Dostawa urządzeń bezpieczeństwa klasy Next Generation Firewall

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń bezpieczeństwa klasy Next Generation Firewall - kompletnego rozwiązania obejmującego dwa fabrycznie nowe urządzenia bezpieczeństwa klasy Next Generation Firewall Palo Alto Networks PA-3440 lub urządzenia równoważne, przeznaczone do pracy jako jedna para wysokiej dostępności (HA), wraz z kompletem licencji i subskrypcji bezpieczeństwa, licencją Systemu Centralnego Zarządzania i Monitorowania Palo Alto Networks Panorama dla co najmniej 1000 urządzeń lub rozwiązaniem równoważnym, modułami połączeniowymi, akcesoriami, warsztatami wdrożeniowo-instruktażowymi, dokumentacją oraz wsparciem producenta na okres 60 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (zwany dalej OPZ).

Termin

Deadline 2026-09-16

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-13 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa urządzeń bezpieczeństwa klasy Next Generation Firewall
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń bezpieczeństwa klasy Next Generation Firewall - kompletnego rozwiązania obejmującego dwa fabrycznie nowe urządzenia bezpieczeństwa klasy Next Generation Firewall Palo Alto Networks PA-3440 lub urządzenia równoważne, przeznaczone do pracy jako jedna para wysokiej dostępności (HA), wraz z kompletem licencji i subskrypcji bezpieczeństwa, licencją Systemu Centralnego Zarządzania i Monitorowania Palo Alto Networks Panorama dla co najmniej 1000 urządzeń lub rozwiązaniem równoważnym, modułami połączeniowymi, akcesoriami, warsztatami wdrożeniowo-instruktażowymi, dokumentacją oraz wsparciem producenta na okres 60 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (zwany dalej OPZ).
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Opis
Opis zamówienia:
1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 139 Ustawy, przewiduje tzw. „odwróconą” kolejność czynności, tj. najpierw bada i ocenia ofert, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 4. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 Ustawy 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 Ustawy. 8. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 441 ust. 1 pkt Ustawy tj. opcji zwiększenia zakupu. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 13. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy. 14. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 15. Zamawiający nie wymaga i nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę lub wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań. 16. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Warunki udziału w postępowaniu 1. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca, który spełnia warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający zgodnie z art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca: a) wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie dostawy urządzeń bezpieczeństwa sieciowego, których wartość brutto wynosiła co najmniej 1 000 000,00 zł każda, b) w celu potwierdzenia spełniania warunku Wykonawca przedłoży wykaz wykonanych dostaw, a w przypadku dostaw powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, wraz z podaniem ich wartości brutto, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączy dowody określające, czy dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Ocena spełniania warunku nastąpi według formuły „spełnia” albo „nie spełnia”, na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę. Wzór wykazu dostaw stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 3. Zamawiający wskazuje, że dla zamówień na dostawy, w zakresie doświadczenia stanowiącego warunek zdolności technicznej lub zawodowej określony powyżej, nie zostały określone poziomy zdolności, o których mowa w art. 112 ust. 3 Pzp. W związku z tym warunek udziału w postępowaniu został określony bez zastosowania tych poziomów. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (konsorcjum, spółka cywilna) – spełnienie warunku może wykazać co najmniej jeden z Wykonawców lub łącznie. 5. Zamawiający, działając z uwzględnieniem art. 16a i art. 16b ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, nie przewiduje dopuszczenia do udziału w postępowaniu wykonawców pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, ani wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z udziałem takich wykonawców. 6. Przez wykonawcę pochodzącego z państwa trzeciego niebędącego stroną umów międzynarodowych rozumie się wykonawcę mającego siedzibę albo miejsce zamieszkania w państwie innym niż państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz innym niż państwo będące stroną Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stroną innej umowy międzynarodowej gwarantującej na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, której stroną jest Unia Europejska, w zakresie objętym tym porozumieniem lub tą umową. 7. Oferta albo wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożone przez wykonawcę, o którym mowa powyżej, lub przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z udziałem takiego wykonawcy, podlega odrzuceniu, jeżeli przepisy ustawy Pzp przewidują taką konsekwencję dla danego rodzaju postępowania. 8. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu do oddania Wykonawcy swoich zasobów w zakresie zdolności technicznych (załącznik nr 6 do SWZ) na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby ma potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 9. Wykonawca nie może, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych, zawodowych, ekonomicznych lub finansowych podmiotu pochodzącego z państwa trzeciego niebędącego stroną umów międzynarodowych, o którym mowa powyżej. Zamawiający nie dopuszcza również powierzenia wykonania kluczowych części zamówienia takiemu podmiotowi jako podwykonawcy. 10. