1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa wapna hydratyzowanego dla potrzeb PGE GiEK, Oddział Elektrownia Bełchatów, w szacowanej łącznej ilości: 8 400 Mg, w tym: 7 000 Mg (Zakres podstawowy) i 1 400 Mg (Opcja) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w Załączniku nr 1 do SWZ. 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości określonej w Zakresie podstawowym, w całym okresie realizacji Umowy, określonym w pkt 4.1 SWZ, o nie więcej niż 30% (tj. do minimalnej ilości wynoszącej 4 900 Mg). 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą zgodnie z warunkami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów w 2027 roku
Krótki opis:
1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa wapna hydratyzowanego dla potrzeb PGE GiEK, Oddział Elektrownia Bełchatów, w szacowanej łącznej ilości: 8 400 Mg, w tym: 7 000 Mg (Zakres podstawowy) i 1 400 Mg (Opcja) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w Załączniku nr 1 do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości określonej w Zakresie podstawowym, w całym okresie realizacji Umowy, określonym w pkt 4.1 SWZ, o nie więcej niż 30% (tj. do minimalnej ilości wynoszącej 4 900 Mg).
3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
4. Dostawy realizowane będą zgodnie z warunkami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa wapna hydratyzowanego dla potrzeb PGE GiEK, Oddział Elektrownia Bełchatów, w szacowanej łącznej ilości: 8 400 Mg, w tym: 7 000 Mg (Zakres podstawowy) i 1 400 Mg (Opcja) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w Załączniku nr 1 do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości określonej w Zakresie podstawowym, w całym okresie realizacji Umowy, określonym w pkt 4.1 SWZ, o nie więcej niż 30% (tj. do minimalnej ilości wynoszącej 4 900 Mg).
3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
4. Dostawy realizowane będą zgodnie z warunkami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wapno📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: POST/PGE/PGE/DZ/00145/2026
Opis zamówienia:
Przedmiotem Zamówienia jest dostawa wapna hydratyzowanego dla potrzeb PGE GiEK, Oddział Elektrownia Bełchatów, w szacowanej łącznej ilości: 8 400 Mg, w tym: 7 000 Mg (Zakres podstawowy) i 1 400 Mg (Opcja) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w Załączniku nr 1 do SWZ.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
Przedmiotem Zamówienia jest dostawa wapna hydratyzowanego dla potrzeb PGE GiEK, Oddział Elektrownia Bełchatów, w szacowanej łącznej ilości: 8 400 Mg, w tym: 7 000 Mg (Zakres podstawowy) i 1 400 Mg (Opcja) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w Załączniku nr 1 do SWZ.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
Informacje dodatkowe:
1. Postępowanie prowadzone jest z wykorzystaniem Systemu Zakupowego. Szczegóły dotyczące ww. systemu i składania ofert wskazane zostały w SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem https://swpp2.gkpge.pl.
2. Warunki udziału w postepowaniu zostały szczegółowo określone w SWZ.
1. Postępowanie prowadzone jest z wykorzystaniem Systemu Zakupowego. Szczegóły dotyczące ww. systemu i składania ofert wskazane zostały w SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem https://swpp2.gkpge.pl.
2. Warunki udziału w postepowaniu zostały szczegółowo określone w SWZ.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Elektrownia Bełchatów, Wola Grzymalina 3, 97-406 Bełchatów.
Kod pocztowy: 97-406
Miejscowość: Bełchatów
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Łódzki
🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z Opcji polegającej na zwiększeniu dostaw wapna hydratyzowanego, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 1 400 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 8 400 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące Opcji zostały opisane w SWZ.
Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z Opcji polegającej na zwiększeniu dostaw wapna hydratyzowanego, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 1 400 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 8 400 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące Opcji zostały opisane w SWZ.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Jakość – waga 30%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. W celu wykazania spełniania przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga złożenia wraz z Ofertą przedmiotowych środków dowodowych w postaci: pisemnego oświadczenia, że ewentualne przyszłe dostawy wapna hydratyzowanego będące przedmiotem Zamówienia będą o parametrach jakościowych nie gorszych niż wskazane w pkt I.3. OPZ stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ, wg wzoru oświadczenie wg wzoru określonego w SWZ. 2. Wymagania co do dokumentów składanych przez Wykonawców zawiera SWZ. 3. Zamawiający skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 ust.1 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca pozostaje związany Ofertą przez okres 90 dni. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 22.12.2026 r. Termin związania ofertą wyrażony datą jest ściśle związany z terminem składania Ofert, w przypadku zmiany terminu składania Ofert analogicznie zmieni się data terminu związania Ofertą.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności
1. W celu wykazania spełniania przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga złożenia wraz z Ofertą przedmiotowych środków dowodowych w postaci: pisemnego oświadczenia, że ewentualne przyszłe dostawy wapna hydratyzowanego będące przedmiotem Zamówienia będą o parametrach jakościowych nie gorszych niż wskazane w pkt I.3. OPZ stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ, wg wzoru oświadczenie wg wzoru określonego w SWZ. 2. Wymagania co do dokumentów składanych przez Wykonawców zawiera SWZ. 3. Zamawiający skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 ust.1 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca pozostaje związany Ofertą przez okres 90 dni. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 22.12.2026 r. Termin związania ofertą wyrażony datą jest ściśle związany z terminem składania Ofert, w przypadku zmiany terminu składania Ofert analogicznie zmieni się data terminu związania Ofertą.
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Główne aspekty procedury:
1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego – art. 132 w zw. z art. 378 Ustawy PZP.
2. Przetarg nieograniczony jest trybem udzielania Zamówienia, w którym w odpowiedzi na publiczne Ogłoszenie o Zamówieniu Oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy.
3. Zainteresowani Wykonawcy składają Oferty zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
4. Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania: https://swpp2.gkpge.pl
1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego – art. 132 w zw. z art. 378 Ustawy PZP.
2. Przetarg nieograniczony jest trybem udzielania Zamówienia, w którym w odpowiedzi na publiczne Ogłoszenie o Zamówieniu Oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy.
3. Zainteresowani Wykonawcy składają Oferty zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
4. Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania: https://swpp2.gkpge.pl
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 13:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 14:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Otwarcie Ofert nastąpi przy użyciu Systemu Zakupowego
Nie przewiduje się publicznego otwarcia Ofert.
W przypadku awarii Systemu Zakupowego, która spowoduje brak możliwości otwarcia Ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie Ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. W takim przypadku Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia Ofert na stronie internetowej prowadzonego Postępowania
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia)
Otwarcie Ofert nastąpi przy użyciu Systemu Zakupowego
Nie przewiduje się publicznego otwarcia Ofert.
W przypadku awarii Systemu Zakupowego, która spowoduje brak możliwości otwarcia Ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie Ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. W takim przypadku Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia Ofert na stronie internetowej prowadzonego Postępowania
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅ Opis
Informacje o aukcji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje dokonanie wyboru najkorzystniejszej Oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zgodnie z art. 227 Ustawy PZP Zamawiający po dokonaniu oceny Ofert w celu wyboru najkorzystniejszej Oferty przeprowadzi aukcję elektroniczną, jeżeli złożono co najmniej 2 Oferty niepodlegające odrzuceniu. Szczegółowe informacje dotyczące aukcji elektronicznej znajdują się w pkt 24 SWZ.
Zamawiający przewiduje dokonanie wyboru najkorzystniejszej Oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zgodnie z art. 227 Ustawy PZP Zamawiający po dokonaniu oceny Ofert w celu wyboru najkorzystniejszej Oferty przeprowadzi aukcję elektroniczną, jeżeli złożono co najmniej 2 Oferty niepodlegające odrzuceniu. Szczegółowe informacje dotyczące aukcji elektronicznej znajdują się w pkt 24 SWZ.
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 14:00:00 📅
Informacje dodatkowe:
Otwarcie Ofert nastąpi przy użyciu Systemu Zakupowego
Nie przewiduje się publicznego otwarcia Ofert.
W przypadku awarii Systemu Zakupowego, która spowoduje brak możliwości otwarcia Ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie Ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. W takim przypadku Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia Ofert na stronie internetowej prowadzonego Postępowania
Otwarcie Ofert nastąpi przy użyciu Systemu Zakupowego
Nie przewiduje się publicznego otwarcia Ofert.
