Dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) używanej zamiatarki podciśnieniowej na podwoziu samochodowym.

Łużyckie Centrum Recyklingu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) używanej, wyprodukowanej nie wcześniej niż w roku 2024, zamiatarki podciśnieniowej na podwoziu samochodowym do utrzymania czystości powierzchni utwardzonych zewnętrznych na terenie Łużyckiego Centrum Recyklingu. Pojazd musi spełniać, potwierdzone dołączonymi certyfikatami, wymogi PM10 oraz PM2,5. Pojazd musi być zarejestrowany w Polsce zgodnie z przeznaczeniem użytkowania jako pojazd specjalny, zaś jego stan formalno-prawny powinien być w pełni udokumentowany, gwarantujący legalne pochodzenie pojazdu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ stanowiącym jednocześnie integralną część umowy.

Termin

Deadline 2026-09-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-13 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) używanej zamiatarki podciśnieniowej na podwoziu samochodowym.
Numer referencyjny: BC.ŁCR.271.9.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) używanej, wyprodukowanej nie wcześniej niż w roku 2024, zamiatarki podciśnieniowej na podwoziu samochodowym do utrzymania czystości powierzchni utwardzonych zewnętrznych na terenie Łużyckiego Centrum Recyklingu. Pojazd musi spełniać, potwierdzone dołączonymi certyfikatami, wymogi PM10 oraz PM2,5. Pojazd musi być zarejestrowany w Polsce zgodnie z przeznaczeniem użytkowania jako pojazd specjalny, zaś jego stan formalno-prawny powinien być w pełni udokumentowany, gwarantujący legalne pochodzenie pojazdu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ stanowiącym jednocześnie integralną część umowy.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pojazdy silnikowe specjalnego zastosowania 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: BC.ŁCR.271.9.2026
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 68-200
Miejscowość: Marszów 50A
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Adres pocztowy: Marszów 50A
Miejscowość: Żary

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/zzo_marszow
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-14 09:30:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/zzo_marszow
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Wymagana umowa o zachowaniu poufności

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 14
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do
przestępstw wymienionych w art. 228-230a lub 250a Kodeksu karnego, art. 46 lub art. 48 ustawy o sporcie lub art. 54 ust. 1-4 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
przestępstwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, jak również przestępstw skarbowych, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) ustawy. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
1) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy o sporcie; 2) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Pzp), tj. za przestępstwa, o których mowa w art. 270- 277d Kodeksu karnego [przestępstwa wiarygodności dokumentów] i przestępstwa, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego [przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu], z wyjątkiem przestępstwa udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego. 3) wykluczenia wykonawcy, wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp); zakaz orzekany jest wobec podmiotu zbiorowego w oparciu o przepisy ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2016 r. poz. 1541 oraz z 2017 r. poz. 724 i 933 ), a wobec osoby fizycznej w oparciu o przepisy Kodeks u postępowania karnego. 4) postawy wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835). Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp, jeśli osoby występujące po jego stronie zamawiającego zostały ukarane za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. - o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wskazanych w 299 lub art. 165a Kodeksu karnego. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, która dotyczy przestępstwa przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną, czyli przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o których mowa w art. 115 par. 20 Kodeksu karnego. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa wskazanego w art. 258 Kodeksu karnego. Wykaz oświadczeń i dokumentów wskazujących brak podstaw wykluczenia wykonawcy został określony w rozdziale IX SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Łużyckie Centrum Recyklingu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny: 9282010639
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: Marszów 50A
Kod pocztowy: 68-200
Miasto pocztowe: Żary
Region: Zielonogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowienia.publiczne@marszow.pl 📧
Telefon: +48 726201106 📞
URL: www.marszow.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zzo_marszow 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zzo_marszow 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358966 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/zzo_marszow 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z zapisami działu IX ustawy Prawo zamówień publicznych.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 158-569903 (2026-08-13)