Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku
Ochotnicza Straż Pożarna w Domecku
Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
TerminDeadline 2026-09-16
Kto? Co?- • Pojazdy służb ratowniczych › Wozy strażackie
- • Urządzenia awaryjne i zabezpieczające › Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Opolskie › Opolski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-14 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku
Numer referencyjny:
Krótki opis: Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wozy strażackie 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Dodatkowe produkty/usługi: Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
📦
Miejscowość: Domecko
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Opolski 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji na pojazd bazowy 24 m-ce – 1 pkt 36 m-cy – 5 pkt 48 m-cy – 10 pkt 60 m-cy – 20 pkt 1) Wykonawca w formularzu ofertowym – załącznik nr 2 do SWZ, wskazuje okres gwarancji jakim objęty zostanie oferowany pojazd. 2) Punktacja w niniejszym kryterium zostanie przyznana na podstawie powyższej tabeli oraz oświadczenia wykonawcy. 3) Jeżeli wykonawca nie poda okresu gwarancji, zamawiający przyjmuje, że pojazd nie posiada okresu gwarancji i oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 4) Jeżeli wykonawca poda inny okresu gwarancji niż został określony przez Zamawiającego, Zamawiający przyjmie, że oferta nie odpowiada treści SWZ i zostanie odrzucona. 5) Jeżeli wykonawca poda okres gwarancji krótszy niż 24 m-ce jego oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 6) Jeżeli wykonawca zaoferuje okres gwarancji dłuższy niż 60 m-cy lat jego oferta otrzyma maksymalną liczbę punktów w przedmiotowym kryterium.
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji na zabudowę 24 m-ce – 1 pkt 36 m-cy – 5 pkt 48 m-cy – 10 pkt 60 m-cy – 20 pkt 1) Wykonawca w formularzu ofertowym – załącznik nr 2 do SWZ, wskazuje okres gwarancji jakim objęty zostanie oferowany pojazd. 2) Punktacja w niniejszym kryterium zostanie przyznana na podstawie powyższej tabeli oraz oświadczenia wykonawcy. 3) Jeżeli wykonawca nie poda okresu gwarancji, zamawiający przyjmuje, że pojazd nie posiada okresu gwarancji i oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 4) Jeżeli wykonawca poda inny okresu gwarancji niż został określony przez Zamawiającego, Zamawiający przyjmie, że oferta nie odpowiada treści SWZ i zostanie odrzucona. 5) Jeżeli wykonawca poda okres gwarancji krótszy niż 24 m-ce jego oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 6) Jeżeli wykonawca zaoferuje okres gwarancji dłuższy niż 60 m-cy lat jego oferta otrzyma maksymalną liczbę punktów w przedmiotowym kryterium.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Kod pocztowy: 46-070
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-16 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-16 09:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-16 09:05:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Informacje dodatkowe:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-02 23:59:59 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Ochotnicza Straż Pożarna w Domecku
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Opolska,
Kod pocztowy: 46-070
Miasto pocztowe: Domecko
Region: Opolski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: osp.domecko@o2.pl 📧
Telefon: +48506639225 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1986efa3-0b67-452b-b15e-c426be35e72f 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1986efa3-0b67-452b-b15e-c426be35e72f 🌏
ID dokumentu z przepisami pracy:
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 158-570863 (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku
Numer referencyjny:
OSP.01.2026
Krótki opis: Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wozy strażackie 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
OSP.01.2026
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
3.2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Wyciąg z opisu przedmiotu zamówienia:
Podstawowe wymagania, jakie powinien spełniać oferowany samochód
o Musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r.„Prawo o ruchu drogowym” (Dz.U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi.
o Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002, z 2010 r. poz. 553 z 2018 r. poz. 984 oraz z 2022 r. poz. 2282)
o Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz.594).
o Samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z późn. zm. .
o Musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB w Józefowie k/Otwocka. Na dzień składania ofert dostarczyć do dokumentacji przetargowej kopię aktualnego świadectwa.
o Musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia.
o Musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2
o Pojazd oraz podwozie fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2024, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta.
Samochód musi spełniać wymagania dla klasy średniej M (wg PN-EN 1846-2).
Samochód kategorii 2 - uterenowionej (wg PN-EN 1846-1) – nie dopuszcza się innej kategorii pojazdów ze względu na specyfikę terenu i działań jednostki.
Podwozie z kabiną
Masa całkowita pojazdu gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) nie może przekroczyć 16 000 kg.
Pojazd gotowy do akcji (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) powinien mieć:
o Kąt natarcia: min. 27º,
o Kąt zejścia: min. 25º,
o Prześwit pod osiami: min. 300 mm,
o Wysokość całkowita pojazdu: max. 3300 mm (z drabiną dwuprzęsłową),
o Długość całkowita: max 8300 mm,
o Kąt rampowy: min. 24º,
o Nie dopuszcza się innych wartości ze względu na specyfikę terenu na jakim będą prowadzone działania jednostki,
o Wszystkie parametry wskazane w aktualnym świadectwie dopuszczenia CNBOP.
