Dostawa radiotelefonów TETRA z szyfrowaniem TEA2 wraz z uzupełniającym sprzętem i oprogramowaniem oraz osprzętu PTT do zestawów podkaskowych.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

1. Zamawiającym jest: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Adres: Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 10-575 Olsztyn Regon: 0000514319 NIP: 7391264792 2. Pełnomocnikiem działającym w imieniu Zamawiającego jest: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Adres: 10-521 Olsztyn, ul. Partyzantów 6/8 Regon: 510064784 NIP: 7390206611, tel. +48 47 731-52-00; e-mail: zamowienia@ol.policja.gov.pl; strona internetowa Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl; strona internetowa Platformy e-zamowienia: www.ezamowienia.gov.pl 3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa radiotelefonów TETRA z szyfrowaniem TEA2 wraz z uzupełniającym sprzętem i oprogramowaniem oraz osprzętu PTT do zestawów podkaskowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania częściowe: Zadanie nr 1 - dostawa cyfrowych radiotelefonów nasobnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA-630 szt.; Zadanie nr 2 - dostawa cyfrowych radiotelefonów przewoźnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA- 160 szt.; Zadanie nr 3 - dostawa cyfrowych radiotelefonów biurkowych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA- 36 szt.; Zadanie nr 4 - dostawa przycisków taktycznych PTT 50 mm.- 30 szt. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa radiotelefonów TETRA z szyfrowaniem TEA2 wraz z uzupełniającym sprzętem i oprogramowaniem oraz osprzętu PTT do zestawów podkaskowych.
Numer referencyjny: Z-t-P/23/2026
Krótki opis:
1. Zamawiającym jest: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Adres: Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 10-575 Olsztyn Regon: 0000514319 NIP: 7391264792 2. Pełnomocnikiem działającym w imieniu Zamawiającego jest: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Adres: 10-521 Olsztyn, ul. Partyzantów 6/8 Regon: 510064784 NIP: 7390206611, tel. +48 47 731-52-00; e-mail: zamowienia@ol.policja.gov.pl; strona internetowa Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl; strona internetowa Platformy e-zamowienia: www.ezamowienia.gov.pl 3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa radiotelefonów TETRA z szyfrowaniem TEA2 wraz z uzupełniającym sprzętem i oprogramowaniem oraz osprzętu PTT do zestawów podkaskowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania częściowe: Zadanie nr 1 - dostawa cyfrowych radiotelefonów nasobnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA-630 szt.; Zadanie nr 2 - dostawa cyfrowych radiotelefonów przewoźnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA- 160 szt.; Zadanie nr 3 - dostawa cyfrowych radiotelefonów biurkowych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA- 36 szt.; Zadanie nr 4 - dostawa przycisków taktycznych PTT 50 mm.- 30 szt. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Radiotelefony 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Z-t-P/23/2026, Zadanie nr 1
Tytuł: Dostawa cyfrowych radiotelefonów nasobnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA.
Ilość: 630 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 630 szt. cyfrowych radiotelefonów nasobnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Kod pocztowy: 10-049
Miejscowość: Olsztyn
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Olsztyński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-26 📅
Data końcowa: 2026-12-07 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Z-t-P/23/2026, Zadanie nr 2
Tytuł: Dostawa cyfrowych radiotelefonów przewoźnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA.
Ilość: 160 sztuka
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 160 szt. cyfrowych radiotelefonów przewoźnych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Z-t-P/23/2026, Zadanie nr 3
Ilość: 36 sztuka
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 160 szt. cyfrowych radiotelefonów biurkowych z szyfrowaną łącznością cyfrową TETRA. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Z-t-P/23/2026, Zadanie nr 4
Tytuł: Dostawa przycisków taktycznych PTT 50 mm.
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 30 szt. przycisków taktycznych PTT 50 mm. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Produkty/usługi: Części sprzętu radiowego i radarowego 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsce realizacji zamówienia – dostawa do Magazynu Wydziału Zaopatrzenia KWP w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 3, Olsztyn, budynek nr 27
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Części sprzętu radiowego i radarowego 📦
Opis
Adres pocztowy: ul. Pstrowskiego 3

