Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie zintegrowanego systemu bezpieczeństwa informacji i infrastruktury IT i OT w związku z realizacją projektu grantowego pn.: „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Przy Gminie Przeworsk

Zakład Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk

4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie, konfiguracja, uruchomienie oraz utrzymanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa infrastruktury IT i OT, realizowanych w związku z projektem grantowym pn. „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk Sp. z o.o.”, finansowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, konkurs grantowy „Cyberbezpieczne Wodociągi”, numer naboru KPOD.05.10-CW.01-001/25, zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności dostawę, konfigurację, wdrożenie oraz uruchomienie sprzętu, oprogramowania i usług wymienionych w OPZ, w tym: 1) Centralny System Bezpieczeństwa, system klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią – 1 kpl. 2) Konfiguracja usług katalogowych– 1 kpl. 3) Serwer rozwiązań cyberbezpieczeństwa – 1 szt. 4) Serwer kopii zapasowych– 1 szt. 5) System operacyjny do serwera - 2 szt. 6) Zasilacze awaryjne (UPS) – 10 szt. 7) UTM – 2 szt. 8) SWITCH – 2 szt. 9) Klucze sprzętowe – 10 szt. 10) Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych – 1 kpl. 11) Usługa konfiguracji połączenia VPN– 1 kpl. 12) Zwiększenie cyberbezpieczeństwa systemów sterowania i wizualizacji z uwzględnieniem bezpieczeństwa OT– 1 kpl. 13) Wdrożenie systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT – 1 kpl. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ

Termin

Deadline 2026-09-24

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-14 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie zintegrowanego systemu bezpieczeństwa informacji i infrastruktury IT i OT w związku z realizacją projektu grantowego pn.: „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Przy Gminie Przeworsk
Numer referencyjny: 06/ZP/ZGK/2026
Krótki opis:
4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie, konfiguracja, uruchomienie oraz utrzymanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa infrastruktury IT i OT, realizowanych w związku z projektem grantowym pn. „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk Sp. z o.o.”, finansowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, konkurs grantowy „Cyberbezpieczne Wodociągi”, numer naboru KPOD.05.10-CW.01-001/25, zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności dostawę, konfigurację, wdrożenie oraz uruchomienie sprzętu, oprogramowania i usług wymienionych w OPZ, w tym: 1) Centralny System Bezpieczeństwa, system klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią – 1 kpl. 2) Konfiguracja usług katalogowych– 1 kpl. 3) Serwer rozwiązań cyberbezpieczeństwa – 1 szt. 4) Serwer kopii zapasowych– 1 szt. 5) System operacyjny do serwera - 2 szt. 6) Zasilacze awaryjne (UPS) – 10 szt. 7) UTM – 2 szt. 8) SWITCH – 2 szt. 9) Klucze sprzętowe – 10 szt. 10) Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych – 1 kpl. 11) Usługa konfiguracji połączenia VPN– 1 kpl. 12) Zwiększenie cyberbezpieczeństwa systemów sterowania i wizualizacji z uwzględnieniem bezpieczeństwa OT– 1 kpl. 13) Wdrożenie systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT – 1 kpl. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania zabezpieczającego 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 06/ZP/ZGK/2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie, konfiguracja, uruchomienie oraz utrzymanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa infrastruktury IT i OT, realizowanych w związku z projektem grantowym pn. „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk Sp. z o.o.”, finansowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, konkurs grantowy „Cyberbezpieczne Wodociągi”, numer naboru KPOD.05.10-CW.01-001/25, zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności dostawę, konfigurację, wdrożenie oraz uruchomienie sprzętu, oprogramowania i usług wymienionych w OPZ, w tym: 1) Centralny System Bezpieczeństwa, system klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią – 1 kpl. 2) Konfiguracja usług katalogowych– 1 kpl. 3) Serwer rozwiązań cyberbezpieczeństwa – 1 szt. 4) Serwer kopii zapasowych– 1 szt. 5) System operacyjny do serwera - 2 szt. 6) Zasilacze awaryjne (UPS) – 10 szt. 7) UTM – 2 szt. 8) SWITCH – 2 szt. 9) Klucze sprzętowe – 10 szt. 10) Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych – 1 kpl. 11) Usługa konfiguracji połączenia VPN– 1 kpl. 12) Zwiększenie cyberbezpieczeństwa systemów sterowania i wizualizacji z uwzględnieniem bezpieczeństwa OT– 1 kpl. 13) Wdrożenie systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT – 1 kpl. szczegóły zawiera treść SWZ
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
7.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu i wymagania określone w niniejszej SWZ. 7.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 7.2.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. 7.2.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. 7.2.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych). 7.2.4. Zdolności technicznej lub zawodowej O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj.: 1) posiada doświadczenie zawodowe, rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej 2 (dwóch) zamówień, polegających na wdrażaniu oferowanego Centralnego Systemu Bezpieczeństwa, systemu klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią, na rzecz podmiotu świadczącego usługi publiczne, w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wraz z poświadczeniem, że przedmiot zamówienia został zrealizowany w sposób należyty. (Dla każdego z wyżej wymienionych zamówień, należy dołączyć dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone) 2) posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej 2 (dwóch) zamówień polegających na dostawie sprzętu lub oprogramowania IT zawierającego elementy podnoszące poziom cyberbezpieczeństwa wraz z wdrożeniem o wartości co najmniej 500 000 zł brutto każde w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wraz z poświadczeniem że przedmiot zamówienia został zrealizowany w sposób należyty. (Wykonawca zobowiązany jest do podania wartości zrealizowanych zamówień, ich przedmiotu, zakresu odpowiadającego postawionemu wyżej warunkowi, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których zostały one wykonane. Dla każdego z wyżej wymienionych zamówień, należy dołączyć dowody potwierdzające, że dostawy zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone.) 3) posiada kompetencje do wykonywania usługi wdrożenia systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT, poświadczone normą ISO/IEC 9001 oraz normą ISO/IEC 27001 (np.: Certyfikat lub równoważne poświadczenia, potwierdzający normę ISO/IEC 9001 oraz normę ISO/IEC 27001)- aktualną na dzień składania ofert- na co najmniej usługi związane z cyberbezpieczeństwem. 4) posiada potencjał osobowy tj. w trakcie realizacji zamówienia dysponuje lub będzie dysponował osobą o odpowiednich kompetencjach zawodowych, posiadającą wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia i skieruje ją do realizacji tj. co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, pełniącą funkcję Specjalisty ds. wdrożeń, spełniającą łącznie następujące wymagania: a) posiada wykształcenie wyższe informatyczne lub wyższe techniczne o specjalności związanej z technologiami informatycznymi; b) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności przez Wykonawcę jest krótszy – w tym okresie, brała udział w realizacji co najmniej 2 projektów wdrożeniowych, obejmujących wdrożenie oferowanego Centralnego Systemu Bezpieczeństwa, systemu klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią; c) w każdym z projektów, o których mowa w lit. b, wykonywała zadania związane co najmniej z instalacją, konfiguracją, integracją, uruchomieniem oraz przekazaniem do eksploatacji wdrażanego rozwiązania; d) posiada wiedzę i doświadczenie umożliwiające wdrożenie oferowanego Centralnego Systemu Bezpieczeństwa, systemu klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią, stanowiącego przedmiot zamówienia. Zgodnie z zapisami zawartymi w SWZ
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 37-200
Miejscowość: Przeworsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Przemyski 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja na zaoferowany Serwer rozwiązań cyberbezpieczeństwa - szczegóły i opis zawiera treść SWZ
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9.1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę zgodnie ze wzorem Formularza oferty stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 9.2. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. 9.3. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć: 1.Jednolity europejski dokument zamówienia Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy (w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia) stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia 2.Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy). 3.Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy). 4.Oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia 5.Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia 6.Dokument, z którego wynika zakres umocowania do działania w imieniu Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia 7.Potwierdzenie wniesienia wadium 8.Przedmiotowe środki dowodowe Szczegółowe informacje w zakresie wymaganych dokumentów zawierają zapisy SWZ W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się elektronicznie przy użyciu Platformy Zamówień Publicznych https://ezamowienia.gov.pl/pl/. Szczegółowe informacje zawiera SWZ. sposobu składania ofert znajdują się w SWZ
Pokaż więcej
Miejscowość: Przeworsk ul. Pod Rozborzem 13

