1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa stanowiska badawczego o objętości 1 m3 przeznaczonego do badania parametrów wybuchowości pyłów przemysłowych. 2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do SWZ pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia (w tym warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia w tym warunki i sposób dostawy i odbioru) określono w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane postanowienia umowy” (zwanych dalej także „PPU”). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił minimum 24-miesięcznej gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji), licząc od dnia odbioru, na przedmiot zamówienia wraz z wyposażeniem (dostarczonym sprzętem/dostarczonym wyposażeniem). Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU. Oferty z terminem gwarancji krótszym niż wymagany przez zamawiającego tj. 24 miesiące zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SWZ.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-05) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa stanowiska badawczego o objętości 1 m3 przeznaczonego do badania parametrów wybuchowości pyłów przemysłowych
Numer referencyjny: PN/31/26
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa stanowiska badawczego o objętości 1 m3 przeznaczonego do badania parametrów wybuchowości pyłów przemysłowych.
2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do SWZ pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia (w tym warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia w tym warunki i sposób dostawy i odbioru) określono w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane postanowienia umowy” (zwanych dalej także „PPU”).
3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił minimum 24-miesięcznej gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji), licząc od dnia odbioru, na przedmiot zamówienia wraz z wyposażeniem (dostarczonym sprzętem/dostarczonym wyposażeniem). Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU. Oferty z terminem gwarancji krótszym niż wymagany przez zamawiającego tj. 24 miesiące zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SWZ.
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa stanowiska badawczego o objętości 1 m3 przeznaczonego do badania parametrów wybuchowości pyłów przemysłowych.
2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do SWZ pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia (w tym warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia w tym warunki i sposób dostawy i odbioru) określono w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane postanowienia umowy” (zwanych dalej także „PPU”).
3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił minimum 24-miesięcznej gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji), licząc od dnia odbioru, na przedmiot zamówienia wraz z wyposażeniem (dostarczonym sprzętem/dostarczonym wyposażeniem). Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU. Oferty z terminem gwarancji krótszym niż wymagany przez zamawiającego tj. 24 miesiące zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa📦 Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa
🏙️ Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-01 📅
Data końcowa: 2026-12-18 📅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Wszystkie wymagania są opisane w dokumentach zamówienia. 2. Zamawiający nie zawrze umowy w sprawie zamówienia publicznego z wykonawcą, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 2. Oprócz podmiotowych środków dowodowych wymienionych w dokumentach postępowania zamawiający będzie żądał oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie /podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia z postępowania/ zakazu udzielenia zamówienia na podstawie przesłanek wynikających z: art. 7 ust. 1 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 wyżej wymienionej ustawy, art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności
1. Na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Wszystkie wymagania są opisane w dokumentach zamówienia. 2. Zamawiający nie zawrze umowy w sprawie zamówienia publicznego z wykonawcą, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 2. Oprócz podmiotowych środków dowodowych wymienionych w dokumentach postępowania zamawiający będzie żądał oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie /podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia z postępowania/ zakazu udzielenia zamówienia na podstawie przesłanek wynikających z: art. 7 ust. 1 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 wyżej wymienionej ustawy, art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Adres pocztowy: Akademia Pożarnicza
ul. Juliusza Słowackiego 52/54
Kod pocztowy: 01-629
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-07 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
1. Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
1. Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-07Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 151-548830 (2026-08-05)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w kwocie 10 000,00 złotych (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych 00/100 )
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w punkcie 14.11.b i c oraz 14.12.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2024 r. 419, 1635).
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego:
nr 19 1600 1374 1845 2512 5000 0026 Bank BGŻ BNP PARIBAS
Tytułem: wadium w sprawie PN/31/26.
6. Pozostałe informacje w dokumentach zamówienia.
1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w kwocie 10 000,00 złotych (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych 00/100 )
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w punkcie 14.11.b i c oraz 14.12.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2024 r. 419, 1635).
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego:
nr 19 1600 1374 1845 2512 5000 0026 Bank BGŻ BNP PARIBAS
Tytułem: wadium w sprawie PN/31/26.
6. Pozostałe informacje w dokumentach zamówienia.
Informacje uzupełniające Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-10Z 📅
Zmiany Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta publikującego
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 548830-2026
Źródło: OJS 2026/S 152-551334 (2026-08-07)