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie potwierdzające państwo swojej siedziby albo miejsca zamieszkania oraz, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, państwo siedziby albo miejsca zamieszkania każdego z wykonawców. Oświadczenie obejmuje również informację, czy wykonawca polega na zasobach podmiotów trzecich lub zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, a jeżeli tak - wskazanie państwa ich siedziby albo miejsca zamieszkania. Przedmiotowe środki dowodowe W celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do SWZ, Wykonawca składa wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe: 1. Dla oferowanego rozwiązania: a) oficjalne karty katalogowe lub inne oficjalne materiały techniczne producenta, potwierdzające parametry techniczne i funkcjonalne oferowanych urządzeń i oprogramowania; b) pełną listę oferowanych urządzeń, licencji, subskrypcji, modułów i pozostałych komponentów wraz z numerami katalogowymi (SKU), ilością oraz okresem obowiązywania licencji, subskrypcji i wsparcia; c) oświadczenie producenta albo autoryzowanego dystrybutora potwierdzające pochodzenie oferowanego sprzętu i oprogramowania z oficjalnego kanału sprzedaży, możliwość ich rejestracji na rzecz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz dostępność wymaganych świadczeń serwisowych i wsparcia przez okres 60 miesięcy, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ; 2. W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego Wykonawca składa dodatkowo: a) tabelę zgodności odnoszącą się do każdego wymagania OPZ, zawierającą opis sposobu spełnienia wymagania oraz wskazanie dokumentu producenta, numeru strony lub adresu publikacji potwierdzającej dany parametr; b) oficjalne dokumenty producenta potwierdzające parametry techniczne, funkcjonalne, licencyjne i serwisowe oferowanego rozwiązania; c) schemat architektury przedstawiający oferowaną parę urządzeń w konfiguracji wysokiej dostępności (HA), system centralnego zarządzania i monitorowania oraz sposób współpracy oferowanego rozwiązania z istniejącym środowiskiem Zamawiającego; d) oświadczenie producenta oferowanego rozwiązania potwierdzające pełną kompatybilność i interoperacyjność rozwiązania równoważnego z obecnie funkcjonującą infrastrukturą Zamawiającego i Państwowej Straży Pożarnej, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ; e) opis planowanych testów kompatybilności i kryteriów potwierdzenia prawidłowej współpracy oferowanego rozwiązania z istniejącym środowiskiem Zamawiającego. 3. Oświadczenie producenta, o którym mowa w pkt 2 lit. d, musi: a) jednoznacznie identyfikować producenta, modele oferowanych urządzeń, wersję systemu oraz oferowany system centralnego zarządzania i monitorowania; b) potwierdzać, że integracja i współpraca z istniejącym środowiskiem Zamawiającego są oficjalnie wspierane przez producenta przez cały wymagany okres 60 miesięcy; c) potwierdzać co najmniej kompatybilność w zakresie centralnego zarządzania i monitorowania, dystrybucji polityk, gromadzenia logów, routingu, VPN, SD-WAN, mechanizmów wysokiej dostępności, uwierzytelniania, synchronizacji czasu oraz wymiany danych przez udokumentowane interfejsy i protokoły; d) potwierdzać, że włączenie rozwiązania równoważnego nie wymaga wymiany istniejących urządzeń, systemu centralnego zarządzania, kolektorów logów ani innych elementów infrastruktury Zamawiającego oraz nie powoduje utraty lub ograniczenia obowiązujących praw licencyjnych, subskrypcji, gwarancji i wsparcia producenta. 4. Ciężar wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy. Samo oświadczenie Wykonawcy o równoważności, bez dokumentacji producenta oraz wymaganego oświadczenia producenta o kompatybilności i interoperacyjności, nie jest wystarczające. 5. Dokumenty techniczne mogą zostać złożone w języku polskim lub angielskim. Zamawiający może żądać tłumaczenia wskazanych fragmentów na język polski. 6. Parametr lub wymaganie dotyczące kompatybilności albo równoważności, które nie zostało potwierdzone w dokumentacji producenta lub w oświadczeniu producenta, zostanie uznane za niespełnione, chyba że Zamawiający dopuści i uzna inny wiarygodny przedmiotowy środek dowodowy. 7. Przedmiotowe środki dowodowe należy złożyć wraz z ofertą. Zasady ich uzupełniania określa Specyfikacja Warunków Zamówienia zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwrócenia się do Wykonawcy o dodatkowe wyjaśnienia lub uzupełnienie przedłożonych dokumentów, jeśli z dostarczonych danych nie wynika jednoznacznie, że oferowane rozwiązania spełniają wymagania zamówienia.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Pakiety oprogramowania zabezpieczającego 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: nie dotyczy
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Obecność producenta oferowanego rozwiązania w najnowszym rynkowym raporcie „Gartner Magic Quadrant for Hybrid Mesh Firewall” w części (tzw. ćwiartce) „Leaders” (G)
Kryterium jakości (waga): 15
Kryterium jakości (nazwa): Blokowanie zagrożeń z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego (ML), aktualizowanych dynamicznie przez producenta (ML)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-16 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-16 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-14
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-16 11:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-14
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu w kwocie 71 800,00 zł. Przed podpisaniem umowy Zamawiający wymaga od Wykonawcy, którego oferta została wybrana, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3 % ceny brutto podanej w ofercie.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Komenda główna państwowej straży pożarnej
Krajowy numer rejestracyjny: 5210413024
Adres pocztowy: ul. Podchorążych 38
Kod pocztowy: 00-463
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zzpub@kg.straz.gov.pl 📧
Telefon: 47 722 33 15 📞
URL: https://www.gov.pl/web/kgpsp 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/kgpsp 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/kgpsp 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356539 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356539 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Podstawy wykluczenia określono w dokumentach zamówienia. Postępowanie dotyczy dostaw i prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie zaoferowanym przez Wykonawcę w Formularzu oferty, liczonym w dniach kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Maksymalny dopuszczalny termin wykonania zamówienia wynosi 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, nie później niż do dnia 21 grudnia 2026 r. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielnie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 157-567790 (2026-08-13)