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 08:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Otwarcie ofert zostanie dokonane w siedzibie Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego, w pok. 218 za pośrednictwem Platformy UZP pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl . Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie eZamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7b487a9-224b-485e-acdb-0b3b9138890d. Otwarcie ofert nastąpi poprzez ich odszyfrowanie i otwarcie tj. upublicznienie na Platformie e-Zamówienia Załączników (Ofert). Informacja z otwarcia Ofert będzie opublikowana w zakładce „Dokumenty postępowania” i zawierać będzie informacje określone w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-28 08:15:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Informacje dodatkowe:
Otwarcie ofert zostanie dokonane w siedzibie Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego, w pok. 218 za pośrednictwem Platformy UZP pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl . Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie eZamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7b487a9-224b-485e-acdb-0b3b9138890d. Otwarcie ofert nastąpi poprzez ich odszyfrowanie i otwarcie tj. upublicznienie na Platformie e-Zamówienia Załączników (Ofert). Informacja z otwarcia Ofert będzie opublikowana w zakładce „Dokumenty postępowania” i zawierać będzie informacje określone w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-14 00:00:00 📅

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
Przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt
6 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
1 lit. c i art. 108 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wymienionych w art. 228-230a lub 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy o sporcie lub art. 54 ust. 1-4 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Kategoria ta dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciw wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277 d lub przestępstwo skarbowe. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp, jeśli osoby występujące po jego stronie Zamawiającego zostały ukarane za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za w/w przestępstwo. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Pokaż więcej
Przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz 109 ust. 1 pkt 1ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego
Pokaż więcej
1) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp; 2) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; 3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 514); 4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014 r., str. 1), dalej zwanym rozporządzeniem Rady (UE) 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022 r., str. 1) oraz uzupełnionym rozporządzeniem (UE) 2025/2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025/2033 z dn. 23 października 2025 r.).. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Pokaż więcej
Przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Podstawa wykluczenia wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. - o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Pokaż więcej
Przesłanka wykluczenia wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy
Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.
Pzp, która dotyczy przestępstwa przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną, czyli przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o których mowa w art. 115 par. 20 Kodeksu karnego Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ. Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego
Przesłanka wykluczenia określona w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wskazane w SWZ Szczegóły zawarte są w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania przetargowego.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Warmińsko-mazurski urząd wojewódzki w olsztynie
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 7391264792
Adres pocztowy: Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9
Kod pocztowy: 10-575
Miasto pocztowe: Olsztyn
Region: Olsztyński 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Warmińsko-mazurski urząd wojewódzki w olsztynie
E-mail: sekrzo@uw.olsztyn.pl 📧
Telefon: +48 895232779 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7b487a9-224b-485e-acdb-0b3b9138890d 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7b487a9-224b-485e-acdb-0b3b9138890d 🌏
Nazwa: Korespondencja między Wykonawcami a Pełnomocnikiem działającym w imieniu Zamawiającego odbywa się za pośrednictwem Platformy e-zamowienia: www.ezamowienia.gov.pl oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem:zamowienia@ol.policja.gov.pl z wyłączeniem składania ofert.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli środki, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane w niezbędnym terminie. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy UZP: https://ezamowienia.gov.pl . Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę , podpisując ją kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 4. Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1)Interaktywny Formularz ofertowy – wypełniony i złożony według zasad opisanych w Pkt. 26 SWZ 2)Formularz cenowy odpowiednio do każdego zadania częściowego, sporządzony zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 3/1-4 do SWZ. Ponadto do oferty należy załączyć: 3)Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – wypełniony i podpisany przez osobę uprawnioną 4)(jeżeli dotyczy) Formularz oświadczenia o podwykonawstwie, sporządzony zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 8 do SWZ 5)(jeżeli dotyczy). Formularz upoważnienia, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 9 do SWZ 6) Oświadczenie – wypełnione i złożone zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 10 do SWZ potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz uzupełnionym rozporządzeniem (UE) 2025 /2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025/2033 z dn. 23 października 2025 r.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 7)(jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli ofertę i oświadczenia składa w imieniu Wykonawcy pełnomocnik 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 16 Pzp. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej rozporządzenie 2022/576 oraz uzupełnionym rozporządzeniem (UE) 2025/2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025/2033 z dn. 23 października 2025 r.) 7. Na wezwanie Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie złożyć w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia i potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oświadczenia lub dokumenty, o których mowa w §2 ust. 1 pkt. 1) lit. a) – b), §2 ust. 1 pkt. 2), §2 ust. 1 pkt. 7) lit. a) – d) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz uzupełnionego rozporządzenia (UE) 2025/2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025 /2033 z dn. 23 października 2025 r.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz §7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dn. 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa powyżej. Dokument, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5262883664
Departament: Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej
Adres pocztowy: ul. Hoża 76/78
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sp@prokuratoria.gov.pl 📧
Telefon: +48 226958504 📞
URL: https://www.gov.pl/web/prokuratoria 🌏
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5262239325
Departament: Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej . Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej lub 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. Szczegółowe informacje w zakresie środków ochrony prawnej, znajdują się w ustawie Prawo zamówień publicznych w Dziale IX Środki ochrony prawnej.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 163-585453 (2026-08-24)