Dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat lub równoważnych dla Banku Gospodarstwa Krajowego
Bank Gospodarstwa Krajowego
Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup (odnowienie obecnie posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji w ilościach opisanych w Tabeli nr 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia) subskrypcji na korzystanie z oprogramowania firmy Red Hat (na zasadzie rozwiązań open source) wraz ze wsparciem producenta, zgodnie z aktualnym modelem licencjonowania producenta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz zadań, terminów oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, etc. określone zostały w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej: „PPU”), które stanowią załącznik nr 2 do SWZ i Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”), który stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający odpowiednio podzielił przedmiot zamówienia na zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zakupie dodatkowych nowych subskrypcji oprogramowania Red Hat (na zasadzie rozwiązań open source) wraz ze wsparciem producenta. Lista subskrypcji oprogramowania możliwych do nabycia przez Zamawiającego w części opcjonalnej zamówienia znajduje się w Tabeli nr 3 Opisu Przedmiotu Zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące opcji, w tym zakres, termin skorzystania z tego uprawnienia przez Zamawiającego oraz zasady na jakich będzie się odbywała realizacja Opcji, zostały zawarte w PPU. Zamawiający informuje, że prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach niniejszego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji, w całości lub w części, jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub części Wykonawcy nie będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie, ani jakiekolwiek roszczenie. UWAGA: Wskazane w niniejszej SWZ oraz załącznikach do SWZ: znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia – odnoszą się do opisu oprogramowania funkcjonującego w ramach dotychczasowej infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego oraz jej rozbudowy. Ilekroć w treści SWZ, w tym w Opisie Przedmiotu Zamówienia, użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, a także normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne z opisywanym. Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i wymaganiach minimalnych wyszczególnionych (wymienionych) i określonych w szczegółowym zakresie, w OPZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis w zakresie minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Przez normę jakościową równoważną rozumie się taką, która potwierdza, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z normami jakościowymi lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z równoważnymi normami jakościowymi odwołującymi się do systemów zapewniania jakości opartych na odpowiednich normach europejskich lub potwierdza odpowiednio stosowanie przez Wykonawcę równoważnych środków zapewnienia jakości. Przez normę jakościową równoważną rozumie się taką, która potwierdza, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub poświadcza spełnianie przez Wykonawcę określonych norm zarządzania jakością, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych lub poświadcza spełnianie przez Wykonawcę określonych równoważnych norm zarządzania jakością, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych odwołujących się do systemów zarządzania jakością opartych na odpowiednich seriach norm europejskich oraz certyfikowanych przez akredytowane jednostki. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie równoważne spełnia wymagania określone w OPZ. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych lub eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów nie gorszych od przyjętych przez Zamawiającego.
TerminDeadline 2026-09-10
Kto? Co?- • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- • Usługi w zakresie oprogramowania › Usługi dostawy oprogramowania
- • Usługi w zakresie oprogramowania › Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-24 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa subskrypcji oprogramowania Red Hat lub równoważnych dla Banku Gospodarstwa Krajowego
Numer referencyjny:
DZK/64/DI/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
DZK/64/DI/2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Informacje dodatkowe:
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-10 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-10 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Data otwarcia: 2026-09-10 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
+ jeszcze 16
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Bank Gospodarstwa Krajowego
Krajowy numer rejestracyjny:
000017319
Departament: Departament Zakupów
Adres pocztowy: Al. Jerozolimskie 7
Tymczasowy adres do korespondencji: ul. Chmielna 73, 00-801 Warszawa
Kod pocztowy: 00-955
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://bgk.eb2b.com.pl/
E-mail: sekretariatdzk@bgk.pl 📧
Telefon: +48224758048 📞
URL: www.bgk.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://bgk.eb2b.com.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://bgk.eb2b.com.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://bgk.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/525966 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://bgk.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/525966 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Odwołanie wnosi się w terminach określonych w art. 515 ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 163-585651 (2026-08-24)
- Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne (>20 nowe zamówienia)
- Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne (>20)
- Pakiety oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu (12)
- Pakiety oprogramowania do kontroli transakcji biznesowych i osobistych (11)
- Pakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów, rysowania, odwzorowywania, tworzenia harmonogramów i produkowania (7)
- Pakiety oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego (6)
- Pakiety oprogramowania użytkowego (>20)
- Przemysłowe specyficzne pakiety oprogramowania (10)
- Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe (>20)
- Systemy i serwery informacyjne (>20)