Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 (kategoria 2: uterenowiony) dla OSP Koziegłowy

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KOZIEGŁOWACH

Przedmiotem zamówienia jest Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 (kategoria 2: uterenowiony) dla OSP Koziegłowy. Zamówienie obejmuje również dostarczenie wraz z zamówieniem dodatkowego wyposażenia, wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, kompletu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu oraz przeszkolenie członków OSP w zakresie jego obsługi. 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru zadania określają: - Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) - Opis przedmiotu Zamówienia (minimalne wymagania techniczno - użytkowe których spełnienie jest obligatoryjne) – załącznik nr 2 do SWZ, Wszystkie wymagania określone w dokumentach stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

Termin

Deadline 2026-10-02

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-27 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 (kategoria 2: uterenowiony) dla OSP Koziegłowy
Numer referencyjny: OSPKWY.271.1.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 (kategoria 2: uterenowiony) dla OSP Koziegłowy. Zamówienie obejmuje również dostarczenie wraz z zamówieniem dodatkowego wyposażenia, wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim, kompletu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu oraz przeszkolenie członków OSP w zakresie jego obsługi. 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru zadania określają: - Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) - Opis przedmiotu Zamówienia (minimalne wymagania techniczno - użytkowe których spełnienie jest obligatoryjne) – załącznik nr 2 do SWZ, Wszystkie wymagania określone w dokumentach stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wozy strażackie 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 001 250 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: OSPKWY.271.1.2026
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: ul. Kościelna 2
Kod pocztowy: 42-350
Miejscowość: Koziegłowy
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Częstochowski 🏙️
Czas trwania: 50 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Przedłużenie okresu gwarancji i rękojmi
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zamówienie może zostać udzielone wykonawcy, który: – spełnia warunki udziału w postępowaniu opisane w rozdziale II podrozdziale 7 SWZ; – nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1ustawy Pzp Na podstawie art. 112 ustawy Pzp zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczący/e: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wynika to z odrębnych przepisów; Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej. 4.1 Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże , że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał minimum 1 dostawę pojazdu specjalnego – wozu strażackiego o wartości min. 800 000,00 (osiemset tysięcy złotych) brutto UWAGA. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej i zawodowej, w zakresie doświadczenia zawodowego, musi być spełniony: 1) przez Wykonawcę samodzielnie 2) przez co najmniej jeden podmiot udostępniający wiedzę i doświadczenie (podwykonawcę) samodzielnie 3) w przypadku Wykonawców występujących wspólnie samodzielnie przez co najmniej jednego z Wykonawców występujących wspólnie Informacja o uprzedniej ocenie ofert, zgodnie z art. 139 Pzp 1. Zamawiający w oparciu o art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia. 2. W związku z zastosowaniem przez zamawiającego procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, zamawiający informuje, że nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składanego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16), zwanego dalej „JEDZ DOKUMENTY SKŁADANE RAZEM Z OFERTĄ: a)Wypełniony załącznik nr 2 - Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 (kategoria 2: uterenowiony), dla OSP Koziegłowy b) Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy) c) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art.117 Pzp) d) Zobowiązanie podmiotu trzeciego o e) odpis z właściwego rejestru (KRS, CEiDG) DOKUMENTY SKŁADANE NA WEZWANIE 1.1 Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ). 1.2 wykaz doświadczenia (dostaw/usług/) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem Oświadczenie dotyczące grupy kapitałowej Oświadczenie w zakresie braku podstaw do wykluczenia z art. 5K) Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 1.6 oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
a) Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie e-zamówienia dostępnej pod adresem : https://ezamowienia.gov.pl/pl/ b) Zasady rejestracji na Platformie znajdują się na stronie https://ezamowienia.gov.pl/pl/ c) Zasady przygotowania i złożenia oferty za pośrednictwem Platformy: Wykonawca przygotowuje ofertę w środowisku swojego komputera, podpisuje ją kwalifikowanym podpisem elektronicznym i dopiero wówczas umieszcza na Platformie . Przed podpisaniem oferty , dokumentów, zaleca się ich przekonwertowanie do formatu pdf. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Oferty wykonawcy, który przedłoży więcej niż jedną ofertę, zostaną odrzucone. d) Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami, wskazanymi w rozdziale II podrozdziale 8. 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej e-zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, zwaną dalej Platformą lub pomocniczo, w przypadku problemów z działaniem Platformy, za pośrednictwem maila na adres ospkozielowy@gmail.com z zastrzeżeniem, że oferta musi być złożona przez Platformę. Wysłanie wiadomości za pośrednictwem Platformy, nie powoduje obowiązku jej przesłania pocztą elektroniczną. Poczta elektroniczna traktowana jest jako źródło pomocnicze tylko w uzasadnionych przypadkach wskazanych powyżej o których wykonawca informuje w treści maila załączając np. zrzut ekranu z potwierdzeniem problemów z działaniem podstawowego kanału komunikacji jakim jest Platforma. Zamawiający informuje, że przesyłanie wiadomości droga mailową, dotyczy również zapytań, może nie zostać rozpatrzone. Złożenie oferty możliwe jest tylko poprzez Platformę. Podstawowym narzędziem do komunikacji w niniejszym postępowaniu jest Platforma. 2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania do Platformy e-Zamówienia. 3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415). 4. Osoby wskazane do porozumiewania się z wykonawcami Mariusz Wacowski na podany adres mailowy Zamawiającego 5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 6. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 7. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. 8. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-02 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Strona internetowa prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f696073d-0746-48d8-ad9d-d62a03fed1f2 Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-f696073d-0746-48d8-ad9d-d62a03fed1f2
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-02 10:30:00 📅
Miejsce:
Strona internetowa prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f696073d-0746-48d8-ad9d-d62a03fed1f2 Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-f696073d-0746-48d8-ad9d-d62a03fed1f2
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Informacje dodatkowe:
Zamawiający w oparciu o art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia. 2. W związku z zastosowaniem przez zamawiającego procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, zamawiający informuje, że nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składanego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16), zwanego dalej „JEDZ”. 3. Zamawiający zażąda oświadczenia, o którym mowa w pkt. 2, wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.Wykaz dokumentów składanych wraz z ofertą oraz na wezwanie znajduje się w rozdziale II SWZ podrozdział (sekcja) 8
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 7 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę projektowanych postanowień umowy.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Ochotnicza straż pożarna w koziegłowach
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5771749922
Adres pocztowy: ul. ul. Kościelna 2
Kod pocztowy: 42-350
Miasto pocztowe: Koziegłowy
Region: Częstochowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ospkozielowy@gmail.com 📧
Telefon: +48502654030 📞
URL: https://kozieglowy.bip.net.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f696073d-0746-48d8-ad9d-d62a03fed1f2 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f696073d-0746-48d8-ad9d-d62a03fed1f2 🌏
Nazwa: Komunikacja odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej e-zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, zwaną dalej Platformą lub pomocniczo, w przypadku problemów z działaniem Platformy, za pośrednictwem maila ospkozielowy@gmail.com z zastrzeżeniem, że oferta musi być złożona przez Platformę.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul.Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej przysługują̨ Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść́ szkodę̨ w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność́ Zamawiającego, podjętą̨ w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2. zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 4. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopie tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 6.1. 10 dni od dnia przekazywania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 6.2. 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt. 6.1. 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 pzp, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę̨ wnosi się̨ do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 9. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” pzp. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 166-595388 (2026-08-27)