamawiającego opcji, Zamawiający przyzna w tym kryterium 0 pkt. b) W przypadku, jeżeli w Kryterium nr 2 Wykonawca dokona wyboru więcej niż jednej ze wskazanych przez Zamawiającego opcji, Zamawiający przyzna najniższą liczbę punktów, możliwą spośród wybranych przez Wykonawcę i poprawi ofertę Wykonawcy w ww. zakresie, jako inną omyłkę określoną w określoną w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy.
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-05 12:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Na podstawie art. 97 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium.
2. Zamawiający wymaga, aby wadium wniesione zostało przed upływem terminu składania ofert: w kwocie 16.000,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy złotych i 00/100) i utrzymane zostało nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
3. Wadium wniesione w pieniądzu będzie wniesione skutecznie, jeżeli rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany kwotą wadium przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Polskiej Agencji Kosmicznej: Bank Gospodarstwa Krajowego 07 1130 1121 0006 5626 6320 0003 z dopiskiem „wadium - numer sprawy: BO/14/2026"
5. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 5 ppkt 2)-4), Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu.
7. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż w pieniądzu, z treści gwarancji i poręczeń musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze żądanie Zamawiającego (beneficjenta) zobowiązanie Gwaranta do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium w okolicznościach skutkujących zatrzymaniem wadium określonych w art. 98 ust. 6 ustawy.
8. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3, zostanie odrzucona.
9. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności:
1) upływu terminu związania ofertą, chyba, że Wykonawca przedłużył termin związania ofertą i jednocześnie przedłużył okresu ważności wadium albo wniósł nowe wadium na przedłużony okres związania ofertą.
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
10. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku przez Wykonawcę zwraca wadium Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
11. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w pkt 10, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej.
12. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2–4, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli:
1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej;
2) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, którego oferta została wybrana.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polska Agencja Kosmiczna
Krajowy numer rejestracyjny:
9571077443
Departament: Oddział Terenowy w Warszawie, ul. Prosta 70, 00-838 Warszawa
Adres pocztowy: Trzy Lipy
3
Kod pocztowy: 80-172
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Oddział Terenowy w Warszawie, ul. Puławska 17, 00-838 Warszawa
E-mail: zamowienia@polsa.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 380-15-50 📞
Fax: +48 22 380-15-50 📠
URL: https://polsa.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sprawy gospodarcze i finansowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/polsa/proceedings 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Postępu
17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: iod.kio@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 (22) 458 78 01 📞
Fax: +48 (22) 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: 10 dni
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-599829 (2026-08-28)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny (>20 nowe zamówienia)