W przypadku awarii Systemu Zakupowego, która spowoduje brak możliwości otwarcia Ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie Ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. W takim przypadku Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia Ofert na stronie internetowej prowadzonego Postępowania
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie Zamówienia:
1. ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu o udzielenie Zamówienia albo do reprezentowania ich w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 Ustawy PZP – fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do Oferty dokumentów – wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem;
2. pełnomocnictwo powinno jednoznacznie wskazywać jakiego Postępowania dotyczy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o Zamówienie, dane pełnomocnika, czynności jakie w Postępowaniu ma prawo wykonywać pełnomocnik;
3. ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Jeżeli zostanie wybrana Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Szczegółowe wymagania dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostały określone w SWZ
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie Zamówienia:
1. ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu o udzielenie Zamówienia albo do reprezentowania ich w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 Ustawy PZP – fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do Oferty dokumentów – wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem;
2. pełnomocnictwo powinno jednoznacznie wskazywać jakiego Postępowania dotyczy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o Zamówienie, dane pełnomocnika, czynności jakie w Postępowaniu ma prawo wykonywać pełnomocnik;
3. ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Jeżeli zostanie wybrana Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Szczegółowe wymagania dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostały określone w SWZ
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 70 000,00 zł (słownie złotych: siedemdziesiąt tysięcy 00/100).
2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego Oferta zostanie wybrana, wniósł zabezpieczenie należytego wykonania Umowy w wysokości 2 % wynagrodzenia (brutto) należnego Wykonawcy na podstawie Umowy
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 70 000,00 zł (słownie złotych: siedemdziesiąt tysięcy 00/100).
2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego Oferta zostanie wybrana, wniósł zabezpieczenie należytego wykonania Umowy w wysokości 2 % wynagrodzenia (brutto) należnego Wykonawcy na podstawie Umowy
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Zasady finansowe zostały określone w Projektowanych postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik do SWZ.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Postanowienia szczegółowe w zakresie zasad i terminów realizacji usług w ramach wykonania przedmiotu Zamówienia określają Projektowane postanowienia Umowy.
2.Projektowane postanowienia Umowy – stanowią załącznik do SWZ dostępny na stronie https://swpp2.gkpge.pl/
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian treści zawartej Umowy, w okolicznościach przewidzianych w Projektowanych postanowieniach Umowy oraz ustawie PZP.
1. Postanowienia szczegółowe w zakresie zasad i terminów realizacji usług w ramach wykonania przedmiotu Zamówienia określają Projektowane postanowienia Umowy.
2.Projektowane postanowienia Umowy – stanowią załącznik do SWZ dostępny na stronie https://swpp2.gkpge.pl/
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian treści zawartej Umowy, w okolicznościach przewidzianych w Projektowanych postanowieniach Umowy oraz ustawie PZP.
Instytucja zamawiająca Nazwa i adresy
Nazwa: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Krajowy numer rejestracyjny: 7690502495
Kod pocztowy: 97-400
Miasto pocztowe: Bełchatów
Region: Łódzki
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Departament Zarządzania Zakupami - Joanna Rawa
E-mail: joanna.rawa@gkpge.pl📧
Telefon: +48 223402659📞
URL: https://www.gkpge.pl/🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gkpge.pl/grupa-pge/przetargi🌏 Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://swpp2.gkpge.pl/🌏
Adres URL uczestnictwa: https://swpp2.gkpge.pl/🌏
Aukcja elektroniczna odbywa się pod następującym adresem: https://swpp2.gkpge.pl/🌏
Opis:
Zamawiający przewiduje dokonanie wyboru najkorzystniejszej Oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zgodnie z art. 227 Ustawy PZP Zamawiający po dokonaniu oceny Ofert w celu wyboru najkorzystniejszej Oferty przeprowadzi aukcję elektroniczną, jeżeli złożono co najmniej 2 Oferty niepodlegające odrzuceniu. Szczegółowe informacje dotyczące aukcji elektronicznej znajdują się w pkt 24 SWZ.
Zamawiający przewiduje dokonanie wyboru najkorzystniejszej Oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zgodnie z art. 227 Ustawy PZP Zamawiający po dokonaniu oceny Ofert w celu wyboru najkorzystniejszej Oferty przeprowadzi aukcję elektroniczną, jeżeli złożono co najmniej 2 Oferty niepodlegające odrzuceniu. Szczegółowe informacje dotyczące aukcji elektronicznej znajdują się w pkt 24 SWZ.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: 48 224587840📞
URL: https://www.uzp.gov.pl🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcy, który ma lub miał interes w uzyskaniu danego Zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego Ustawy PZP przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale IX Ustawy PZP (art. 505-590 Ustawy PZP)
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-578243 (2026-08-20)