Dostawa symulatorów wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC

AKADEMIA POŻARNICZA

Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnego rodzaju symulatorów wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC na potrzeby szkoleń medycznych Państwowej Straży Pożarnej według podziału określonego w pkt. 6.3 SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie szkolenia dla pracowników/funkcjonariuszy Zamawiającego z obsługi oraz bieżącego serwisowania symulatorów obejmującego wszystkie funkcje i scenariusze możliwe do zrealizowania przy ich pomocy. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załącznikach nr 1A oraz 1B do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) wynoszącego dla części 1: co najmniej 24 miesiące licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego oraz dla części 2: co najmniej 24 miesiące licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU. Oferty z terminem gwarancji krótszym niż wymagany przez zamawiającego zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-22

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-21 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-21)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa symulatorów wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC
Numer referencyjny: PN/27/26
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnego rodzaju symulatorów wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC na potrzeby szkoleń medycznych Państwowej Straży Pożarnej według podziału określonego w pkt. 6.3 SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie szkolenia dla pracowników/funkcjonariuszy Zamawiającego z obsługi oraz bieżącego serwisowania symulatorów obejmującego wszystkie funkcje i scenariusze możliwe do zrealizowania przy ich pomocy. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załącznikach nr 1A oraz 1B do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) wynoszącego dla części 1: co najmniej 24 miesiące licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego oraz dla części 2: co najmniej 24 miesiące licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU. Oferty z terminem gwarancji krótszym niż wymagany przez zamawiającego zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Manekiny do ćwiczeń na wypadek sytuacji awaryjnych 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Tytuł: Dostawa symulatorów wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC wraz z monitorem pacjenta (2 sztuki).
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa symulatorów wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC wraz z monitorem pacjenta (2 sztuki) na potrzeby szkoleń medycznych Państwowej Straży Pożarnej. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie szkolenia dla pracowników/funkcjonariuszy Zamawiającego z obsługi oraz bieżącego serwisowania symulatorów obejmującego wszystkie funkcje i scenariusze możliwe do zrealizowania przy ich pomocy. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1A do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) wynoszącego dla co najmniej 24 miesiące licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego
Pokaż więcej
Adres pocztowy: ul. Słowackiego 52/54
Kod pocztowy: 01-629
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-21 📅
Data końcowa: 2026-12-11 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia wad lub usterek w okresie gwarancji
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Bezpłatne przeglądy techniczne po upływie okresu gwarancji
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Tytuł: Dostawa symulatora wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC – pacjent pediatryczny (1 sztuka)..
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa symulatora wysokiej wierności do szkoleń TCCC/TECC – pacjent pediatryczny (1 sztuka). na potrzeby szkoleń medycznych Państwowej Straży Pożarnej. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie szkolenia dla pracowników/funkcjonariuszy Zamawiającego z obsługi oraz bieżącego serwisowania symulatora obejmującego wszystkie funkcje i scenariusze możliwe do zrealizowania przy jego pomocy. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1B do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) wynoszącego dla co najmniej 24 miesiące licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Rozszerzenie zestawu do symulacji urazów pediatrycznych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych , jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Wszystkie wymagania są opisane w dokumentach zamówienia. 2. Zamawiający nie zawrze umowy w sprawie zamówienia publicznego z wykonawcą, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 2. Oprócz podmiotowych środków dowodowych wymienionych w dokumentach postępowania zamawiający będzie żądał oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie /podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia z postępowania/ zakazu udzielenia zamówienia na podstawie przesłanek wynikających z: art. 7 ust. 1 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 wyżej wymienionej ustawy oraz z art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Adres pocztowy: Akademia Pożarnicza
ul. Juliusza Słowackiego 52/54

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Ustawa z dnia 11 września 2019 r Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 poz. 793).
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-22 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-22 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/311927/notice/public/details
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-22 10:30:00 📅
Miejsce: https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/311927/notice/public/details
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający na podstawie art. 97 ust. 3 ustawy Pzp informuje, że wymaga od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 18 000,00 zł. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w punkcie 14.11.b i c oraz 14.12 SWZ. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2025 r. poz. 98). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego nr 19 1600 1374 1845 2512 5000 0026 Bank BGŻ BNP PARIBAS Tytułem: wadium w sprawie PN/27/26 – dotyczy części 1 postępowania. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w punkcie b-d. powyżej oryginał dokumentu wadium (poręczenia lub gwarancji) w postaci elektronicznej, wykonawca składa załączając na Platformie w zakładce „OFERTY” – poprzez wybranie polecenia „dodaj dokument". Zamawiający nie dopuszcza złożenia dokumentu wadium w jakiejkolwiek innej formie np. pisemnej albo elektronicznej kopii opatrzonej podpisem elektronicznym wykonawcy lub osób przez niego upoważnionych. Złożone poręczenia i gwarancje muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela gwarantujące zaspokojenie zamawiającego w przypadku zaistnienia przesłanek opisanych w punktach 14.16.1, 14.16.2.a i 14.16.3 SWZ.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Akademia Pożarnicza
Krajowy numer rejestracyjny: 118-00-35-927
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Słowackiego 52/54
Kod pocztowy: 01-629
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zam@apoz.edu.pl 📧
Telefon: +48 22 5617694 📞
URL: www.apoz.edu.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/311927/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/311927/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postepu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-581772 (2026-08-21)