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-24 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
14.1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 30 000,00 zł ( słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100) 14.2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2020r. poz. 299). 14.3. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą. 14.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Banku Pekao S.A. nr rachunku: 87 1240 2597 1111 0010 0858 6967. Tytuł przelewu winien umożliwić identyfikację przetargu, którego dotyczy wadium oraz określać podmiot w którego imieniu jest wpłacane – w przypadku jeśli przelewu nie dokonuje Wykonawca składający ofertę. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data i godzina wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). 14.5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Ustawy Pzp, należy przekazać zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. Dokument powinien zawierać: a) wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, b) nazwę i adres siedziby Wykonawcy; c) kwotę i termin ważności gwarancji/poręczenia; d) bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 14.6. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp. 14.7. W przypadku, gdy Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 14.8. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, wystąpi odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
określone w SWZ i wzorze umowy 1.1. Zadanie finansowanie w ramach Projektu pn. „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Przy Gminie Przeworsk” finansowanego z: Program: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Priorytet: C3 Cyberbezpieczeństwo Działanie: C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo - CyberPL Fundusz: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Numer naboru: KPOD.05.10-CW.01-001/25
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Podstawy związane z płatnością podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c i pkt 2 ustawy Pzp do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i pkt 2 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu
Pokaż więcej
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 lit. c i g ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i f i pkt 2 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, Zaświadczenie z ZUS lub KRUS, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
Pokaż więcej
Dotyczy Art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp - Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, Zaświadczenie z ZUS lub KRUS, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i 2 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i 2 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu u wstępnym
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w o wstępnym
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp, Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ, Oświadczenie dotyczące grupy kapitałowej
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp : Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Sądowego

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk
Krajowy numer rejestracyjny: 794 18 22 873
Adres pocztowy: ul. Pod Rozborzem 13
Kod pocztowy: 37-200
Miasto pocztowe: Przeworsk
Region: Przemyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: biuro@zgk-przeworsk.pl 📧
Telefon: 16-648-83-20 📞
URL: https://zgk-przeworsk.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Gospodarka mieszkaniowa i komunalna
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-38860de3-d328-453d-bcc2-b8492d920989 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-38860de3-d328-453d-bcc2-b8492d920989 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
8.1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę: 1) wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a Pzp), b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b Pzp), c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c Pzp), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d Pzp), e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e Pzp), f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. f Pzp), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g Pzp), h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp) - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawo-mocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1 (art. 108 ust. 1 pkt 2 Pzp) 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności (art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp) 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp) 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie (art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp) 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp). 2) wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1); 3) wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1497). 8.2. Zamawiający, na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i pkt 4 ustawy Pzp, wykluczy również z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę: 1) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności. 2) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 8.3. Wykluczenie Wykonawcy nastąpi w przypadkach, o których mowa w art. 111 ustawy Pzp. 8.4. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 2‒5 i 7‒10 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 8.5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania, ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o terminach odwołania: Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w art. 505 – 590 ustawy Pzp Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 157-568567 (2026-08-14)