Dostawa w formie leasingu operacyjnego nowego pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów – śmieciarka, rok produkcji 2026, na potrzeby RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach
REJONOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ZIELENI I USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu specjalistycznego typu śmieciarka (dalej samochodu lub pojazdu) składającego się z podwozia samochodu ciężarowego oraz zabudowy przystosowanej do transportu odpadów komunalnych, wyprodukowanego w roku 2026, spełniającego wymagania techniczne, jakościowe i funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do SWZ, w ramach leasingu operacyjnego: - Opłata wstępna: 10% - Wykup końcowy: 1% wartości przedmiotu leasingu - Liczba rat leasingowych: 59 - Stopa procentowa: stała Po uiszczeniu ostatniej raty leasingu nastąpi wykup pojazdu za kwotę w wysokości 1% wartości przedmiotu zamówienia netto +VAT.
TerminDeadline 2026-09-14
Kto? Co?- • Pojazdy do transportu odpadów i ścieków › Pojazdy do transportu odpadów › Pojazdy do zbierania odpadów
- • Usługi bankowe › Usługi leasingu finansowego
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa w formie leasingu operacyjnego nowego pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów – śmieciarka, rok produkcji 2026, na potrzeby RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi leasingu finansowego 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi: Pojazdy do zbierania odpadów
📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 60 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Brak
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji pojazdu wraz zabudową
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 11:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Rejonowe przedsiębiorstwo zieleni i usług komunalnych spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Sandomierska 249
Kod pocztowy: 25-330
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: handlowy@zielen.kielce.pl 📧
Telefon: 693648061 📞
URL: https://zielen.kielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-598816 (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa w formie leasingu operacyjnego nowego pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów – śmieciarka, rok produkcji 2026, na potrzeby RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu specjalistycznego typu śmieciarka (dalej samochodu lub pojazdu) składającego się z podwozia samochodu ciężarowego oraz zabudowy przystosowanej do transportu odpadów komunalnych, wyprodukowanego w roku 2026, spełniającego wymagania techniczne, jakościowe i funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do SWZ, w ramach leasingu operacyjnego:
- Opłata wstępna: 10%
- Wykup końcowy: 1% wartości przedmiotu leasingu
- Liczba rat leasingowych: 59
- Stopa procentowa: stała
Po uiszczeniu ostatniej raty leasingu nastąpi wykup pojazdu za kwotę w wysokości 1% wartości przedmiotu zamówienia netto +VAT.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi leasingu finansowego 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Opis zamówienia:
1. Leasing operacyjny w rozumieniu Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z opcją wykupu przez Leasingobiorcę za 1% wartości netto samochodu + VAT po zakończeniu umowy leasingu pod warunkiem uregulowania wszelkich należności z umowy leasingu. Zamawiający zobowiązuje się do wykupu Przedmiotu Leasingu w sytuacji spełniania warunku, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym.
2. Zamawiający wyraża zgodę na standardowy proces wykupu stosowany u Finansującego, tj. złożenie w Umowie Leasingu nieodwołalnej oferty zakupu Przedmiotu Leasingu po upływie okresu leasingu za wartość końcową oraz zapłatę opłaty za wykup w terminie 30 dni od zapłaty ostatniej raty leasingu.
3. Dostawa samochodu opisanego w załączniku nr 2 SWZ do siedziby Leasingobiorcy, wszystkie koszty związane z realizacją dostawy przedmiotu zamówienia (koszty dostawy, transportu itp.) ponosi Wykonawca.
4. Zapewnienie finansowania w formie leasingu operacyjnego na poniższych zasadach:
1) opłata wstępna 10 % wartości netto + VAT pojazdu, płatna w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy leasingowej,
2) stałe oprocentowanie – 59 równych rat leasingu nie będzie ulegało zmianie w czasie trwania umowy leasingu. Raty płatne będą w terminach (do 25 każdego miesiąca) wynikających z harmonogramu płatności, który będzie stanowił załącznik do umowy leasingowej. Płatność pierwszej raty leasingowej nastąpi w terminie 30 dni liczonej od dnia wydania przedmiotu leasingu.
3) wykup pojazdu nastąpi za cenę równą jego wartości końcowej (1% netto +VAT) w terminie 30 dni od terminu zapłaty ostatniej 59 raty leasingu.
5. Wykonawca zapewnia:
1) Dostawca w dniu dostawy, przeszkoli nieodpłatnie przyszłych użytkowników w zakresie eksploatacji i obsługi dostarczonego pojazdu (2 kierowców i 2 ładowaczy).
2) Dostawca gwarantuje, że przedmiot leasingu (nowy specjalistyczny pojazd do odbioru odpadów – śmieciarka) jest wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych.
3) W dniu odbioru przedmiotowego sprzętu dostawca przekaże Zamawiającemu dokumenty określające warunki serwisowania, instrukcje obsługi, przegląd techniczny i dokumenty homologacyjne.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ.
Pokaż więcej
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy złożą ofertę nie podlegającą odrzuceniu, a Wykonawca, którego ofertę najwyżej oceniono na żądanie Zamawiającego, przedłoży w terminie wyznaczonym JEDZ oraz w terminie 10 dni wymagane w SWZ PŚD w zakresie:
1) spełnienia warunków udziału w postępowaniu,
2) niepodleganiu wykluczeniu.