Rezerwa masy pojazdu gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) w stosunku do dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu określonej przez producenta (liczone do tzw. DMC technicznej) min. 12 %.
Nie dopuszcza się mniejszej wartości z uwagi na działania pojazdu w trudnych warunkach terenowych.
Układ napędowy pojazdu składa się z:
o stałego napędu na wszystkie osie (nie dopuszcza się rozłączanego napędu osi przedniej),
o skrzyni redukcyjnej,
o możliwość blokady mechanizmów każdej osi,
o zwolnice w piastach,
Koła i ogumienie: koła pojedyncze na przedniej osi, na tylnej bliźniacze o nośności dostosowanej do nacisku koła oraz do max. prędkości pojazdu, z bieżnikiem uniwersalnym wielosezonowym, wszystkie tego samego rodzaju.
Silnik o zapłonie samoczynnym przystosowanym do ciągłej pracy
Minimalna moc silnika: 210 kW.
Minimalny moment obrotowy 1050 Nm
Silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6.
Mechaniczna skrzynia biegów z maksymalnym układem biegów 6+1 (wsteczny). Nie dopuszcza się innego rodzaju skrzyni biegów
Ponadto pojazd wyposażony w
o hamulce tarczowe na wszystkich osiach.
o system ABS.
o zawieszenie mechaniczne osi przedniej i tylnej
o hamulec wydechowy o mocy min. 120kW
o system automatycznego „wypalania” filtra DPF z możliwością wyłączenia trybu automatycznego i przeprowadzenia procesu „wypalania” w dowolnym czasie ręcznie. Układ ten ma być wyposażony w wskaźnik poziomu zanieczyszczenia filtra
Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, z szkieletem z blachy cynkowanej zapewniająca dostęp do silnika z systemem zabezpieczającym przed jej przypadkowym odchyleniem w czasie jazdy, o układzie miejsc 1 + 1 + 4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy). Podłoga kabiny musi mieć powierzchnię antypoślizgową. Wyklucza się możliwość zastosowania kabiny załogowej osiągniętej poprzez skręcenie/sklejenie kabiny dziennej z modułem kabiny brygadowej.
Kabina wyposażona minimum w:
o indywidualne oświetlenie dla pozycji dowódcy,
o poprzeczny uchwyt do trzymania dla załogi w tylnej części kabiny,
o szafkę kabinową na drobny sprzęt dla załogi
o elektrycznie sterowane szyby we wszystkich drzwiach kabiny,
o lusterko krawężnikowe z prawej strony,
o lusterko rampowe – dojazdowe, przednie,
o zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną w górnej części kabiny,
o informację o włączonym/wyłączonym ogrzewaniu postojowym kabiny
o fabryczne radio ze złączem AUX oraz USB
o mocowanie 4 szt. aparatów ochrony dróg oddechowych (ODO) umożliwiające samodzielne ich zakładanie bez zdejmowania ze stelaża wraz z miejscem na maskę ODO. Mocowanie 2 sztuk aparatów ODO (dla dowódcy i kierowcy) w zabudowie na wysuwanym panelu w przedniej części zabudowy wraz z mocowaniem 2 sztuk butli zapasowych
...
Pokaż więcej
Miejscowość: Domecko
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Opolski 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji na pojazd bazowy 24 m-ce – 1 pkt 36 m-cy – 5 pkt 48 m-cy – 10 pkt 60 m-cy – 20 pkt 1) Wykonawca w formularzu ofertowym – załącznik nr 2 do SWZ, wskazuje okres gwarancji jakim objęty zostanie oferowany pojazd. 2) Punktacja w niniejszym kryterium zostanie przyznana na podstawie powyższej tabeli oraz oświadczenia wykonawcy. 3) Jeżeli wykonawca nie poda okresu gwarancji, zamawiający przyjmuje, że pojazd nie posiada okresu gwarancji i oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 4) Jeżeli wykonawca poda inny okresu gwarancji niż został określony przez Zamawiającego, Zamawiający przyjmie, że oferta nie odpowiada treści SWZ i zostanie odrzucona. 5) Jeżeli wykonawca poda okres gwarancji krótszy niż 24 m-ce jego oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 6) Jeżeli wykonawca zaoferuje okres gwarancji dłuższy niż 60 m-cy lat jego oferta otrzyma maksymalną liczbę punktów w przedmiotowym kryterium.
