Dostawa samochodów ciężarowych o DMC do 3,5 tony dla TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie

Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie

Przedmiotem Zamówienia jest dostawa samochodów ciężarowych o DMC do 3,5 tony dla TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wskazany w SWZ.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-05-18. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-04-09.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-04-09 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-05-14 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-21 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-04-09)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa samochodów ciężarowych o DMC do 3,5 tony dla TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie
Numer referencyjny: PZP/TD-OBD/02358/2026
Krótki opis:
Przedmiotem Zamówienia jest dostawa samochodów ciężarowych o DMC do 3,5 tony dla TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wskazany w SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Lekkie samochody półciężarowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 1
Tytuł: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 1
Opis zamówienia:
Dostawa 7 szt. samochodów ciężarowych o DMC do 3,5t z napędem 4x4, nadwozie typu Furgon (3 - osobowy).
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie ul. Małobądzka 141 – Dział Transportu ul. 11 Listopada 24, 41-300 Dąbrowa Górnicza.
Miejscowość: Będzin
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Czas trwania: 8 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 2
Tytuł: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 2
Opis zamówienia:
Dostawa 4 szt. samochodów ciężarowych o DMC do 3,5t z napędem 4x4, nadwozie typu Furgon (6 - osobowy).
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 3
Tytuł: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 3
Opis zamówienia:
Dostawa 2 szt. samochodów ciężarowych o DMC do ok. 2,5 tony, z napędem 4x2, nadwozie typu VAN/KOMBI (5 - osobowy).
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 4
Tytuł: PZP/TD-OBD/02358/2026 - Zadanie nr 4
Opis zamówienia:
Dostawa 2 szt. samochodów ciężarowych o DMC do ok. 2,5 tony, z napędem 4x2, nadwozie typu VAN (2 - osobowy).
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie - Dział Transportu ul. 11 Listopada 24, 41-300 Dąbrowa Górnicza.
Adres pocztowy: ul. Małobądzka 141
Kod pocztowy: 42-500

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Główne aspekty procedury:
Zamawiający skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 PZP, tj. dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-18 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-18 12:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie nastąpi na Platformie zakupowej Grupy TAURON: https://www.swoz.tauron.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-05-18 12:10:00 📅
Miejsce:
Otwarcie nastąpi na Platformie zakupowej Grupy TAURON: https://www.swoz.tauron.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wyboru oferty Wykonawców występujących wspólnie, przed zawarciem Umowy Zamawiający może żądać umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Termin płatności - 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Szczegóły zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 9 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Szczegółowo opisane w SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie
Krajowy numer rejestracyjny: 6110202860
Adres pocztowy: ul. Małobądzka 141
Kod pocztowy: 42-500
Miasto pocztowe: Będzin
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Td
E-mail: dariusz.moskal@tauron-dystrybucja.pl 📧
Telefon: +48 572 906 981 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://www.swoz.tauron.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://www.swoz.tauron.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Departament: Departament Odwołań
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom i innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego PZP, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 505 i nast. PZP (Dział IX), tj. odwołanie oraz skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 070-245251 (2026-04-09)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-05-14)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-01 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-01 12:10:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-06-01 12:10:00 📅

Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Zamawiający dokonał zmiany terminu składania ofert z dnia 18.05.2026 roku na dzień 01.06.2026 roku do godz. 12:00.
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Dokumenty zamówienia zmieniono w dniu
Data zmiany dokumentów zamówienia: 2026-05-15 📅
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania ofert.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 245251-2026
Źródło: OJS 2026/S 094-338366 (2026-05-14)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-21)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1 763 000 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 1 190 000 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 908 600 💰

Udzielenie zamówienia

1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: Umowa - Zadanie nr 1
Data zawarcia umowy: 2026-08-10 📅
Tytuł: Zadanie nr 1 – Dostawa 7 szt. samochodów ciężarowych o DMC do 3,5t z napędem 4x4, nadwozie typu Furgon (3 - osobowy).
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 1 190 000 💰
Najniższa oferta: 908 600 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 908 600 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty: Oferta najkorzystniejsza - Zadanie nr 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Kraj pochodzenia produktu lub usługi: Polska 🇵🇱
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Zadanie nr 1 - CITY CAR Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: CITY CAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny: 9542192029
Departament: CITY CAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Adres pocztowy: ul. Dąbrowskiego 26
Kod pocztowy: 44-100
Miasto pocztowe: Gliwice
Region: Gliwicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: CITY CAR Sp. z o.o.
E-mail: biuro@citycar.com.pl 📧
Telefon: +48323324444 📞
URL: https://www.ford.citycar.com.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.ford.citycar.com.pl/ 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie

2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 760 000 💰
Najniższa oferta: 538 800 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 538 800 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta najkorzystniejsza - Zadanie nr 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Zadanie nr 2 - CITY CAR Sp. z o.o.

3️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 209 800 💰
Najniższa oferta: 164 200 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 164 200 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta najkorzystniejsza - Zadanie nr 3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Zadanie nr 3 - MM CARS Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: MM CARS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny: 9542461883
Departament: MM CARS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Adres pocztowy: ul. Lotnisko 81
Kod pocztowy: 40-271
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Punkt kontaktowy: MM CARS Sp. z o.o.
E-mail: a.nikiel@mmcars.pl 📧
Telefon: +48327873333 📞
URL: https://mmcars.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://mmcars.pl/ 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże

4️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 190 000 💰
Najniższa oferta: 151 400 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 151 400 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta najkorzystniejsza - Zadanie nr 4
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Zadanie nr 4 - MM CARS Sp. z o.o.
Źródło: OJS 2026/S 162-583381 (2026-08-21)