2. Oświadczenia JEDZ składa tylko Wykonawca z najwyżej ocenioną ofertą na wezwanie Zamawiającego. W przypadku podmiotów składających ofertę wspólnie oraz podmiotów udostępniających zasoby, JEDZ składany jest oddzielnie dla każdego z tych podmiotów. JEDZ na wezwanie składany jest w formie elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym w zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu i niepodleganiu wykluczeniu.
3. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego, w szczególności w jednym z formatów wskazanych w SWZ.
4. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
5. UWAGA:
Oświadczenie JEDZ jest składane w formie uproszczonej oznacza to, że Części IV JEDZ – składa się ogólne oświadczenie o spełnieniu kryteriów kwalifikacji (wypełniając tylko sekcję α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D w Części IV. (Zaleca się korzystania z przygotowanego oświadczenia JEDZ do SWZ jako załącznik.
6. Wzór JEDZ oraz Instrukcja wypełniania stanowi Załącznik do SWZ.
7. W przypadku wypełniania JEDZ należy uwzględnić obowiązujące przepisy ustawy Pzp pomocne będą informacje na stronie Urzędu Zamówień Publicznych w zakresie wypełniania jednolitego dokumentu, z którą Zamawiający zaleca się zapoznać pod adresem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia
8. W odniesieniu do Wykonawcy, który w świetle przesłanek określonych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 oraz 5 podlega wykluczeniu, Zamawiający dopuszcza (samooczyszczenie) self – cleaning. Na zasadach opisanych w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
9. Warunki udziału w postępowaniu:
9.1. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
9.2. Zdolność techniczna lub zawodowa:
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) wykonanych dostaw:
wykazu dostaw wykonanych, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, wraz z załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykonał należycie (w ciągu ostatnich 3 lat) co najmniej 2 dostawy polegające na dostawie samochodu specjalistycznego typu śmieciarka, który posiadał cechy:
- dopuszczalna masa całkowita 26 000 kg,
- układ napędowy 6x2 z osią tylną skrętną,
- zabudowa o pojemności ładunkowej min. 17m³ maximum 19m³.
Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy dostawy te zostały wykonane w sposób należyty.
9.3. Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. Wykonawca składa oświadczenie w zakresie oferowanego pojazdu i zabudowy w ofercie cenowej.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 60 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Brak
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji pojazdu wraz zabudową
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
3. Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Obecnie eksploatowany przez Zamawiającego tabor śmieciarek jest intensywnie użytkowany, a częste awarie pojazdów powodują ich okresowe, a w niektórych przypadkach również długotrwałe, wyłączenia z eksploatacji. W ostatnim okresie doszło do wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności związanych ze stanem technicznym eksploatowanych pojazdów, w tym awarii skutkujących koniecznością przeprowadzenia kosztownych napraw oraz wyłączeniem pojazdów z bieżącej pracy. Okoliczności te powstały niezależnie od Zamawiającego i wpłynęły na faktyczną dostępność sprawnego taboru. W konsekwencji zmniejszyła się liczba pojazdów, które mogą być przeznaczone do realizacji bieżących zadań. Przy obecnym poziomie zapotrzebowania na usługi odbioru odpadów ograniczona dostępność sprawnych śmieciarek znacząco utrudnia organizację pracy oraz terminową realizację obowiązujących harmonogramów. Dalsze funkcjonowanie przy ograniczonej liczbie sprawnych pojazdów stwarza realne ryzyko wystąpienia zakłóceń w realizacji usług komunalnych, w szczególności nieterminowego odbioru odpadów. Potrzeba pozyskania dodatkowej śmieciarki ma zatem charakter pilny i wynika z okoliczności, których Zamawiający nie mógł w sposób racjonalny przewidzieć i uwzględnić na wcześniejszym etapie planowania postępowania. W szczególności konieczność uzupełnienia taboru stała się aktualna w związku z pogorszeniem stanu technicznego eksploatowanych pojazdów, ich awaryjnością oraz wynikającym z tego ograniczeniem faktycznej zdolności Zamawiającego do realizacji usług. Z uwagi na charakter świadczonych przez Zamawiającego usług, które mają charakter ciągły i których realizacja wymaga zapewnienia odpowiedniej liczby sprawnych pojazdów, odłożenie zakupu do czasu przeprowadzenia postępowania z zachowaniem standardowego terminu składania ofert mogłoby doprowadzić do dalszego ograniczenia możliwości realizacji zadań oraz powstania zakłóceń w odbiorze odpadów. Zamawiający nie może dopuścić do sytuacji, w której brak odpowiedniej liczby sprawnych pojazdów wpłynie na ciągłość i terminowość świadczenia usług. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której nie można było odpowiednio wcześnie przewidzieć ani zaplanować, a zastosowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby skutkować zbyt późnym pozyskaniem pojazdu w stosunku do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe okoliczności, w szczególności nagłe pogorszenie sytuacji technicznej części eksploatowanego taboru, ograniczenie liczby dostępnych sprawnych pojazdów oraz konieczność zapewnienia ciągłości realizacji usług odbioru odpadów, Zamawiający uznaje, że występuje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 11:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Rejonowe przedsiębiorstwo zieleni i usług komunalnych spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
6570387097
Adres pocztowy: ul. Sandomierska 249
Kod pocztowy: 25-330
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: handlowy@zielen.kielce.pl 📧
Telefon: 693648061 📞
URL: https://zielen.kielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/zielen_kielce 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-598816 (2026-08-27)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