Dostawa zaplecza socjalnego typu „Mobilna Szatnia” na przyczepach na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej.

AKADEMIA POŻARNICZA

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zaplecza socjalnego typu „Mobilna Szatnia” na przyczepach na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej na przyczepie wraz z kompletnym wyposażeniem i autonomicznym systemem zasilania – 2 sztuki. 2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił co najmniej 24 miesięcy gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU.

Termin

Deadline 2026-09-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa zaplecza socjalnego typu „Mobilna Szatnia” na przyczepach na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej.
Numer referencyjny: PN/37/26
Krótki opis:
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zaplecza socjalnego typu „Mobilna Szatnia” na przyczepach na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej na przyczepie wraz z kompletnym wyposażeniem i autonomicznym systemem zasilania – 2 sztuki. 2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił co najmniej 24 miesięcy gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Przyczepy 📦
Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zaplecza socjalnego typu „Mobilna Szatnia” na przyczepach na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej na przyczepie wraz z kompletnym wyposażeniem i autonomicznym systemem zasilania – 2 sztuki. 2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono również w załączniku nr 7 do SWZ pt.: „Projektowane Postanowienia Umowy” (zwanych dalej także „PPU”). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił co najmniej 24 miesięcy gwarancji i rękojmi (okres rękojmi będzie zrównany z okresem gwarancji) licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w PPU..
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-12 📅
Data końcowa: 2026-12-11 📅
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do nabycia w ramach prawa opcji, określonej w art. 441 ustawy Pzp, dodatkowo nie więcej niż dwóch dodatkowych przyczep samochodowych stanowiących zaplecze socjalne typu „Mobilna szatnia” wraz z kompletnym wyposażeniem i autonomicznymi systemami zasilania o parametrach funkcjonalnych, technicznych, wyposażeniu i na warunkach jak Pojazdy stanowiące zamówienie podstawowe. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji może nastąpić do upływu terminu wykonania umowy – na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. W przypadku złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji – za cenę jednostkową i w zakresie jak dla zamówienia podstawowego. Wykonawca dostarczy Pojazd/Pojazdy wraz z wyposażeniem stanowiące opcję w ciągu 44 dni roboczych od daty przekazania Wykonawcy oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Strony zgodnie oświadczają, iż realizacja prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie w granicach limitu określonego w zdaniu pierwszym. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenie o wykorzystanie całości lub części opcji. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zdaniu pierwszym.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Wszystkie wymagania w tym zakresie są opisane w dokumentach zamówienia. 2. Zamawiający nie zawrze umowy w sprawie zamówienia publicznego z wykonawcą, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 3. Oprócz podmiotowych środków dowodowych wymienionych w dokumentach postępowania zamawiający będzie żądał oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie /podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia z postępowania/ zakazu udzielenia zamówienia na podstawie przesłanek wynikających z: art. 7 ust. 1 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 wyżej wymienionej ustawy oraz z art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Adres pocztowy: Akademia Pożarnicza
ul. Juliusza Słowackiego 52/54
Kod pocztowy: 01-629

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 poz.793)
Procedura przyspieszona:
Pilna potrzeba realizacji zamówienia publicznego wynikająca z nieplanowanych wcześniej przez Zamawiającego zadań przydzielonych Zamawiającemu przez jednostkę nadzorującą - koniecznych do wykonania w terminie określonym zasadami finansowania wyżej wymienionych zadań. Jednocześnie niezbędne jest zachowanie terminu wykonania zamówienia - po wyborze wykonawcy - umożliwiającego realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami technicznymi i technologicznymi. Skrócenie terminu składania ofert zgodnie z przepisem art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 poz. 793) uwzględniając motyw 46 do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/316201/notice/public/details
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 10:30:00 📅
Miejsce: https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/316201/notice/public/details
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Akademia Pożarnicza
Krajowy numer rejestracyjny: 118-00-35-927
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Słowackiego 52/54
Kod pocztowy: 01-629
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zam@apoz.edu.pl 📧
Telefon: +48 22 5617694 📞
URL: www.apoz.edu.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/316201/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/316201/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Wszystkie wymagania w tym zakresie są opisane w dokumentach zamówienia. 2. Zamawiający nie zawrze umowy w sprawie zamówienia publicznego z wykonawcą, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 3. Oprócz podmiotowych środków dowodowych wymienionych w dokumentach postępowania zamawiający będzie żądał oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie /podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia z postępowania/ zakazu udzielenia zamówienia na podstawie przesłanek wynikających z: art. 7 ust. 1 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 wyżej wymienionej ustawy oraz z art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postepu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-597015 (2026-08-28)