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji na zabudowę 24 m-ce – 1 pkt 36 m-cy – 5 pkt 48 m-cy – 10 pkt 60 m-cy – 20 pkt 1) Wykonawca w formularzu ofertowym – załącznik nr 2 do SWZ, wskazuje okres gwarancji jakim objęty zostanie oferowany pojazd. 2) Punktacja w niniejszym kryterium zostanie przyznana na podstawie powyższej tabeli oraz oświadczenia wykonawcy. 3) Jeżeli wykonawca nie poda okresu gwarancji, zamawiający przyjmuje, że pojazd nie posiada okresu gwarancji i oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 4) Jeżeli wykonawca poda inny okresu gwarancji niż został określony przez Zamawiającego, Zamawiający przyjmie, że oferta nie odpowiada treści SWZ i zostanie odrzucona. 5) Jeżeli wykonawca poda okres gwarancji krótszy niż 24 m-ce jego oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. 6) Jeżeli wykonawca zaoferuje okres gwarancji dłuższy niż 60 m-cy lat jego oferta otrzyma maksymalną liczbę punktów w przedmiotowym kryterium.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Kod pocztowy: 46-070
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-16 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-16 09:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
15.4. Otwarcie ofert jest niejawne i nastąpi za pomocą platformy zakupowej, o której mowa w pkt 15.1.
15.5. Otwarcie ofert następuje poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego na platformie zakupowej.
15.6. Zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
15.7. Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postepowania informację o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte,
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
15.8. W przypadku wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym
przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
15.9. Oferta złożona po terminie zostanie odrzucona zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 1 Pzp.
15.10. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
13.1. Wykonawca jest związany ofertą 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert przy czym pierwszym dniem związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, tj. do dnia 13.12.2026 roku.
13.2. W przypadku gdy wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpi przed upływem terminu związania ofertą określonego w dokumentach zamówienia, zamawiający przed upływem terminu związania ofertą zwraca się jednokrotnie do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o wskazywany przez niego okres, nie dłuższy niż 60 dni.
13.3. Przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa wyżej, wymaga złożenia przez wykonawcę pisemnego oświadczenia (zgodnie z wytycznymi w rozdziale XI) o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
13.4. W przypadku, gdy zamawiający żąda wniesienia wadium, przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w pkt 13.3, następuje wraz z przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
13.5. Jeżeli termin związania ofertą upłynie przed wyborem najkorzystniejszej oferty, zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia w wyznaczonym przez zamawiającego terminie pisemnej zgody na wybór jego oferty. W przypadku braku zgody zamawiający zwraca się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
14.1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SWZ. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
14.2. Oferta zostanie sporządzona zgodnie z treścią Formularza Ofertowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym.
Pokaż więcej
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-16 09:05:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Informacje dodatkowe:
15.4. Otwarcie ofert jest niejawne i nastąpi za pomocą platformy zakupowej, o której mowa w pkt 15.1.
15.5. Otwarcie ofert następuje poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego na platformie zakupowej.
15.6. Zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
15.7. Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postepowania informację o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte,
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
15.8. W przypadku wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym
przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
15.9. Oferta złożona po terminie zostanie odrzucona zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 1 Pzp.
15.10. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
13.1. Wykonawca jest związany ofertą 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert przy czym pierwszym dniem związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, tj. do dnia 13.12.2026 roku.
13.2. W przypadku gdy wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpi przed upływem terminu związania ofertą określonego w dokumentach zamówienia, zamawiający przed upływem terminu związania ofertą zwraca się jednokrotnie do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o wskazywany przez niego okres, nie dłuższy niż 60 dni.
13.3. Przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa wyżej, wymaga złożenia przez wykonawcę pisemnego oświadczenia (zgodnie z wytycznymi w rozdziale XI) o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
13.4. W przypadku, gdy zamawiający żąda wniesienia wadium, przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w pkt 13.3, następuje wraz z przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
13.5. Jeżeli termin związania ofertą upłynie przed wyborem najkorzystniejszej oferty, zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia w wyznaczonym przez zamawiającego terminie pisemnej zgody na wybór jego oferty. W przypadku braku zgody zamawiający zwraca się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
14.1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SWZ. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
14.2. Oferta zostanie sporządzona zgodnie z treścią Formularza Ofertowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym.
Pokaż więcej
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-02 23:59:59 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Ochotnicza Straż Pożarna w Domecku
Krajowy numer rejestracyjny:
KRS: 0000017937
Adres pocztowy: ul. Opolska,
Kod pocztowy: 46-070
Miasto pocztowe: Domecko
Region: Opolski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: osp.domecko@o2.pl 📧
Telefon: +48506639225 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1986efa3-0b67-452b-b15e-c426be35e72f 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1986efa3-0b67-452b-b15e-c426be35e72f 🌏
ID dokumentu z przepisami pracy:
unused-id
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
22.2. Odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie za mówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, w tym na projektowane postanowienie umowy;
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy;
3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.
22.3. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
22.4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby.
22.5. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym, że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
22.6. Odwołanie wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:
a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a;
2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, w terminie:
a) 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a.
22.7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne;
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 158-570863 (2026-08-14)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu (>20 nowe zamówienia)