Dostawa teleskopowych żurawi samojezdnych w ramach doposażenia GPT (postępowanie podzielone na 2 części)

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

Dostawa teleskopowych żurawi samojezdnych w ramach doposażenia GPT (postępowanie podzielone na 2 części): Część nr 1: Dostawa żurawia teleskopowego o klasie udźwigu 60 ton na podwoziu gąsienicowym; Część nr 2: Dostawa żurawia teleskopowego o klasie udźwigu 60 ton na podwoziu kołowym.

Termin

Deadline 2026-10-08

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-03 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa teleskopowych żurawi samojezdnych w ramach doposażenia GPT (postępowanie podzielone na 2 części)
Numer referencyjny: ZP/2026/08/0066/TAR
Krótki opis:
Dostawa teleskopowych żurawi samojezdnych w ramach doposażenia GPT (postępowanie podzielone na 2 części): Część nr 1: Dostawa żurawia teleskopowego o klasie udźwigu 60 ton na podwoziu gąsienicowym; Część nr 2: Dostawa żurawia teleskopowego o klasie udźwigu 60 ton na podwoziu kołowym.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Dźwigi, bramownice drogowe i pojazdy techniczne wyposażone w dźwig 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1
Opis zamówienia:
Część nr 1: Dostawa żurawia teleskopowego o klasie udźwigu 60 ton na podwoziu gąsienicowym
Informacje dodatkowe:
1. Dotyczy Terminu, do którego oferta musi pozostać ważna (sekcja 5.1.12) Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 05.01.2027 r. 2. Zamawiający nie dopuszcza, aby przedmiot zamówienia pochodził z państw innych niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz państw, które nie są stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych ani innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. - Szczegółowe informacje zostały określone w Rozdziale III SWZ.
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Miejsce realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 11 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2
Opis zamówienia:
Część nr 2: Dostawa żurawia teleskopowego o klasie udźwigu 60 ton na podwoziu kołowym
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Elektroniczne otwarcie ofert
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-10-08 11:00:00 📅
Miejsce: Elektroniczne otwarcie ofert
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. W okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali co najmniej jedno zamówienie obejmujące dostawę wraz z wyposażeniem co najmniej 1 (słownie: jednego) żurawia teleskopowego o klasie udźwigu nie mniejszej niż 50 ton na podwoziu gąsienicowym lub na podwoziu kołowym. W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wystarczające jest jednokrotne wykazanie się spełnieniem warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej. Podmiotowe środki na potwierdzenie warunku wskazanego w ust. 1. powyżej: 1. Wykaz zamówień wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, spełniających warunek określony w Rozdziale X ust. 2 SWZ (zgodnie z treścią Załącznika do SWZ). Do każdego zamówienia wymienionego w wykazie należy podać: przedmiot, daty i miejsce wykonania (dd/mm/rrrr) i podmioty, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączyć dowody określające czy te dostawy zostały wykonane należycie. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, iż dowodami, o których mowa powyżej są: a) referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonywane, b) jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw, wykonanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dotyczy dostaw w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
Pokaż więcej
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie przedmiotowego zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia do oferty należy dołączyć dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia przedłożenia umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
Pokaż więcej
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Szczegółowe zapisy w przedmiotowym zakresie określa Wzór Umowy.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Zgodnie z wymaganiami określonymi we Wzorze Umowy oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Krajowy numer rejestracyjny: 527-243-20-41
Adres pocztowy: ul. Mszczonowska 4
Kod pocztowy: 02-337
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Kinga Sobol
E-mail: kinga.sobol@gaz-system.pl 📧
Telefon: +48146225205 📞
URL: https://www.gaz-system.pl 🌏
Główna działalność
Produkcja, transport oraz dystrybucja gazu i energii cieplnej
Komunikacja
Dokumenty URL: https://portal.gaz-system.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://portal.gaz-system.pl/ 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://portal.gaz-system.pl/ 🌏
Nazwa: Portal Zakupowy
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Podstawy wykluczenia z postępowania zostały określone w Rozdziale X i XI SWZ. 2. Podmiotowe środki dowodowe składane celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazane zostały w Rozdziale XII SWZ. 3. Przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą (szczegółowe informacje zostały określone w Rozdziale VI SWZ). 4. Szczegółowe informacje na temat certyfikacji Wykonawców wskazane zostały w Rozdziale X oraz XII SWZ. 5. Dotyczy e-podpis (Sekcja 5.1.12): a) Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w języku polskim, w formie zapewniającej pełną czytelność jej treści. Zamawiający nie dopuszcza przekazania elektronicznego odwzorowania oferty podpisanej w formie pisemnej, chyba że odwzorowanie to zostanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną do złożenia tego oświadczenia. b) Jednolity dokument składany przez Wykonawcę, a także przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, musi zostać złożony, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu, którego dotyczy Jednolity dokument. 6. Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści art. 139 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 7. Informacja dotycząca udziału wykonawców z państw trzecich została zawarta w Rozdziale XXIX SWZ.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Ul.Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z Działem IX. ustawy PZP
Źródło: OJS 2026/S 171-609948 (2026-09-03)